Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 31]

Téma: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Dobrý den,
jsem naprostý začátečník a rád bych si postavil domácí subwoofer. Na bednu použiji 8 mm překližku, které mám neomezené množství a herkules, kterého mám taky opravdu dost. Chtěl bych se tedy zeptat jak velkou udělat ozvučnici a jak dlouhý nátrubek bassreflexu, jestliže použiji naprosto základní basový reproduktor:

http://aukro.cz/item1316028324_basovy_r … ml#gallery

YD 131 - 4 ohmy 30 W. Jde opravdu o subwoofer na zkoušku nečekám tedy nic extrémního. Prostě bych si to rád zkusil. Tento reproduktor a všechny materiály mám zdarma. Prosím o konkrétní rady. Nepište mi prosím hlavně ať si pročtu celé forum. Děkuji za rady. Ideální by byl i nákres jak subwoofer řešit smile

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Tak z toho subwoofer nepostavíš!! Ztráta času ...

Web

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Nevhodné repro (malý priemer a bez parametrov) a nevhodne tenké drevo. Z dreva by sa aj niečo s dalo postaviť za podmienky že by si zlepil disperzným lepidlom aspoň 2-3 dosky spolu, 8*3=24mm a to je už hodnota pre lepší sub.

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Ano, můžu slepit více desek k sobě. Jaký mám tedy použít basový reproduktor do 300 kč? K tomuto reproduktoru jsem měl i zdroj atd.

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Tento reproduktor ti nevyda hlboke basy lebo samotna membrana ma len 11cm.
Vyskusat aky zvuk ti da urcite mozes, ak nelutujes svoj cas (aspon nieco sa naucis). Riadne subwoofery do auta a do bytu maju priemer od 25 az 38cm (10 az 15"). Pre nenarocnych aj 20cm reproduktor moze postacovat (ake maju napriklad drahsie PC repraky so subwooferom).

Ja ti navrhujem urobit 50L uzavretu bednu s 3x8mm zlepenou stenou, do ktoreho urobis najprv otvor pre repro YD131. Potom ked nasetris na lepsi subwoofer, tak ten otvor zvacsis. Takto usetris cas a peniaze, lebo nebudes musiet do buducna vyrobit novu bednu.

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

OK a jaké rozměry bedny doporučuješ? mohl by jsi mi nakreslit obrázek v malování a poslat mi ho na e-mail prosím? Vážně nemám představu jak to zkonstruovat. Jak dlouhý a jak široký mám zvolit bassreflex? Hlavním problémem tohoto reproduktoru dokud byl v bedně bylo přehlcování. Jako by to strašně funělo a bručelo zároveň big_smile. Díky moc smile

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Ty nevies co je uzavretá bedna? V nej dieru proste nenajdeš. A po druhé, nevieš si určit strany kvádru AxBxC aby výsledný objem bol 50L???

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Jo, tak to si vypočítat umím, myslel jsem, že mají být strany v určitém poměru. Kam poté tedy směřuje reproduktor. Jestli to chápu dobře tak je to kvádr a ven kouká reproduktorový talíř? Je to tak?

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

pri sube to je jedno, pokiaľ nemáš veľmi ťažkú membránu, ktorá by sa mohla časom prevesiť vplyvom gravitácie

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Dobře, takže by bylo možné vytvořit např. SUB o velikost 50X30X40, přičemž reproduktor by byl namontován ve stěně o velikosti 30X40 cm? Nestačilo by slepit herkulesem k sobě jen dvě desky? Je lepší prvně ty dvě nebo 3 desky slepit a pak vyříznout nebo je vyříznout a pak slepit? Čím vyříznout kruhový otvor pro reproduktor? Nebude se subwoofer přehlcovat?

(upravil Thomasso 16. 11. 2010 2:26)

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Rozmery mozu byt, ale to uz bude az 60 litrov. Tvoj reprak bude potrebovat mensi objem, takze zhruba polovicu vypln vodou vyplnenymi PET flasami (pri vacsom repraku to potom vyberies). Reprak je jedno kam namontujes. Mozes nasmerovat aj hore alebo do zeme, ak bedna bude mat nohy.
Kruhovy otvor vyrezes na to urcenymi naradiami.
Neboj sa, ak reprak nebude zniet dobre, tak to preto, lebo je to cinska lacna vyroba hodna na zahodenie do smetiaka.
Ak by nahodou nevydaval ziadne basy, tak to skus vylepsit ekvalizerom. Ak ani to nepomoze, tak nazbieraj 2000Kc a kup si poriadny basak z ktoreho sa budes tesit zarucene viac nez 100%.

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Počkej, proč tedy mám vytvářet tak velkou bednu a vyplňovat ji PETlahvemi? Stejně pokud si vyrobím subwoofer teď tak budu muset nějak připojit cinche a vše ostatní které bych u jiného reproduktoru nemohl použít ne? Nebo můžu snad k té elektronice časem připojit jen jinej reprák?. Nevím jestli jsem to předtím dal dobře najevo ale jakoby vytvářím jen novou bednu pro ten dosavadní subwoofer. Ta dosavadní bedna mi totiž nevyhovovala. Zvuk byl přehlcený a navíc byl jeden potenciometr poškozený. Takže se ptám znovu: Jak velká má být bedna pouze pro tento reproduktor? Mám v plánu jej sestavit, chvíli užít a pak prodat. Díky za rady smile

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Pre tvoj reproduktor sa neda povedat, lebo na webe nie su dostupne jeho parametre. Repro treba najprv zmerat. Na zaklade nameranych parametrov budeme ti moct navrhnut ozvucnicu.

Rad by som zdoraznil, ze to co mas, nema skoro ziadnu cenu a viac nez pravdepodobne to nebude dobre hrat ako subwoofer, preto neocakavaj od tunajsich fachmanov, ze ti pomozu. Ich cas je drahy. Radi vsak pomozu na serioznych projektoch.

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Dobře, ale kdybych chtěl postavit jiný subwoofer tak si musím koupit předzesilovač, ne? Nepostavím přeci jen subwoofer z reproduktoru a dřeva.

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

a tento ti bude hrať bez zosika len tak z čistej lásky... strata času

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Ale k tomuhle mám vše, je to reproduktor a příslušenství vykuchané ze subwooferu.

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

no ja neviem big_smile ja som tiez celkom novacik ale toto je aj na mna vela big_smile ved normalne kupis ten cinsky sub co ti tu radili das ho do nejakej bedne aku ti radili a nejak to bude hrat a proste to nepredas lebo to nikto ebude chcet jedine tak za lacno iekomu kto o tom nema sajnu big_smile a ako ti moze hrat ten sub tteraz ved tam musi byt najaky zosik na ktory sa da pripojit kadeco big_smile

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Jen tak ze srandy a také z důvodu, že jsou prázdniny a mám čas jsem se vrhl do stavby tohoto subu z 15 mm dřevotřísky. Mám doma jen dva bassreflexy o průměru 3,3 cm a délce asi 6,5 cm. Vnitřní rozměry jsou 35,5 cm, 23 cm a 13 cm. Čistý objem 10 litrů. Vím, že bassreflexy jsou úzké a že budu muset použít oba dva aby se rychlost vzduchu proudícího v BR snížila aby nedocházelo k turbolencím. Ladění BR bude asi na 80-90 Hz. Zajímalo by mne, jestli můžu dát jeden bassreflex do strany 35,5*13 cm a jeden do strany 23 * 15 cm. Jaký na to máte názor. Děkuji smile

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

To čo má byt za sub naladení na 80 90hz?Tie nátrubky tam nedávaj vúbec len to pokazíš.

Re: Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

S uzavřenou ozvučnicou to nezahraje už vůbec nic. Je to vykuchaný z čínskejch bandpasů. Má to docela tvrdej závěs. Mám doma tyhle repráky 3. Můžu třeba do jedné bedny dát dva? přesně naproti sobě a u jednoho protočit poly? Má to docela nízkou citlivost.

Příspěvky [1 až 20 z 31]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Domácí subwoofer návrh subwooferového boxu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£