Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

Po prodiskutovani basu tady na foru jsem si nakoncec opratril Seas Excel W26FX001, Seas L15RLY/P, a na vysky Seas Excel T25CF001.
Predstavoval jsem si delici frekvence ca 350Hz, 2000 Hz, ozvucnice BR ca 90-100 l.  Poradite mi strmosti a kompenzace?
Zatim jsem mel predstavu u basu 6 db, Buttworth, stred 12/12 Buttworth, vysky 12db Buttworth.
Necham si ale rad poradit.

Re: Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

no ja bych kdyz uz pouzil prinejmensim lepsi stredy... a neni to jedina "trhlina" (napr. moc velikej objem)

Re: Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

luikas: Lepší středy? 2.5x dražším Excelem toho moc nezískáš...

Dr.C: Za kolikže jsi to Wčko získal?

Re: Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

Zase když už je měděný phaseplug na basech...

(upravil check 12. 8. 2007 22:53)

Re: Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

... tak se nechá u zámečníka vysoustružit měděný phaseplug za pakatel. Jak si to říkal ? Každý zámečník rád udělá? Mimochodem, je ten originální vůbec plný nebo to je jenom plech?

Já si nemyslím, že Excely mají nějak výrazně lepší parametry (ale tady to smrdí upřednostňováním vlastního majetku). Měděnej PhasePlug sníží termickou kompresi (vážně ji doma někdo pociťujete?) a vic mědi u motoru sníží Le, ale to je stejně u hliníku zbytečný, protože se vysoko nedělí.

edit: Ale jo no máte pravdu, on je lepší .... ale ne natolik, abych za to dával ty prachy tongue.

Web

Re: Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

nedělejte si iluze excel se s L-kem nedá srovnávat.

Re: Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

O tu totiž Dawsoo nebo někdo pronesl, že L-ka jsou Excely pro chudé a že už rozdíl zvuku L proti Excelům nestojí za ten rozdíl a excely jsou tím pádem pouze předražené. A momentální histerie okolo L-řady SEAS tady tomu jenom nahrává.

Rozdíl L proti Excelům není jenom v materiálu toho phaseplugu...

Re: Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

to je sice vsechno hrozne krasny, koupil jsem to za babku, W26 za 4200, L 15 za 1200 ks, ten vejskac uz jsem mel, vysel me cca na 50 Euro ks, vsechno v podstate novy. O tom ze Excel proste hraje o trochu lip nez normalni rada muzeme diskutovat, ale ja to minimalne v tech vyskacich slysim (mam ted doma 27 TFF, TDFC, 27TBFC/G , a Excel T25CF001 a ten Excel hraje jednoznacne lip), ale cenove to neodpovida. Kdyby se mi nepodarilo to koupit takhle vyhodne, nestavel bych z toho.
Ale potrebopval jsem  pooradit s  objemem a vyhybkou.  Pomohl by mi s tim nekdo prosim? Soft mi simuluje cca 100l, doporucenej je 75-85 l. Vyhybku bych nechtel odflaknout, ale nemam k dispozicici mereni a  uprimne ani s merenim nemam skusenosti. Zadnej hotovej projet jsem na netu nenasel. Prosim prosim.

Re: Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

ja by som to dal do 70l a 26hz br aj ked by tomu stacilo aj 60l... teda aspon podla simulacie.. netvrdim ze z vlastnej skusenosti wink

(upravil Halen 13. 8. 2007 10:51)

Re: Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

Bedna 80 litru, ladeni natrubku 26Hz, oboustranne zaobleny natrubek 80x230(235), tlumeno jen malo. GD: 30Hz:18 ms, 40Hz:10ms, 50Hz:5ms Zatzitelnost: 70W max pri vychylce +- 7mm na 40Hz. Maximalni SPL/70W/1m = 107 dB.

Re: Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

To zni dobre. Co vyhybka a kompenzace? Pri 350 Hz a 12db/ Buttworth mi vychazi civka pres 7mH, na vzduchu bych asi dosahl strasnych hodnot odporu. Co tak jenom 6db. Pro a proti?

Re: Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

Nemám k dispozici ani FRD, ani ZMA soubory k těm měničům a abych se přiznal, ani bych si netroufal navrhovat pro ně výhybku. Určitě by měla obsahovat u takovýchto měničů i kompenzace peaků a bafflestepu; Výslednou citlivost bedny odhaduji 83-84dB/1W/1m při kompenzování vlivu bafflestepu. Asi by se měli vyjádřit povolanější v oblasti výhybek.

Re: Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

To by bylo moc fajn, kdyby nekdo pomohl, pri procitani fora jsem zjistil, ze na navrzeni vyhybky pro tyhle menice proste nemam know how a zkusenosti a bylo by mi lito to  zbabrat pokazenou vyhybkou. 80 l a BR  80x230 (26Hz) mi prijde optimalni.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Prosim o nazory na stavbu repro: Seas Excel W26FX001

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£