Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Autohifi » Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 27]

Téma: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

Zdravím má tu niekto skúsenosti s týmito výškami od firmy seas?Chcel by som ich použiť do auta pre ich malé rozmery, ale neviem aký stredobas by bol k nim vhodný.Podmienka je rozmer 6,5" a aby mu stačil čo najmenší objem.Išlo by to do aktívu čiže s výhybkou sa zaoberať netreba.
Ďakujem za všetky rady

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

Tohle měl Michal, pak mirulu pokud se nepletu, já mám kovovou odrůdu. Jestli ti jde i o prostor, tedy malou hloubku, koukni na Neokicky od Monacoru.

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

hľbka ma nejak netrápi tam mám priestoru dosť len objem je malý.A chcel som skúsiť nejaké hifi stredobasy seas poprípade peerless to by sedelo k subwoofru...neviem niečo čo by išlo k tým výškam za rozumný peniaz

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

Nedělal bych z toho vědu, jen bych se držel odolného materiálu - polypropylen, skelné vlákno, obojí Peerless dělá, jen to bude v osmi ohmech. Bál bych se spíš otvorů pod cívkou, můžou se k cívce snadno dostat špony a prach.

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

Tak repra budú vpodstate v suchu akurát teplo a zima tam bude ale neplánujem to tam mať do smrti čiže nejakú dobu by mali vydržať aj papierové.A tie špony som nejak nepochopil že z čoho špony...Ozvučnice sú uzavreté.Akurát keď pozerám rozmery tých stredobasov tak ani jeden reálne nemá 6,5" ale viac...Tým pádom mi nebudú sedieť diery na šróby ale to už by sa nejak poriešilo.A 8ohm by nemusel byť až taký problém si myslím

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

Já nevím, třeba máš 120ku a opravovanou... smile Já myslel, že to bude ve dveřích.

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

nene 120ku nemám...no asi budem čakať kým sa niečo zaujímavé objaví v bazáre a potom sa nejak rozhodnem

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

Tak ludia čo by ste povedali na tieto stredobasy:
Fountek FW168 6.5" Aluminum Cone Woofer
SB Acoustics SB17NRXC35-4
SB Acoustics SB17NRXC35-8-UC

Mohlo by byť niečo z toho použitelné?

(upravil antonio 17. 3. 2011 11:54)

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

Zdravim mohla by to byt dobra kombinacia?Popripade skuste navrhnut iny 6,5" stredobas k tej vife, ktory by bol vhodny do co najmensej uzavrenky v podobnej cenovej kategorii.
Dakujem

//SPOJENO DO JEDNOHO DREDU, ADMIN

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

mám skoro tu samou kombinaci ve sloupech. jen je tam 15cm SB. ale leze z toho velice příjemný zvuk. já bych se toho vůbec nebál.

Web

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

nemyslím si že je to úplně uzavřenkovej reprák, a to platí i pro všechny jiné reproně. Uzavřenku 18cm bych doporučil jenom pro středák ve 3p.
udělej to BR , bude to lepší

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

problem je v tom ze som obmedzeny objemom cize preto volim uzavrenku...pod tym bude este sub

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

Nevím, nejsem odborník, ale výška co sis vybral je podle mě dobrá tak nad 4", při správným použití i nad 5", ale nad 7" se mi to nezdá

Web

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

Milan preco as ti to nezda?

(upravil Klon 15. 3. 2011 17:54)

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

Má malou plochu/nejde dostatečně dolu. Buď menší středobas nebo větší vejšku.

(upravil dawsoo 17. 3. 2011 11:53)

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

Milan má pravdu,tahle neodym XT-25 miniaturní nelze moc dělit se 6,5 palcovým středobasem....

Není co dodávat...

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

dawsoo problem je v tom ze potrebujem maly vyskac...ten co som si vybral ma 6,5cm a uz to je len tak tak.Ideal by bolo kolo 55mm maximalne.
A bude to problem delit nizko aj ked bude pouzita vyssia strmost?Popripade nemohlo by sa to delit vyssie?Strmost bude 24dB/okt

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

jj hochu je mezera mezi tím co potřebuješ (nebo spíš přesněji chceš) a mezi tím co je možné s rozumnými výsledky. Říkáme ti fakta BR ani jiná výška moc nezvětší tu bednu , rozhodně ne tolik aby to vadilo a výsledek je jinde.
Dělej jak chceš - byl jsi varován!

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

kolem 3Khz s tvoji strmostí bych rek, ze bude ideal.

Web

Re: Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

pistole problem je v tom ze s objemom nepohnem a miesto pre vysku je tiez dane...najskor som to tu nechcel pisat ale pojde to do auta preto take obmedzenia.

Příspěvky [1 až 20 z 27]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Autohifi » Seas 27TFFNC/G aký stredobas k nemu?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£