Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 20 z 28)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

  Stránky: ««« 1 ... 18 19 20 21 22 ... 28 »»»

RSS

Příspěvky [381 až 400 z 553]

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Vedel bynielto poradit cim by sa mohol nahradit Alps potenciometer ? Chcel by som plynulejsiu regulaciu a neviem ci je lepsi atenuator alebo relatkova regulacia ?

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Z pohledu kvality je nejlepsi dobra rele regulace (na nizsi impedanci nez 10k), pak radic (prepinac s odpory) a nakonec potak..

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Dakujem. Takze to vidim na druhy projekt s rele regulaciou. Uz teraz vidim, ze s tym bude plno roboty.
Pokial teda potrebujem plynulejsiu regulaciu na zaciatku , aby som v podstate nebol v tretine polohy potenciometra na maxime, tak ist pod impedanciu 10k.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

ak si v tretine potenciometra "na maxime" tak zniz vystupnu uroven, bud zniz zisk koncoveho stupna ktory tymto napajas, alebo zniz zisk v preampe alebo ak ani jedno z toho tak daj pred potenciometer odpor.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Ma to dost rychly nabeh na urcitu hranicnu hodnotu pre klasicku bytovu obyvacku 5x5m a potom je to uz plynulejsie od tejto hodnoty, ale pri danej hlasitosti uz nerealne na pocuvanie. Preto som uvazoval, ze lacnejsie riesenie je kupit atunator a prisposobit odpory, ale tam vraj vznikaju pocutelne rusenia pri prepinani a teda releovy odpor je uz dnes samozrejmostou. Premyslal som aj nad odporom pred potenciometer, ale nebol som si isty ci je to OK riesenie. Vyskusam... dik

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

ak mas prvotny rychly nabeh nemas tam linearny pot?

(upravil BV 1. 9. 2020 18:44)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Ma to dost rychly nabeh na urcitu hranicnu hodnotu

Pridaj medzi bežec a zem potenciometra odpor v hodnote cca 1/2 hodnoty potenciometra. Regulácia bude zo začiatku jemnejšia a presnejšia. To je určite lacnejšie ako reléový atenuátor...

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

@Wili - mal by byt logaritmicky. Jedine, ze by mi SOS poslalo zly, ale po dodani mi PN sedel. Na potenciometry nie je nic ine ako 905G 10KAX2, co by mal byt logaritmicky
@BV - dik za radu, skusim to.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Viete poradit ako najjednoduchsie oplachnut DPS od kolofonie ? namocit DPS na niekolko minut do roztoku izopropylu ?
robil som to stetcom, ale je to pracne a lahko sa roztaha potom po celej DPS ked to povoli.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p … pylalkohol

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Ponorit do izopropylu a sudlat stetcem, dat tomu cas..A kdyz to pak zopakujes v cistem izopropylu bude to perfektni.

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Dakujem za rady, pomohlo 5 minut v izopropyle a zotretie kefkou a plosak je cistucky.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Tak vsetko dokoncene, zapojene a hraje to dokonca bez problemov a nepocut ani ziadne neziaduce rusenie az na prepnutie na phono...tu je dilema, ktora ma trapi...brum je sialeny uz pri jemnom pridani hlasitosti. Ako keby tomu chybalo uzemnenie. Phono preamp a dispre su upevnene v hlimikovej skrinke cez plastove stlpiky, aby tam nebol ziadny kontakt, otazkou je ci je to spravne, alebo vsetko medzi sebou mam uzemnit na skrinku ? Zemnenie grama je samozrejme zapojene a nema kontakt zo skrinkou. Signalove kable medzi phono preamp a dispre som menil, skusal som tasker, klotz, van der hul...nic nepomohlo. Ked uplne odpojim gramofon od phono preamp brum ostava. Mate niekto napad ? S actidampom vam ide bez problemov Dispre ?

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Zemní smyčka se to jmenuje, a řeší se to pořád dokola...

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Dik, to ma napadlo tiez, ze ide o zemnu slucku. Skor ma zaujimalo ci to mal niekto aj s actidampom a ako to vyriesil. Nic sa nedeje, musim jednoducho len skusat a najst riesenie.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Napřed si namaluj, jak máš zapojený stínění a jak napájení, tam najdeš tu smyčku.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

nieco ma napada kde mam asi chybu, pozriem na to vecer. Dik

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

zvlastnostou mi pride prave to, ze MoFi ma GND napajania spojene s GND pre gramofon a cinchami...

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Bez malůvky nebo fotky co a jak máš vlastně zapojeno nejde radit.. Zdroj pro dispre a actidamp máš zvlášt?

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

vecer vyskusam co si myslim, ze moze byt problemom a pofotim a napisem ked to nepojde.
pouzivam zdrojovu dosku https://reebaudio.webnode.sk/fotogalerie/dispre2-2015/
za toroidom pre gramo preamp je stabilizator napatia na +-12V pre MoFi. Tam som vsak skusal potom aj dodavany zdroj a problem bol rovnaky. Zapajal som to vcera po 23 hodine, takze nebolo velmi casu a chut to riesit. dnes , zajtra na to bude casu az az.

Příspěvky [381 až 400 z 553]

  Stránky: ««« 1 ... 18 19 20 21 22 ... 28 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£