Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 47]

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

Abych pravdu řekl,poslední dobou jsem z RCF spíš zklamán.

(upravil exxxi 4. 9. 2013 15:22)

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

U toho Thomana těžko říct. Buď nepřipočítávají těch 6db teoretické špičky (jako ta dělá každý) a pak by byla citlivost 96dB, což je na low-end značku hezké a nebo to má citlivost jen 90db a je to průšvih. Podle toho, co jsem tbox slyšel v pasivu, tak bych čekal citlivost kolem 95dB, zas takovej průšvih to nebyl.  Chce to slyšet. jezdím občas s kámoši z Plzně do Thomanna a stojí to za to. Zatím se tomu žádný český obchod s hudebnámi nástroji neblíží ani omylem.

edit: hlavně nám řekni, jak jsi dopadl a jak jsi spokojen wink

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

když už tu mám otevřené téma tak přihodím repro o kterém nemůžu nikde nic bližšího najít the box Pyrit 15A  na thomann.de mají asi jen maximální parametry 1100w a max spl 133db ví někdo jestli je alespoň to spl reálný ? http://www.thomann.de/cz/the_box_pyrit_15a.htm nikde na netu nemůžu najít rms výkon a citlivost , co si o tom myslíte ? docela mě to zaujalo a ani po 2hodinovém pátrání sem nic nenašel, MÁ NĚKDO ZKUŠENOSTI SE ZNAČKOU THE BOX, jestli to neni úplně nějaký šmejd ? někde jsem vyčetl že to je německý, nebo víte kde se to dá slyšet naživo ? dík

(upravil Dalča 8. 9. 2013 11:11)

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

1100W to nemá ani teoreticky, leda tak P.M.P.O. Myslím, že kybby ta bedna měla "PŘÍKON" KILOWATT tak se po půlhodině reálně roztaví.
Je to OEM výroba pro značku Thomann - něco jako Alber qality a Tesco store...
možná to bude hrát, já je neslyšel. Raději bych šel so něčeho co si můžu ošahat, poslechnout někde v čechách...
než se spolehnout na nějaký "papírový" údaje a nechat si poslat bůhvíco z nějakýho íšopu...

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

The Box, T-amp a podobné hrůzy jsou "značky", pod kterou Thomann prodává laciné PRC střepy. Konec konců některé plasťáky Dexon byly myslím úplně stejné jako plasťáky T-box, akorá že byly o něco dražší.
Uvažovat o nějaké kvalitě, to je nesmysl. Prostě a jasně, když chceš auto, nekoupíš si šlapací v hračkářství. Anebo jo a nediv se.

Web

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

Takže včera se na kšeftě opět potvrdilo, co jsem psal výše. Monitory na pódiu byly kombinovaný, plastový LD system a pro zpěvy RCF (na typ jsem se nedíval). Plasťáky mi prostě nevyhovujou.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil codex 8. 9. 2013 12:04)

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

dík, to jsem potřeboval vědět, takže the box nekupovat, včera jsem totiž slyšel hrát 2x behringer B315D na svatbě, zdálo se mi to docela v pohodě tak jsem chtěl najít něco lepšího co někdo z vás už slyšel hrát ale asi podle toho co jste napsaly to the box snad bude asi ještě horší značka než ten behringer,že?

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

rf: Nevím jak je ten plast hrubý a zda jsou tam vzpěry, ale mělo by tomu jít pomoct jednoduše polepením tecsoundem apod...

(upravil exxxi 8. 9. 2013 13:55)

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

LD jsou sračky a plast za to nemůže. Mám doma jednu aktivku LD 15", basák celkem použitelnej, i když jen kolem 200W, driver totální s..... Vstupní modul (mix) zesilovače pěknej, koncák opět totální s....  Po opravě to hrálo asi hodinu, než se to opět rozbilo.    Opravovat už to nenechám, je to ztráta peněz.
Jinak kamarád má pasivky od The Box, nějaké 12" z levné řady a na ozvučení vánočních vystoupení + reprodukované koledy a ozvučení pankáčů v hospodě U žáby to stačí.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil Dalča 8. 9. 2013 16:35)

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

PLASTY 15" LD mám taky 4 kousky.
Zatím přežily 6 sezón. Zvuk nic moc, po těch letech mám použitelný max 1 vstup (vyklajdaný XLRka) a poslední metalfest nepřežil jeden reprák...
Zvuk z toho nic moc, odpovídá cenové kategorii.
Na venkovský festivaly metalového kalibru, různejch zábav atd. dobrý, na solidní muziku nepoužitelný. Ono to "duvenblejt" hraje stejně z pastofonu i z HKčka, a PRO15 si nechci nechat kurvit metalistama. Letos přes zimu bude údržba - vyměnit konektory, vyměnit rozervaný reprák. Třeba vydrží ještě nějaký ten festík.

Mám je rád z několika důvodů:
1) jsou levný
2) jsou to 15"
3) vydrží velmi hrubé zacházení
4) vydrží i lecjakou nežádanou koupel - po utření hadrem jsou zas jak nový smile

ad 2) sousta "takymuzikantů" dá přednost VĚTŠÍMU repráku před KVALITNĚJŠÍM zvukem. Třeba špičkové odposlechy od NEXA mají 12" basák a hrají jak o dušu. Spousta muzikantů prostě che 15" a to je pro ně jediná berná mince.

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

Dobrý je, že se do toho skeletu dá strčit Eminence, takže se dá lacino vyměnit o kousek výš. Ne všichni číňani mají stejné palce jako my. big_smile

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil codex 8. 9. 2013 20:48)

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

já si nejspíš pujdu zítra,pozejtří poslechnout za známím místním dj nějaké levnější JBL eon 15"  a nedávno si koupil nějaký myslím že ALTO ts115a pro.... nebo tak nějak to říkal tu značku vůbec neznám ale prý je to papírově lepší než to eon a zvukově nějak stejný, tak uvidím , což to jbl asi bude hrát pěkně a ani není zas tak drahý, a to alto je levnější víte co je to zač ? nikdy jsem o tom neslyšel ani nikdo o tom nemluvil big_smile

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

JBL - není žádná hifárna, eon znám. Dobrá bedna, "dříč", univerzální použití, snese i bigbít...
mohu doporučit.

(upravil codex 9. 9. 2013 20:17)

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

tak dnes jsem slyšel hrát vedle sebe jbl eon 315 (RMS bas 220w , výšky 60w , max.spl.127dB) a to ALTO ts115a (RMS bas 335w , výšky 65w max.spl.126dB) zvuk byl takřka stejný u obou dostačující,pěkný, i při plný hlasitosti těsně pře limitem, ani jedna z těch beden nešuměla a výšky nebyly špatný-dalo se to pěkně poslouchat  ale co bylo trochu poznat že to "ALTO" hrálo víc basy možná to hrálo i o něco malinko hlasitějc a pak se zapnul hodně otáčkový ventilátor , plast měly obě bedny celkem pevný a pěkný - po dnešní zkušenosti mě to docela překvapilo a zarazilo zase váhám co koupit když i podle mě neznámá značka docela pěkně hraje, slyšel jsem hrát BEHRINGER B315D pak nějaký skytec 15" v plastu a tyhle dvě hrály líp big_smile někdy do jara to má v záruce a pak se i ten DJ chce podívat dovnitř tak sem poté dám nějaké fotky co v tom je. klidně bych to i koupil docela to dobře vypadá naživo ale až uvidím co je vevnitř do té doby raději ne big_smile

(upravil tubamusic 10. 9. 2013 0:19)

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

exxxi napsal:

LD jsou sračky a plast za to nemůže. Mám doma jednu aktivku LD 15", basák celkem použitelnej, i když jen kolem 200W, driver totální s..... Vstupní modul (mix) zesilovače pěknej, koncák opět totální s....  Po opravě to hrálo asi hodinu, než se to opět rozbilo.    Opravovat už to nenechám, je to ztráta peněz.

Mohu potvrdit. Pro udávaný výkon bedny tuším že 300W + 100W je tam ani ne 200W Toroid. Koncový zesilovače jsou pro výšku i bas téměř totožný a na společné desce, napájený stejným napětím ( tuším +,-45V) jen výšková sekce má méně výkonný koncáky. Kontakt s chladičem nedostatečný, Chybí naprosto jakákoli ochrana SS a zpožděné vypnutí, stejně tak jako limiter a další obvody zabraňující destrukci. Veškerý polovodiče jsou pajcy. Ke všemu ještě naprosto nevhodně navrženej plošňák, kde přehoří cesta kostry a díky tomu jde na operák pro aktivní výhybku(integrovanou na desce konců) plných 45V a kolotoč zvaný dýmovnice se začíná roztáčet smile

Web

(upravil codex 10. 9. 2013 10:09)

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

a to alto jsou taky sráče ? Nebo to alespoň trochu vydrží ? Protože to hrálo pro mě dostatečně ale nikde jsem se o tom víc nedozvěděl protože to je poměrně nová značka prý to 'dělá' nebo spíš nějaklá "odnož" od AKAI

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

Měl bych dostat na změření a otestování tento monitor od Thomanna, tak jsem na to zvědavý.
http://www.thomann.de/cz/the_box_pro_mon_a15.htm

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

Tak to by me zajimalo,jak se takovej koax chova. Nafot vyhybku a pokud mozno zmer tomu horiz charku primou a treba 30 a 60 st pokud to pujde smile

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

mě by třeba taky zajímalo pokud to rozebereš jak ten monitor od Thomanna vypadá uvnitř co je tam za repro, jak je to udělaný, jaký ochrany a jaký to má konec.

Re: jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

Nojo, ale když si koupíš za 5 hadrů 12CXT od B@C a přidáš skelet, tak jsi na tom cenově stejně a kvalita je stoprocentní. A to je cena včetně origo výhybky. Zrovna to CXT má výbornej poměr cena/výkon.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Příspěvky [21 až 40 z 47]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » jaký vybrat levný aktivní odposlech ?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£