Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Mikrofonní předzesilovač

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 64]

(upravil Jarous 15. 4. 2008 14:59)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Disponuji také ECM8000, ovšem s řádnou kalibrační křivkou(nemyslím tu na krabici), je jiná než ta VOXvo, podstatně plošší, největší peak mého mikráku dosahuje nahoře cca 6dB, to co k tomu maluje ULI, je úplně k ničemu a bez toho, aby se ten mikrák změřil a zkorigoval křivkou, to bude dávat blbý výsledky. Po naimportování příslušné kalibrační křivky do LSP Labu, mikrák měří stejně, jako při referenčním měření mikrákem, který byl také kalibrovaný z toho odvozuji, že vyměřená křivka k mikráku je OK. Co jsem se ptal Huberta, tak každý ECM8000, co měřil byl jiný... Co se týká preampu, nemám čas se s tím moc patlat, koupil jsem hotovej MINIMIC MIC800, parametry tady: http://www.behringer.com/MIC800/index.cfm?lang=ENG měří to luxusně.

Re: Mikrofonní předzesilovač

Zas je mi divny, aby ten peak na 20kHz zpusobovalo neco jinyho, nez systematicka chyba dana tvarem pouzdra, apod... Cim myslite, ze to je? Chuck s mengelem ted resi uchyceni kapsle, ci co...

Ta krivka na krabici byla asi zminena jen z recese.

(upravil Jarous 15. 4. 2008 15:27)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Je to pouzdrem a precizností umístění kapsle v pouzdře a pak i samotnou kapslí, co se týká peaku, průběh mám podobný jako VOX, jen ne tak výrazný.

Re: Mikrofonní předzesilovač

Vzdyt si psal 6dB....?

(upravil Jarous 15. 4. 2008 15:33)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Ano, po přepočtení citlivosti vztažené k tomu, čím ten mikrofon byl měřen. Ta stupnice vlevo není až tak důležitá z hlediska měření, důležitý je průběh, protože stejně nevím na jakou citlivost mám nastavený preamp, vstup/výstup zvukovky a na jaký výkon zesilovač. Teoreticky se dá jako peak brát rozdíl minimální průběh versus maximální, nebo si to vztáhnout například k 1kHz, kde má měření od ULIho na krabici "0"dB a vztáhnout tak celou křivku.

Re: Mikrofonní předzesilovač

No prave proto mi prijde divny, proc rikas, ze nemas ten peak tak vyrazny, jako VOX, ktery ho ma taky 6dB. Tak jsem Te asi spatne pochopil...

Re: Mikrofonní předzesilovač

Jujky, sem tu chvilku nebyl a jak se to pohlo. Tohle mi Hubert napsal: Nula na grafech znamená citlivost mého měřicího mikrofonu, kterou
výrobce udává jako 6,75mV/Pa... Jinak ty Uliho micy fakt budou co kus to originál, nicméně pokud je aspoň nějaká kalibrace, furt lepší než nic. Jenže se mi na tom mojem grafu nelíbí ten hrb na spodku, určitě to není vlastní hrb micu. Takhle si na měření nearfieldu u basáku můžu nechat zdát, co vy na ten hrb?

Web

(upravil MaBat 12. 5. 2008 8:51)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Na nizkych frekvencich se to da "zkalibrovat" takhle: http://www.fesb.hr/~mateljan/arta/AppNo … v03Eng.pdf
Musis mit ale presne zmereny ten budici reproduktor.


PS. Tak preamp funguje bezvadne, mel jsem vadnej kabel...

(upravil Sendy 12. 5. 2008 9:35)

Re: Mikrofonní předzesilovač

U měření potřebuješ co nejrovnější charakteristiku, linearitu, kulovou směrovku, reprodukovatelnost výsledku, minimální vlivy stárnutí a prostředí. U nahrávání - podle toho, na jaký účel to mic bude - potřebuješ často jinou směrovku, odolnost vůči retnicím, nemusí vadit rozvlněná chára...

Jinak se traduje, že některé mikrofony - třeba B&K 4011 - mají shodnou vložku, jako se používá na měření, jen v jiném držáku.

Web

Re: Mikrofonní předzesilovač

Potřebovl bych předzesilovač který má výstupní U cca 800mv a vstupní tak nějak od oka nejlépe abych se vešel ze součástakama do 100kč nevíte o nějakém vyzkoušeném schémátku?

(upravil elipsa 16. 5. 2008 17:39)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Pro Lojzka. Toto také dobře funguje. Stavěl jsem to kamarádovi k počítači . Jen bastl  na univerzální destičce a vše ok. Použil jsem njm4580, ale když dáš objímku, můžeš zkoušet různé op.
http://img29.picoodle.com/img/img29/4/5 … 8f452e.jpg

Web

Re: Mikrofonní předzesilovač

jojo přesně, potřebuju zesílit signál z PC wink jinak diky zkusím to

(upravil elipsa 16. 5. 2008 17:40)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Já mu to stavěl k pc na zesílení mikrofonu. 0,8V většina zvukovek snad na výstupu dá.

Web

Re: Mikrofonní předzesilovač

Já bych chtěl předzes nahradit zvukovkou s +48V fantomem, líbí se mě MAYA44 od ESI, byla by k ECM-40. Má ji někdo z měřičů?

Re: Mikrofonní předzesilovač

no já nevím jak jsem to měřil tak byl výstup kolem 100mV

(upravil elipsa 16. 5. 2008 18:47)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Důležité je špičkové,vrcholové napětí. p-p  A to chce adekvátní měřící zařízení.
    Všiml jsem si ,že většina výrobců/prodejců zvukových karet ,tento údaj pro vstup neuvádí.  mad

Web

Re: Mikrofonní předzesilovač

no jo no... nedá se svítit s multimetrem ty špičky moc nezachytím smile

Re: Mikrofonní předzesilovač

Kde hledat referenci,že? Od čeho se odrazit. Třeba od vstupu A/D převodníku. Který výrobce/prodejce mi zaručí p-p aspoň v toleranci 1 procento? Jsem málo přísný,že.

Web

Re: Mikrofonní předzesilovač

no nevím sice vo co Go ale zní to zajímavě wink

Re: Mikrofonní předzesilovač

Lojzku a tobě to hraje málo nahlas? Tu zvukovku připojuješ na zesilovač ,nebo kam?

Web

Příspěvky [41 až 60 z 64]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Mikrofonní předzesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£