Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

Pokud by měl někdo chvilku a uměl by navrhnout zesilovač s jedním párem těchto tranzistorů na konci.
Vůbec tomu nerozumím, tak je mi jedno, jestli to bude ve zpětné vazbě operáku nebo diskrétně.
Nemusí to být výkonově na krev, nemusí to měřit s pěti nulama. Něco, co by mělo malou třetí harmonickou
a bylo příjemné na poslech. Pokud je to vůbec proveditelné.

https://pdf1.alldatasheet.com/datasheet … C2922.html

https://pdf1.alldatasheet.com/datasheet … A1216.html

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

To jsou pěkný tranzistory, ale na dost velký výkon. Navrhnout takový zesilovač není žádná legrace a odbastlit do funkčního stavu vyžaduje spoustu práce, měření a také vybavení. Nestačí namalovat schéma, musí se taky navrhnout deska plošných spojů a mechanická konstrukce, napájecí zdroj, softstart, ochrany. To je projekt a vývoj na mnoho měsíců, rozhodně ne práce na chvilku.
A i kdyby takový návrh existoval, jak to chceš postavit, když píšeš, že tomu nerozumíš ?

Nechápu to, máš tu stovky příspěvků, tohle všechno přece musíš vědět, co to má znamenat ?

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

Vetsina zesiku je vyvinuta na mensi pouzdro, TO247 ktere maji podobne parametry jako tvoje Sankeny. Treba Lacova K300, DPA444, Leach...
Sankose tam ale nevlezou kvuli velkemu futralu. Proc zrovna tyto, mas je a chces je pouzit?

Web

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

Elox napsal:

Nechápu to, máš tu stovky příspěvků, tohle všechno přece musíš vědět, co to má znamenat ?

To je veľmi správna poznámka/otázka.... Tlieskam!

(upravil jardag69 4. 5. 2023 11:55)

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

Elox uplně stačilo napsat "nechce se mi do toho" nebo vůbec nereagovat.
       Čemu vadí, že jsou na veliký výkon? Jako, že by na menší nefungovali?

Reeb  ano, válí se mi tu. Jak jsem psal, nemusí se výkonově využít na krev.

(upravil dawsoo 4. 5. 2023 12:11)

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

No mě by zajímalo co chceš Jardo slyšet a dle čeho jsou specifikovaný tvý požadavky a co má bejt cílem?
Elox se tě zeptal tvrdě, ale vcelku správně.
Ty sankeny jsou trandy jako každý jiný jen maj díky pouzdru velký SOA a jsou zároveň rychlý a velmi lineární až k velkým proudům.
Jdou uplně normálně použít všude tam kam se vlezou fyzicky, místo jiných rychlých špičkových typů (tosiby,skn,onsemi apod) . A jejich hlavní benefit je právě v konstrukcích s těma hodně nulama THD a že z jednoho páru dostaneš v klidu 130-150W.

Není co dodávat...

(upravil reeb 4. 5. 2023 12:15)

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

jardag69 napsal:

Pokud by měl někdo chvilku a uměl by navrhnout zesilovač s jedním párem těchto tranzistorů na konci.

Návrh není chvilka..postavit vzorek, overit..

Web

(upravil dawsoo 4. 5. 2023 12:28)

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

Nojo Roberte ale proč by to kdo dělal, když je lepší tam dát dva menší tak jak to je na obrázku že. Třeba zrovna i 2SA1386/2SC3519 což je zcela to samý jen v to3p futrálu a dva ve výsledku budou lepší i parametry a výkonem.

JardaG:
zkus číňana,to je pro začátek asi to co hledáš klon burmestera 933 big_smile
https://www.aliexpress.com/item/32920383177.html?

Není co dodávat...

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

dawsoo  nic se neděje. Byl to jenom nápad, kdyby se někomu chtělo. Danhard sem občas takhle něco hodí a funguje mu to. Jak jsem psal, pouze pokud by se někomu chtělo. Zatím hraju na AB1 od PMA, tak pokud by někdo uměl něco lepšího a šli by tam použít tyhle konce, tak bych to zkusil.
Nic víc v tom nehledej. Nemusí jít na krev. 40-50W uplně stačí.

(upravil reeb 4. 5. 2023 12:29)

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

Schémat na dobré zesíky je dost, blbá je nutnost upravy DPS. Dívám se ani do MIR50 by to nevlezlo https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 00#p353200

Je mnohem jednodušší ty sankoše prodat a koupit vhodnější pouzdro.

Cínan sice nabízí nějaké DPS pro toto pouzdro

https://vi.aliexpress.com/w/wholesale-a … .1000002.0

ale težko říct

Web

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

Nic se neděje. Leží v krabičce už pár let a zatím nehnijou smile

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

Nebo se poraď s Mechanikem,je to mladý kluk kterého to baví a třeba ti něco pustí a poradí ze svých konstrukcí smile

Není co dodávat...

(upravil Otas 4. 5. 2023 15:50)

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

Já bych to řešil Leachem (který vyhovuje vysokým nárokům), kde bych snížil počet koncových trandů (tím se vytvoří místo pro větší pouzdro) a přepočetl ochrany úměrně počtu trandů, zátěži a napájecího napětí (na to mám tabulku smile, je to jednoduché). Plošák nejspíše zůstane zachován a parametry se nezmění (spíše bych očekával drobné zlepšení). Nač vymýšlet dávno vymyšlené. Myšlení bolí smile.
Pokud preferuješ velkou jednoduchost, pak je to na Danwatt II s vyšším napájením.

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

A nebo koupit z bazaru hotovej spálenej stroj co je nativně osazený má a opravit si ho... např různý SONY koncáky i ES integráče ty MT-200 sankoše vcelku hojně používaly. Nechápu tu tendenci furt něco naslpeo stavět,když to lepší ve většině případů není navíc s rizikem blbé a silně prodělečné prodejnosti dál, když to třeba nesedne.

Není co dodávat...

(upravil danhard 4. 5. 2023 16:31)

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

Na slepo stavte bezdomovce kvazi v B-čku z KD503 (nebo z čehokoliv jiného), ty jsou wasserdicht, idiotensicher und bombenfest big_smile

(upravil mechanik 4. 5. 2023 19:25)

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

Podla mna to chce hlavne pre tieto robustné typy s vysokou kapacitou 3EF alebo nejaky VAS enhanced z ktorého by sa to budilo. V bežnom 2EF pri budení z VAS čo nemá práve nízku impedanciu sa mi to zdalo v rozlíšení na výškach o dosť horšie než typy sankenov so slabšími čipmi a nižšími kapacitami. Priložil som ucho k ich verzií v TO-247 smile Sankeny sú inak super či už zvukom alebo parametrami. Velká škoda že to púzdro MT200 sa dnes už tak nepoužíva. Pripadá mi lepší menší čip s dobrým odvodom tepla než opačne. Divné je že sanken nemá nič medzi MT200 a TO-247, tým myslím TO-264. Hlavne také robustné čipy ako 2SA2223/2SC6145 by si to zaslúžili. Možno by som ich potom pre 800W nepotreboval 6 párov ale stačilo by 5 big_smile

jardag69, ten PMA koncák je diamond buffer s CFP budení z operáku?

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

http://www.federmann.cz/images/stories/Nf/Tranzistorovy_zvuk/5/PM_AB1.jpg

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

Paradni koncak..skoda jen maleho vykonu

Web

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

Pejsek s kočičkou vařili dort a vyšel jim z toho zesilovač big_smile

Re: Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

reeb jako jo, nemužu si stěžovat. Výkon mi stačí, hraju tak do 5W. Zvuk mi vyhovuje, hlavně zpěv a mluvené slovo mi přijde parádní.

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Prosba o návrh zesilovače 2SC2922+2SA1216

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£