Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 16)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 301]

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Co udělá ta pěna ve zvukovodu?

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Řekl bych,že ho zpevní.Snad bys ji nechtěl fouknout do trychtýře,směrem k driveru wink

(upravil palkic 16. 7. 2012 2:03)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Ve vláknu "Repro pro megalomany" má MaBat na fotkách před vejškou ve zvukovodu nějakou asi molitanovou ucpávku:

*

tak jsem myslel, že tim vyplnit zvukovod myslí něco na ten způsob a neuvědomil jsem si, že napsal PU pěnu. Otázka na MaBata, proč se to dává před výškáč? To vlákno jsem projížděl, ale nějak jsem to pořádně nenašel.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

smile) jó,kdybys tou pu vyplnil zvukovod zepředu,bylo by lepší ho tam raději nedávat.
Dobrou,jdu si nechat zdát o Totemech smile

(upravil MaBat 16. 7. 2012 8:49)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Pěnou bylo opravdu myšleno vyplnit objem zvukovodu zepředu, před driver. Napsal jsem to blbě s tím PU.

Důvody jsou čistě akustické - ve zkratce, obecně z driveru a zvukovodu by se měla do prostoru šířit pokud možno jen "přímá" zvuková vlna, tj. jednou a jen jedna. Jestli to je vůbec možné, je dané tvarem toho všeho a podobou vlny na výstupu driveru, ale obecně všechny další vlny, které se buď vrací nazpátek, odrážejí se a ohybají, tj. vznikají nové ještě v rámci zvukovodu (čemuž se zabránit nikdy úplně nedá), jsou tou pěnou ve své delší cestě pohlceny více, než ta přímá, která je jediná žádaná - ostatní totiž způsobují různé formy degradace zvuku, jelikož jsou časově "rozhozené". To přirozeně není můj výmysl, v US na to existuje i patent.

Reálně se tak přímá vlna tím jedním průchodem utlumí o 1 - 2 dB, což většinou nevadí, jelikož bývá citlivosti na rozdávání (nadsázka). Není pak divu, že to u horších zvukovodů pomáhá více, než u lepších (jako např. v RpM). Zmíním to v návodu, ale žádné pěnové zátky se k tomu standardně dělat nejspíš nebudou. Můžete si pak uspořádat group-buy. Jde o pěnu s tzv. otevřenou buněčnou strukturou, tj. žádný běžný molitan, ten bych tam opravdu raději necpal. A koukám, že nakonec je to polyester smile

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Pěna:
No a milotan nemá otevřenou buňku? já myslel, že má.
A co tam použít netkaný rouno?

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Obyčejnej molitan ne. Ten s otevřenou buňkou jde poznat tak, že jde profouknout.

(upravil MaBat 17. 7. 2012 13:18)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

TOTEM 100 je ode dneška v e-shopu.

Pepr: jsem předběžně domluven, že Ti pošlu vše, co tu mám, jen musíme doladit detaily, ještě se ozvu v SZ nebo na mail. Dostaneš tak přímo prototypovou odladěnou sestavu, coby první zákazník smile

Máš možnost vyrobit si DPS, nebo jak plánuješ sestavit výhybky? Zatím k tomu jsou jen "sypané" součástky. Podklady pro DPS, kromě schématu, jsou součástí dokumentace. Neznamená to samozřejmě, že je nutné dělat desku, stačí kus překližky.

(upravil Pepr 17. 7. 2012 18:07)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

MaBat: četl jsem email,souhlasím.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Posílal jsem mail přes forum, nedošel?

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Jak zjistí Lukys,že jsem to objednal já?

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Předpokládám, že mu to uvedeš v poznámce k objednávce...

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

OK,jdu na to.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Nezapomeň na terminály, myslím, že součástí sady nejsou, pokud je nemáš...

(upravil MaBat 18. 7. 2012 23:26)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

TOTEM, verze s Fane Sovereign 10-125:

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_tf-v1.png http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_tf-v1-30deg.png http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_10-125.png

Uprostřed chára ve 30 deg (optimální poslechová osa), vpravo samotný basák.

Jestli má někdo ten basák doma, nebo ho ještě sežene, a chce ještě o 3dB citilvější bedny, ať se mi ozve.

(upravil MaBat 19. 7. 2012 12:17)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Odstranění mřížky a zatlumení zadní komory u MRD-34PA (tady konkrétně za účelem výroby koaxu):

http://bremen-audio.de/html/mrd-34pa_mod_.html

Zajímalo by mě to změřené v porovnání s výchozím stavem. Tohle jsem na zapůjčených měničích přirozeně nezkoušel...

(upravil palkic 19. 7. 2012 12:22)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Celkem mazec. Neni nad super nápady a pořádnou improvizaci smile  To bude ta odstraněná mřížka tolik slyšet?

(upravil MaBat 19. 7. 2012 17:58)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

On ten koax jako výsledek zas tak super nebude, to je spíš jako ukázka, jak vypadá ten driver zevnitř, byť to klíčové, tj. phase plug, zůstalo skryté pod membránou.

Nevím, je tam pár rezonancí, u kterých bych doufal, že třeba odstraněním té mřížky a hladkým napojením na zvukovod zmizí. Měření k tomu ale chybí. A jestli bude něco slyšet, si vůbec netroufám odhadnout. Odstranit mřížku ale znamená dát tam pěnovou vycpávku, aby membrána zůstala chráněná.


BTW, impedance driveru (není to IMHO vůbec zlý, nějaký rezonance i tady vidět jsou):

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_mrd34pa-c.png

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Snad Pepr nebude mít námitky, dovolil jsem si udělat menší promo, s použitím jeho obrazového materiálu smile

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_totem100web1.jpg

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

To vypadá moc hezky smile Jsem zvědav, co řekne Pepr na zvuk.

Příspěvky [121 až 140 z 301]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£