Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zvuk ze zesilovače

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 26]

Téma: zvuk ze zesilovače

Takhle prostě poslouchám music přes PC,Winamp,stream.rádio puštěný přes hroznej Zettawatt do letitejch Technics beden,mám telefon,ztlumim zesik na nulu a z něho se line hudba,jak kdyby tam byl malej reprák :-)Co to kurva je?Ale jako docela nahlas.

Re: zvuk ze zesilovače

Kmitá, nebo má vnucenej nějakej vf bordel do vstupu...

Re: zvuk ze zesilovače

To spíš něco chytá,páč jsem trochu přemístoval pokoj a hejbal kabelama,funguje už léta.A co to vlastně tak hraje? fakt nahlas smile

Re: zvuk ze zesilovače

Nemáš tam nějakou tlumivku? Cívky celkem pěkně hrajou

Web

Re: zvuk ze zesilovače

Tlumivka tam není,zvuk je podobnej jako když máš na stole vohulený Koss Porta Pro,no nic neřeším,jen taková perla,žíly mi to netrhá,čistě jen ze zvědavosti.

Re: zvuk ze zesilovače

Že by síťové trafo takto reagovalo na proměnlivou zátěž?

Re: zvuk ze zesilovače

Samá voda. Hrajou ty MDAčka. Oddělej dekl a poslechni si chladič smile

Web

Re: zvuk ze zesilovače

Bingo,to je vono :-)fakt že jo

Re: zvuk ze zesilovače

Tak to je ovšem gól! Hrající trandy jsem už potkal ale hrající integráč ještě ne.

Re: zvuk ze zesilovače

Presne s týmto som sa stretol u TV modulov s A2030 a MDA4290. Čím to je že tie šváby hrajú?

Re: zvuk ze zesilovače

Vím já? Asi tak řvou ty elektróny, co se honí po čipu smile
Speciálně hezky ale umí řvát i výkonové tranzistory v TO3, zvlášť hodně proudově zatížené a na chladičích s vyššími žebry.
Zkuste si někdo třeba nějaký 500-1000W zesilovač naplno vybudit kmitočtem např. 40Hz, umělou zátěž dejte stranou, ať její vrčení neslyšíte a potom si poslechněte síťový transformátor toho zesilovače. Bude vřískat nejen 50Hz, ale i kombinačními kmitočty.

Web

Re: zvuk ze zesilovače

Takto mi vyhrávali aj iné obvody, aj MBA810, TDA2030... A hralo mi aj rádio, keď nebol pripojený reproš lol

Web

Re: zvuk ze zesilovače

Hrajou i tyristory v tramvaji smile

Web

Re: zvuk ze zesilovače

Fuha, a ako je vlastne mozne, ze ten trand hraje??? Vibraciami vybudenymi prudom? 
TDA2030 som hrat nepocul, aj ked som to budil na plny kotol.
Doma mi hra digitalny zosik z domaceho kina, nemusi byt ani zataz pripojena alebo len vystup na sub. Signal naplno a vytocit volume naplno a zo zosika sa rinie zvuk smile, vcelku hlasny, sumi to hlavne na vyskach.

Re: zvuk ze zesilovače

Myslím si, že to bude silovým pôsobením vodičov alebo polovodičov pri pretekaní prúdu. Sila, ktorou pôsobia na seba dva vodiče, keď nimi prechádza prúd, sa predsa dá vypočítať. Myslím si, že ten zvuk bude spôsobený nejako takto. Chladičové rebrá pôsobia ako membrána repra... A už to hrá.

Web

Re: zvuk ze zesilovače

A nechová se to vono při velkých proudech jako piezo? Měniče, co zkouším v práci, taky při 5kW výkonu celkem slušně pískaj.

Web

Re: zvuk ze zesilovače

To je sila, o tomto počujem poprvýkrát. Síce, keď si predstavím zaoblenú podložku A2005-ky, tak tomu aj verím:)

Re: zvuk ze zesilovače

Já tipuju tompiezo. je to přeci jen vrstvený polovodivý materiál. Tudíž jednotlivé vrstvy se můžou chovat jako to piezo. U elektronkvoch zesíků nebo tranzistorových s výstupákem zase hrávají výstupní trafa. A ty tyristory v tramvajích dokáží udělat fakt solidní bordel. Obvzláště když si uvědomíte jejich festovní pouzdření.

(upravil jik 30. 6. 2008 7:07)

Re: zvuk ze zesilovače

To, že hrají koncové tranzistory, jsem už také zaznamenal. Ale zde tomu fakt nerozumím. Přečtěte si ještě jednou zadání od Dokkena: "...ztlumim zesik na nulu a z něho se line hudba,jak kdyby tam byl malej reprák..." Vylučuji, že by reguloval hlasitost výkonovými potenciometry před reprákem. Takže dle toho, co píše, by neměl jít signál dál než na výstupy korekčních zesilovačů, tzn. na potenciometry před koncovými zesy. Tedy musejí hrát jedině vstupní operáky nebo součástky kolem nich...

Opamp: pěkná hudba v tramvajích a trolejbusech, to jo...

Re: zvuk ze zesilovače

Taky jsem se s tím setkal. Slyšel jsem hrát kondenzátory, tranzistory, trafa, ručičkové ukazatele, IO, relátko, výkonový drátový odpor s železnou tyčkou uprostřed a další. Kolikrát až člověk žasne co všechno umí hrát a není to reprák

Příspěvky [1 až 20 z 26]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zvuk ze zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£