Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 31 z 31]

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Pokud to umístíš proti sobě push-pull, tak citlivost klesne o 3 dB a zároveň se potřebný objem bedny zmenší na polovinu.

Možná by nebylo od věci dát to do podobné krabičky v jaké to bylo předtím, je to asi nejméně blbé řešení.

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Můžu zapojení push-pull použít tak, že bych do strany o rozměrech 35,5 * 23 cm dal jeden repro a do protější také jedno repro? Můžu být k sobě natočeny cívkami? Bandpass už znovu nechci. Chtěl bych použít push-pull s cívkami k sobě, otočenou fází a dvéma bassreflexy, je to možné?

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Push-pull znamená, že reproduktory jsou otočené proti sobě (cívkama nebo membránama). Nemůžou tedy být v rozdílných stěnách ozvučnice.

Počet bassreflexů je celkem libovolný, dá se nasimulovat, akorát potom trubka musí vycházet nějak rozměrově přijatelně.

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Myslel jsem, že budou ty reproduktory každý zasazený ve středu protější strany, to nejde? Nemusí se přece dotýkat, ne?

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

http://www.repromania.net/teorie/rozdel … vucnic.php
viz. izobarická ozvučnice

Tak, jak to chceš udělat ty, se přepólovanými repráky vyzařujícími do jednoho prostoru, bys dosáhl jen snížení basů. Jestli chceš 2 "basáky" nechat vyzařovat do jednoho prostoru (a je jedno, že budeš mít jeden zepředu bedny a druhý zezadu bedny), musíš je mít zapojeny soufázově.

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Takže jak jsem říkal já, jen hodit stejnou fázi a bude se to chovat jako jeden, jen bude z bedny přes BR vycházet větší objem vzduchu, že?

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Pokud jsou dva basáky místo jednoho, oba hrají se stejnou polaritou a oba jsou "na povrchu" bedny, tak je citlivost dvojnásobná a potřebný objem bedny taky dvojnásobný.

Co takhle si o tom něco přečíst? Takhle ti sem přepíšeme Tomana komplet.

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Pohoda, poslední dotaz než jdu vrtat díru na repro - když budu mít objem 10 litrů, ladící frekvenci zhruba 70-80 Hz, dva noname repráky, a dva bassreflexy o průměru 3,3 cm do délky 6,5 cm, bude to hrát? Neočekávám nic extra jen doufám aby to nebylo horší než ten čínskej bandpass.

(upravil pepe 15. 3. 2011 16:50)

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Odpovím tvou otázku do jiného oboru: Mám auto dlouhé čtyři metry, má pět dveří, modré potahy sedadel a olej používám OMV. Jaká je jeho maximální rychlost?

Bez parametrů těch reprošů ti nikdo nic neřekne.

A čím to vlastně chceš napájet?

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

big_smile Já vím, že je to stavba dost naslepo, ty basáky jsou čína, nic kromě rezonančního kmitočtu (asi 70 Hz) jsem nenašel, napájet to budu elektronikou z toho čínského bandpasu. Prostě je to jenom takovej "sub" k televizi. Jako náhrada za chrčící širokopásmo to musí stačit smile Jde mi o to, jestli 10 litrů už není kriticky málo.

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Nějak hučet to bude. Zřejmě to bude hrát i středy, které předtím právě tlumil ten bypass.

Příspěvky [21 až 31 z 31]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£