Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » zapojeni zesilovace

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: zapojeni zesilovace

ahoj, mam O1 a zapojoval jsem zesilovac, nechtelo se mi tahat + kabel od baterky tak jsem to zapojim od pojistkovy skrine co jsou 3 tlusty + a je tam pripojenej imobilizer, myslite ze to muze nejak vadit?? diky za radu

(upravil denis15 21. 9. 2011 6:53)

Re: zapojeni zesilovace

Jestli se nepletu, je tento kabel jištěn pojistkou na baterce-ty velké pojistky (pojistka č.4), tedy to není nejvhodnější varianta, kam napojit zesilovač. Při odběru zesilovače by se nakrásně mohlo stát, že večer třeba na dálnici to osolíš a ono ti to v nejlepším zdechne, případně ti i zhasnou světla atd...
Natáhni to od baterky-sundej dekl u řidiče-je tam pár torxů,ten poslední není vidět-je pod spínačem světel tak bacha a tam je průchodka k elektrice. Jeden kabel tam procpeš.

Re: zapojeni zesilovace

nikitin: to si neudělal dobře ..... natáhni si kabel od baterie do kufru...nejlépe i mínus ale to můžeš dát pod šrouby od pasů.....pojistka od baterie tak 60A záleží na zesiku ... a kabel dej tak 20qmm to ti bude stačit a do budoucna nějakou gelofku od hollywood nebo Powergel....to jak máš teď si koleduješ že ti to vyhoří ve špičce a vše co je jištěné pojistkou č.4 bude off... takový nesmysly nedělej .. nebuď línej a pěkně si s tim kabelem vyhraj a protáhni ho od baterky do kufru...dobré by bylo zakoupit bateriové masivní svorky...musíš si s tim pohrát a nebejt línej že se ti to neche dělat big_smile

(upravil hifim@ni@k 2. 10. 2011 12:39)

Re: zapojeni zesilovace

Určitě natáhni alespoň + rovnou od baterie. Co nejblíže k baterii dej pojistkové pouzdro s pojistkou o hodnotě, která odpovídá průřezu použitého kabelu. Pokud budeš brát minus z karoserie, tak dobře očisti plech. Je dobré také zkontrolovat v jakém stavu je minus kabel z baterie na kostru, případně ho posílit nebo očistit/vyměnit pokud je zaoxidovaný. Průřez kabelu bude záležet na jeho délce a  výkonu použitého zesilovače/zesilovačů. Pokud je výkon do cca 1000W RMS tak stačí klasická baterie v dobrém stavu, např Exide Premium apod.

Web

Re: zapojeni zesilovace

hifim@ni@k: ahoj ... prosimtě je dobrá volba když si natáhne od altíku třeba 35ku k baterii ?? .... měl sem původní kabel cca 10qmm s lanek (origo) .. natáhl jsem tam zealum 35 s očkama a plánuju dát 50ku protože mi něco málo zbylo s instalace ... myslíš že to má cenu nebo stačí od altíku ta 35ka ???

Re: zapojeni zesilovace

Je vcelku zbytečné dávat silnější kabel, ale nic tím nezkazíš. Od výrobce by měl být teoreticky správně dimenzovaný. Výměna má význam pokud je poškozený, viditelně zaoxidovaný apod.

Web

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » zapojeni zesilovace

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£