Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 16)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 301]

(upravil MaBat 30. 8. 2012 15:15)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Drát jaký seženeš, dal bych 0,3 - 0,4mm, širší nevadí. 5W stačí.

Dej pak vědět, jestli to něco přineslo.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

MaBat: dalo by sa na T100 v regálovej verzii otočiť osadenie ? namiesto stredobasu dať výšku a namiesto výšky stredobas ? pretože by som ich mal dosť vysoko na poličke a týmpádom by sa mi výškač viac priblížil ose uší  smile
Staval vôbec niekto regálovú verziu ? (mne to vychádza na cca. 55L)

(upravil MaBat 2. 9. 2012 9:56)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Uši bys měl mít ideálně zhruba v téhle úrovni (a 20 - 30 stupňů mimo osu horizontálně):

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_totem_posl_vyska.jpg

Přehození reproduktorů nic nebrání, je samozřejmě třeba zachovat jejich vzdálenost od sebe.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

RLC o hodnotách 10R /  2.8mH / 6.8uF
Dneska jsem ho přidal,ale nejsem si jistý jestli slyším změnu.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Dík, že jsi to zkusil, a za zpětnou vazbu. S tlumením vejšky jsi nedělal už nic?

(upravil Pepr 13. 9. 2012 19:44)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Nedělal,musím dělat změny postupně,abych věděl co má vliv,a jaký.
Subjektivně výšky hrajou líp,ale asi to bude tím,že jsem dnes byl v hifistudiu.Jen jedny soustavy se mi líbily smile ,ale stejně bych jenechtěl.
Ještě jednou dík za Totemy.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Pepr:Které soustavy se ti líbily?
Mám zálusk si poslechnout nové bedniska.
http://hifidesign.cz/repro/2607

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

http://www.navratilaudio.cz/pr_fserblin … rblin.html
Líbily se mi ty výšky,ale je to malá bedýnka s basreflexem.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

to jo,to je jiná kategorie...

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

ty ale jedině se subem.

(upravil MaBat 14. 9. 2012 8:13)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Pepr: Jaký je vlastně čistý objem Tvých beden? Z rozměrů na výkresu to vypadá o dost větší, než 60 litrů.

Přijde mi akorát trochu zvláštní, že zatím lidi (tedy slovy dva) hodnotí výšky jako mírně nedostatečný, "pod dekou". Přitom výšky byly právě to, co mě na tom bavilo poslouchat asi nejvíc a říkal jsem si, že to by se mohlo líbit - tedy mně se naopak zdálo to pásmo ještě krapet zdůrazněný a dodatečně jsem to ještě trochu stahoval. Jestli v tom je potřeba trochu návyku na ten typ zvuku, nevím. Ono to vedle takových např. B2031P, které řežou jako pila, samozřejmě v bezprostředním srovnání působí hodně utopeně a "poddekově", ale IMO o dost víc neutrálněji a příjemněji na delší poslech. Tak nevím...

Pro vytáhnutí vejšek na maximum můžete zkusit úplně odpojit R2, co to udělá.


PS - Rád bych těď ještě realizoval verzi s trochu kvalitnějším basákem a v basreflexu (stávající řešení je ze zadání ohlodané na kost - také ve výsledku stojí, co stojí). To už by se pak IMHO mohlo směle postavit vedle lecčeho. Vyjít by to mohlo +cca 1500,-/pár.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Objem je přibližně 62l po odečtení obj.vzpěr.Zadní stěna je zapuštěná tuším  9mm a silná 25mm.
Hodnocení výšek-asi jsme zvyklí na něco jiného než Ty(kaloty).O R2 uvažuju od začátku,ale bude to trochu problém.Jeho vývody jsem zamotal do vývodu kondenzátoru,zapájel a zalil lepidlem smile .Neuvědomil jsem si,že to je zrovna "ten".Ty výšky nejsou špatné,jen jich je IMHO trochu málo.Včera u mně byl kamarád a slyší to podobně.
K tomu RCL,který jsem přidal:pořád mám pocit že jsou výšky mírně čistější,ale to možná bude jiným umístěním beden(na poslech je musím posunout hodně dopědu),nebo se mi to zdá.Jestli došlo ke změně,je velice nevýrazná.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Tak mu jednoduše přestřihni jeden vývod. Pokud Ti vejšky schází, nejspíš už tam žádný dávat ani nebudeš... A přinejhorším na to pak napájíš jiný.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

to už mě napadlo včera,když jsem tam dával ten RCL.Po víkendu to tak udělám.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

právě jsem dorazil od návštěvy u Rixe. Poslechli jsme u něj jak VMA-II 3-pásma, tak Totem nejprve přes DPA222 v rychlé verzi a pak s mou DPA223 v rychlé verzi..

Nejdříve jsem slyšel Totem s DPA222. Překvapilo mě, kolik si toho od DPA nechá naložit a také basová složka... Zvuk se mi zdál super, ovšem žádné takové velké diy bedny jsem zatím neslyšel..pěkně sladěný, středy slušné, výšky překvapivě jemné a příjemné na poslech.. Když se pak zapojily VMA-II , měly řekl bych lepší podání středů, trochu lepší výšky a překvapivě dobré /na ten průměr repra/ basy, ovšem podání basů u Totemu se mi subjektivně líbilo asi víc...Celkově byly myslím si VMA o něco lepší, ovšem jejich cena je také jinde...Trochu lépe rozlišily detaily, super středy a prostor.. ale berte to s rezervou, nejsem žádný audiofil

Co se týče DPA223, přišly mi u něj subjektivně o fous horší basy, ale dost jsme to hulili a těch cca 50W/8 vs 140W/8 či kolik má rixova 222 je rozdíl.. Na totem i VMA-II ale dostatečný zes.. Mít to tak nahlas, asi by mě brzo rozbolela hlava..

No závěr je takový, že Totem se mi zvukově moc líbí a budu muset začít přemýšlet, kam ty bedny eventuelně postavím smile

Web

(upravil MaBat 15. 9. 2012 9:21)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Dík.
Já tam ten lavor na středech snad budu muset ještě udělat smile To a trochu zdůraznit pásmo okolo 5kHz.
Ubírat na citlivosti, aby to šlo subjektivně ještě níž, se mi nechce...


- A jak už jsem psal, na té čelní šířce 30cm není nutné lpět, když to bude o pár cm užší (a o to hlubší, pokud by se to tak někomu zamlouvalo), nic se nestane. Aspoň boční hrany pokud možno zaoblit nebo srazit, ale to víte.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

mabat napísal:
PS - Rád bych těď ještě realizoval verzi s trochu kvalitnějším basákem a v basreflexu (stávající řešení je ze zadání ohlodané na kost - také ve výsledku stojí, co stojí). To už by se pak IMHO mohlo směle postavit vedle lecčeho. Vyjít by to mohlo +cca 1500,-/pár.

tak na toto sa naozaj teším, chvála ti chlape za tvoju prácu a ochotu. Doma spracovávam manželku na stĺpy do našej relatívne malej obývačky a už je viac či menej zlomená, dcéra včera nastúpila do brna na VUT, takže už nebude problém ani s platením, už len počkať na túto poslednú verziu.
PS: ja som tiež hlasoval v ankete OPENTOTEM, ale potvrdil som, že mi stačí TOTEM100 smile

(upravil luta 15. 9. 2012 10:47)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

chtělo by to ten hlukoměr, jak jsme říkali a trochu delší srovnání smile no uvidíte dneska Petře, pokud někdo dojede.. snad možná jsem si to mohl nechat zatím pro sebe, abych někoho dnes při poslechu neovlivnil.. kruci..ale já bych to brzo zapomněl..fakt rychle se to zapomíná co jak hrálo

je nějaká min. plocha místnosti pro totemy? Díky..

Web

(upravil MaBat 15. 9. 2012 16:30)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Jen pár poznámek - pokud už, tak co je potřeba srovnávat, je cca žlutá chára u VMA a světle zelená u Totemu. To mnohem víc vypovídá o tom, jak to hraje, než třeba ty černé osové (Totemy je třeba poslouchat trochu z osy, 20-30°) - je to tak blíž výkonovému rozložení spektra zvuku v místnosti a pokud budete poslouchat z úhlu, ve kterém je chára přímého zvuku stejná, dosáhnete nejlepšího výsledku.

Dělící frekvence je cca 1.3kHz, na těch 800Hz je to ještě čistě věc basáku (s takovým to nebude na středech nikdy žádné terno).
To osové zvlnění jsou prostě všemožné difrakce, s tím ve výhybce už nic nesvedu a jak říkám, stačí to jednoduše neposlouchat v ose.

Nejsem Marceli odborník na reprosoustavy,tak ber to co teď napíšu s rezervou,ale shodli jsme se na tom 3 lidi.

Právě proto, beru to jako pozitivní zpětnou vazbu a přemýšlím nahlas, co s tím udělat, aby to v podobném srovnání vycházelo ještě lépe - to je to, co jsem zmiňoval. Díky za něj a víc takových.

Hlavně vůbec o nic nejde, je to jen hraní si s repráčkama... Jen do toho nezačněme tahat "hifi politiku", to by bylo to nejhorší a zaručený způsob, jak to celé zabít.


Zkuste odpojit ten odpor R2, pokud jste to ještě neudělali. Nechal jsem tam zřejmě opravdu moc málo vejšek.
Odstranením toho odporu se plynule zvednou směrem k vyšším frekvencím.

Podobná poslechová srovnání je samozřejmě vhodné dělat při stejné hlasitosti (řekněmě měřené přes pásmo 300 - 3k) a pokud možno v přítmí - když není moc vidět, některé věci lépe vyniknou. No a pak také mít bedny na stejných místech.

(upravil luta 15. 9. 2012 11:14)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

chtělo by to zkusit u Petra šoupnout gauč trochu víc dozadu, účastníky poslechu vybavit spícími záslepkami na oči (či jak se tomu říká) a udělat slepý test.. a nejlépe tedy sladit ty hlasitosti beden nějakým měřičem hluku apod.. Jinak je to co tu píšem třeba brát s rezervou - ty bedny hrají fakt dost dobře - škoda, že jsem si nedovezl na poslech ty black sabbath a iron maden..měli jsme s kolegou Viktorem trochu na spěch, takže se různé šolíchání s bednami a umístěním nestihlo

Web

Příspěvky [161 až 180 z 301]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£