Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Sluchátka » Ktore sluchatka vybrat??

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 66]

(upravil Milan 14. 8. 2012 1:11)

Re: Ktore sluchatka vybrat??

To je možný, ale to, že se zvuk mění je fakt. Ze začatku zněly akustický kytary jak struny natažený na plechovejch neckách a celkově starý Philipsy za 300 hrály s přehledem líp a přesněji. Nechal sem sem to asi 8 hodin hrát a jel sem pryč. Když sem se vrátil to bylo o mnoho lepší, už hrajou mnohem líp. Ty výšky ale asi budou vlastnost, která těžko zmizí. Po ekvalizaci je to ale fajn. Samozřejmě ale chci aby to hrálo ke spokojenosti normálně a tak to zkusím pořešit. Sluchátka se daj měřit bez měřícího ucha asi dost blbě. Nebude to žádná sranda. Je k tomu něco i na Slovanetu.

Web

Re: Ktore sluchatka vybrat??

antonio napsal:

Sluchátkáč bych si v životě nestavěl natož kupoval, ledaže bych si blbě koupil 600Ohm sluchátka a/nebo zvukovka na ně nestačila.

..njn, jsi ale ochuzen o skvostný pocit klidného, detailního zvukového projevu právě vysokoohmových sluchátek smile, která ovšem zhruba desetiwattový zesilovač (in to 4 Ohm) ke svému provozu zcela jistě potřebují. Za to se ale taková sluchátka odmění svému majiteli precizním zvukem yikes

Pozn.
Tento víkend se intenzívně věnuji a všemožně porovnávám sluchátka Beyerdynamic DT-880, 600 Ohm…

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Milan napsal:

Vnímám zvukové rozdíly. V jaké škále a v jakém měření to mohu vidět je mi úplně jedno. Líbí/nelíbí. Nemám potřebu do toho pronikat a rejpat se v grafech, aby pak bylo snadné si rozdíl vsugerovat na základě uvedené rozdílnosti. Sem uživatel, tak řeším to, co mě zajímá a nic jiného. Někteří pak dopadaj tak, že jsou schopní na základě datasheetů přesvěčovat někoho, kdo slyšel rozdíl  o tom, že žádný rozdíl neslyšel. Tak bych nechtěl dopadnout.

Pod to bych se podepsal.  Přesně tak to vidím i já.

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Milan: už jsou A500 doma? Napiš své dojmy smile

Web

(upravil Milan 19. 8. 2012 19:05)

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Betaron: je můj předpoklad, že sis stavěl něco svého s lampou správný? smile
Mavipe: díky, alespoň někdo smile
Kritik: No musím napsat, že mě nadchlo zpracování a made i Japan. Taky mě velmi překvapila pohodlnost konstrukce. Ta je famózní. Určitě to nejsou špatná sluchátka, ale jak psal Tonda, je možný, že už sem rozmazlenej. Basy objemově ok, rozlišení slabší. Středy ucházející. Po prvním poslechu mě ale vyděsily výšky. Někde nahoře bude nějaký peak a ten mě štval. Možná to je na efekt a někomu to může znít jako prostor, ale mě to pěkně sr... Všechny sykavky nehorázně zdůrazněný.  Nechal sem je asi 15 hodin hrát a pak už to bylo lepší. Ale nezmizelo to. Když sem ale udělal lavor na 7kHz tak to zmizelo a dalo se to i poslouchat. Nicméně žádné nadšení se nekonalo. Podle mě sluchátka vhodný na rock a elektroniku pro někoho, kdo je bude mít na palici celej den a nebude se rejpat v tom jak to kde cinklo. Sem rád za nákup přes espohop, protože sem to mohl vrátit. Nakonec sem skončil se Shure SRH-940 a to k maximální spokojenosti. Není to top, ale nemá to nic, čím by mě to štvalo. Alespoň zatím. Osobně sem takový zvuk očekával v nižších cenách. To sem se ale spletl a mám bohužel smůlu. Poslouchám je celkem rád. Už mají nahráno přes 20 hodin. Původně sem chtěl sluchátka za dvojku a nakonec sem "musel" koupit skoro trojnásobně dražší. Peněz ale nelituju. Mám z nich radost. Osobně se mi skok z Philipsů za 330kč na 20x dražší nepřipadá adekvátní, ale tak už to někdy holt bývá. Očekávání je svině smile Je ale mnohem adekvátnější než byl na A-500. Tímto ty Philipsy blahořečím, protože za 3kila ani člověk nemůže snad chtít víc.

Web

Re: Ktore sluchatka vybrat??

… ano, několik sluchátkových zesilovačů s elektronkami jsem stavil, viz foto zde v galerii:
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 21#p198021

..a připravuji další kousek smile

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Milan: dílenské zpracování a komfort nošení, byl lepší u A500 nebo SRH940? Myslíš, že by jsi někdy mohl rozebrat Shurky a nafotit jaký mají měnič? uui

Web

(upravil Milan 20. 8. 2012 10:29)

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Betaron: to bych si někdy rád poslechl. Vypadá to zajímavě.
Kritik:Zpracování a komfort je lepší u AT, ale není to nic tak zásadního. Omfort nošení je u SHR horší, mají větší přítlak na hlavu. Ta konstrukce AT s dráty nad hlavou je opravdu dokonalá. Možná, že se o to někdy pokusím. Nevím, jak je to tam řešené, ale zdá se mi, že vhodným zatlumením by se tomu dalo ještě trošku pomoct.

Web

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Už jsem je našel rozebrané spolu s SRH840 http://cdn.head-fi.org/d/df/df7b6793_IM … -00160.jpg

Web

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Neposlal bys link na to vlákno? Asi tam bude víc fotek. Zkoušel sem to na tý stránce hledat, ale vyhodí to hrozně moc vláken. Koukám, že to není vytlumený vůbec. To je u uzavřenejch sluchátek normální? Nevíš?

Web

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Co vím tak jsou uzavřená sluchátka bez tlumení. Já jsem dal klasickou vatu. Ale je to spíš proto, že ji dávám do všech bedýnek i od PC. Hraje to super lol
http://www.head-fi.org/t/533716/shure-srh-940/840
http://www.head-fi.org/t/533716/shure-srh-940/780

Web

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Dík za linky,to ale asi budou 840 ne? V tom prvním linku básní o uprave a zlepšení basů, ale i kdyz nerozumím všemu, mam pocit, ze to jen vypatlal silikonem ne? Nějak nerozumím proč a čím to má být lepší. Ta vata teda pomohla? máš to teda vyzkoušený?

Web

(upravil Kritik 21. 8. 2012 18:12)

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Vyzkoušený to mám, ale nějaký zásadní rozdíl v tom neslyším, spíš jde o ten pocit ... To by chtělo mít vedle sebe jedny sluchátka např. s vatou a druhé bez a přehazovat je na hlavě. Takhle než tu vatu vytáhneš, zašroubuješ mušle tak zapomeneš jak to hrálo. Ale většinou to hraje když s tím něco "uděláš" líp big_smile
Zkoušel jsem vytáhnou ten "špunt" co je v magnetu. Na fórech psali, že přibudou basy, ale nějak jsem to nezpozoroval. Když jsem však zalepil tu dírku co tam je a dal zpět špunt, tak basy nebyly žádné (což je logické). Potom jsem vytáhl zase špunt, nechal zalepenou dírku, zmírnily se sykavky a zpevnily se basy. Ale nic extrémního to zase není …
Budou tam dávat tmel, silikon nebo nějakou sra.ku. Jsou to SRH840. Jestli Ti ty sluchátka vyhovují jak hrají, tak bych to neřešil ...
edit: ono to pořád rozebírat a dokola testovat taky není dobré lol
http://adavid.webnode.cz/shure-srh440/f … ing-sound/

Web

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Milan napsal:

Osobně se mi skok z Philipsů za 330kč na 20x dražší nepřipadá adekvátní, ale tak už to někdy holt bývá. Očekávání je svině smile Je ale mnohem adekvátnější než byl na A-500. Tímto ty Philipsy blahořečím, protože za 3kila ani člověk nemůže snad chtít víc.

Jaky konkretni model tech philipsu to je? Docela by me zajimal, pokud se da srovnat s necim v cene kolem 2000, asi bych si je poridil na nenarocny poslech do prace. Misto koss ur18, ktere se uz nejak rozpadaji...

(upravil Milan 21. 8. 2012 10:58)

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Jacq: Srovnat se asi dají. Záleží ale na krytériích. Ted sem je vrazil do zvukárny, abych si je po 14 dnech znovu poslechl a ujistil se jestli mi nehráblo. V porovnání s 20x dražšími SRH-940 je největší rozdíl ve zpracovaní a v izolaci od okolí. Shure taky líp drží na hlavě. Philips jsou lehký a nemájí moc přítlak. Tím jsou ale pohodlnější. Není žádný problém je mít na palici 15 hodin. Shure taky v pohodě, ale díky většímu přítlaku to někomu může vadit. Pokud jde o zvuk, myslel sem, že jak je vrátím zpět, dementuju vše co sem řekl a zahodím je. Mám je dlouho (možná i 7,8 let) a nevím, jestli to v původní podobě vydrželo dodnes, ale mají vyrovnaný přednes, nikde nic netrčí a jejich poslech mě stále baví. Dal sem několik fláků a zvuk nemá až takové rozlišení jako nástupce, basy nejdou tak dolu, ale mám li být upřímný, čekal bych, že tak bude hrát o řadu maximalně o dve nižší model než sem si koupil. Musím říct, že je až smutný, jaký z nás tu dělají debily. 20x dražší sluchátka a rozhodně to není až takový rozdíl jak by se podle ceny mohlo zdát. Jestli to za ty roky zase neošidili, Philips SHP 1900 by klidně mohli stát ke dvojce, s lepším provedením i víc. Raději bych dál poslouchal je než ty AT

Kritik: pěknej link, tak já to jdu zase rozebrat. smile Toho sem si vůbec nevšiml. Jde to snadno a ani se zárukou by neměl být problém. Jde to snadno a rychle vrátit do původního stavu. Zkusím ten špunt vyndat. Jestli tam teda je. Dal sem tam trochu getexu a rozdíl vnímám. Posunulo se to tam kam sem čekal (já vím, zase sem si něco vsugeroval...). Středy se uklidnily a zmizel lehký náznak kelímkovitosti. Konečně sem mohl vypnout ekvalizer, byť velmi jemně nastavený. Zdá se mi, že sem ale zase přišel o trochu prostoru, tak se podívám, jestli tam je taky špunt a rovnou část uberu.
edit: hotovo a spokojenost. Kelimek se nevrátil a přestalo to znít tak jako by ucpaně. špunty jsou venku ale jestli přibylo basů si jistej nejsem. Nechám to už tak.

Web

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Bez špuntu jsou ty basy pevnější bych řekl. Prostor je taky o něco málo lepší. Vyzkoušej přelepit tu malou dírku a špunt nechej venku. Mělo by to podle mě být ideální smile

Web

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Až tak jo? Jako ten špunt to možná změnil, ale ne natolik, abych to byl schopnej po složení identifikovat. Upřímě, přelepit to se mi moc nezdá. Máš to vyzkoušený? smile

Web

(upravil Kritik 21. 8. 2012 22:50)

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Mám to vyzkoušený viz. foto na linku. Když jsem četl na head-fi jaké změny na basech se staly, když vytáhli špunt z magnetu, tak jsem se usmíval.  Nic moc se samozřejmě nekonalo. V podstatě ta dírka odvádí vzduch z prostoru pod membránou.  Vyzkoušej a uslyšíš, a jestli neuslyšíš rozdíl tak to bude průser lol Protože jinak to máme jen v hlavě big_smile
edit: kdybych to měl dát na procenta tak o 10% se zvuk "zlepšil". Což je asi zanedbatelné.

Web

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Milan napsal:

tak se podívám, jestli tam je taky špunt... hotovo a spokojenost... přestalo to znít tak jako by ucpaně.

To se dalo čekat. lol


U HD558 jsem taky sundal tu věc vedenou středem magnetu, měkký špunt to nebyl, ale plastový nástavec, poslechově mě to srovnávat nenapadlo (víme proč), dalo se to ale krásně změřit, proto nechápu, když děláš a předpokládám i měříš své žluté bedny, proč ten mikrofon nepoužiješ i tady... a přelepovat to je skutečně umyslná degradace. A co se týče předraženosti některých sluchátek a tahání lidí za nos, souhlas, Grada bez možnosti EQ by vracel, vyloženě se nedají poslouchat při rocku - Ozzy atd...

Re: Ktore sluchatka vybrat??

Tak byl to špunt, tak nevím, jestli reaguješ na to a je to joke a nebo jestli to vyznělo blbě-ucpaně to přestalo hrát v souvislosti s ubytkem tlumení a ne tím špuntem. Zajímalo by mě ale jakej tam měl účel. Jen tak by ho tam asi nedavali. Dalo by se to krásně změřit? To by mě zajímalo jak? Ty máš měřící ucho? Bez toho se to asi měří tězko dle toho co sem se dočetl. S těma bednama to bylo taky na mě? Všechny co mám jsou bílý nebo grafitový. A neměřím, měří Mirulu. Ty AT A500 se taky daly těžko snýst. Hrozně zdůraznovaly sykavky. Jaký máš Grada?

Web

Příspěvky [41 až 60 z 66]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Ktore sluchatka vybrat??

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£