Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

(upravil Power of Bass 24. 11. 2010 15:24)

Téma: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

Ahoj,
Možná už se tu něco podobného i řešilo,jenže já to nemužu najít. Jde oto,že jsem si konečně postavil preamp , na tom jsem snad nic nezmrvil,ikdyž už jsem odstranil drobnou závadu způsobenou vyrobní vadou "externiho dodavatele" - měl jsem "keramikou" v napajeni OZ uzemneny misto napajeni OZ vystup signalu.. opraveno a pro jistotu jsem vyměnil OZ ..
v LSp LABu ale stale žadný signal na vstupu,jen uplne minimalni šum.. nechápu to když jsem předělal nastavení,ještě když jsem neměl preamp,zkoušel jsem mšření přes integrovany MiC In na MB kompu a i na Logitech mikrofonu to fungovalo,jenom asi buhví jak - co se přesnosti charky týče ...
LAB mam 3.1 demo, z Checkovyhc stranek sem se ridil navodem, zvukova/měřící karta je ESI Juli@ ,"základní" Checkofon,(OS XP SP3)...
Budu všem moc vděčný, mám tu už přes rok rozdělaný jistý projekt a protože už počasí nepřeje jiným aktivitám a projekt se posunul do fáze kdy už má smysl něco měřit, rád bych dělal na výhybce aby to konečně hrálo smile

Re: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

Funkcnost preampu + mikrofonu sis overil jo?
V nastaveni mas jako vstup zvolen LineIn?
Zkus i jiny soft jako HOLM a Artu

(upravil MaBat 24. 11. 2010 16:00)

Re: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

Tak, stáhni HOLMImpulse, předběžně se podívej sem a pak ti případně poradím(e) s dalším.

Jinak první kroky by asi měly vést do mixeru Windows, kde je potřeba navolit správný vstup ("Line In", ale může se to jmenovat i jinak) a všechno ostatní kromě výstupu povypínat...

(upravil BlackRider 24. 11. 2010 18:34)

Re: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

Hele v jakým uspořádání musí být soubor kalibrace mikrofonu? HOLMI mi hlásí, že nelze načíst kal. křivku.. Viz obr.

http://s4.postimg.cc/7eogpnh2x/108_src_sht.jpg

Napadlo mě, jestli to nemusí být ve 2 sloupcích..? No ale to to mám růčo přepisovat? smile

Web

Re: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

ja to mam ve dvou sloupcich a funguje

Re: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

Tak pomohl Excel..
http://s4.postimg.cc/ql1nstxkp/108_src_sht_opr.jpg

Ale stejně to tam nejde nahrát..
http://s4.postimg.cc/xbn6zdr21/108_error.jpg

Web

(upravil paf 24. 11. 2010 20:36)

Re: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

Pokud mas v nazvu (i cesty myslim) diakritiku tak to Holm nevezme. Prejmenuj tak, jak tady pisu ja smile
Edit:
ja mam mezi sloupci 3x mezeru, ale jestli to ma vliv netusim...
Edit2:
Zkus jen tak pro jistotu jednu z Checkovych krivek zda pojede
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=5207&p=1

Re: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

The mic is successfully imported.. smile

Jak říkáš, je potřeba mít kalibrační soubor přímo ve složce programu. Díky za radu, to mě nějak nenapadlo..

Web

Re: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

PoB: Checkofon v micinu jinak funguje? Preamp máš udělaný podle jakého schématu - máš mikrofon napájený kladným napětím a bipolár mezi mikrákem a operákem otočený plusem k mikráku?
Přední se podívej do nastavení zvuku. V Přehrávání musíš mít vybraný linein a ten ztrumený. V Nahrání opět vybraný linein, ale tentokrát NE ztlumený. Tohle zkrátka vypne playback a mikrofon přestane vazbit s reprákama.
Pak zkus v Nahrávání zvuků jestli je něco vidět, kdyt do mikrofonu kecáš. Pak už je jenom potřeba zvuk dostat do LABu - vybrat v nastavení správnou zvukovku, vstupy a vzorkovací frekvenci, případně se porejpat v advanced settings. Podívat se do Levels, když pustíš šum, jestli taky dostáváš šum na vstupu. No a pak už to musí fungovat.

Web

Re: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

Power of Bass
uz ti to slape?

Re: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

zrovna se v tom vrtám ... více později.

(upravil paf 29. 11. 2010 17:01)

Re: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

nefungujes na notebooku? Jestli to nebere signal z toho inegrovaneho mikrofonu.
Doporucuju zapojit preamp, v nastaveni zvukovky zakazat mikrofon a cokoliv co nepotrebujes umlcet.
Zkusit jestli ti funguje preamp treba pripojenim primo na vstup zesilovace (hned vis na cem ses), nebo v nejakem sw jako goldwave atp.
Lab me osobne ve Vistach proste nefunguje (v XP ano) proto merim v Arte ci Holmu.
Taky jsem zjistil ze aby mi Lab fungoval alespon trochu musel jsem nejdriv otevrit nasteveni zvukovky, nastavit ji (nechat otevreno) a zpustit Lab.
Ale na tyhle pikoviny jsem nemel naladu a nastartoval jsem Artu ci Holm a byl klid. Jak na to v Holmu, ukazal Mabat.
Tak si s tim zas chvilku pohrej a dej vedet jak to dopadlo.

S tim Inputem je to divny (nemas ho zakazanej v nastaveni zvukovky nebo trefils spravnou diru? big_smile

EDIT:
jak si to prosimte udelal s tim predchozim prispevkem, ze je jinej a neni tam ani zes editoval?

(upravil Power of Bass 29. 11. 2010 17:42)

Re: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

to není normální ...to je HOROR, moje nervy...  proste to porad NEFUNGUJE... mad  lepe receno at delam co delam, vypada to na mrtve vstupy na Julii hmm  zase 3x restart (samovolny) ,2x nezbytne tvrde vypnuti kompu..
nn mam "stacionarku", a jedu na Xp SP3 ..
checkofon v integrovanem micinu funguje,logitech mikrak funguje.. ale jak to da, do julie tak nic, tak bud sem fakt uplny kkt nebo nevim, zkousel jsem i vsehcny mozne nastaveni (kdo mate julii?) - nabizi julia 1234, julia 12,nebo julia 34... , nereaguje-na vstupech se nic neobjevuje ani pri testu zarizeni v nastaveni zvuku,ani v zaznamu nic nenahraje.. (btw na te julii jinak ale naprosto normalne prehravam signal-hudbu,i ted)..
kupoval jsem ji na prelomu roku od Intel4ever zde. a mela byt funkcni,nevim co s eji kdy mohlo stat,"prskani v bednach" a restarty mi to hazelo uz kdyz jsem se snazil poprve pripojit preamp...(dela to i bez nej,nkde se to tam ais lehce zkratuje a zabira ochrana tongue )
ad prispevek, usoudil jsem ze jsem se unahlil a byla to blbost ,tak jsem to smazal ... a nasledne napsal novy smile

Re: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

takže,menší pokrok, LineIn na Julii jsou OK ! Naštěstí...  prověřeno propojením mp3přehrávače do vstupů.
ted ještě zkusím tu full verzi a znovu  ezačnu soustředit na ten dvojkanál..

http://s4.postimg.cc/4c1xncapl/2132_julia_in.jpg

Re: Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

Dej soubor impulsky ke stažení, nebo už ti to funguje?

A: Nejede mi auto! Prosím poraďte.
B: Neumíme. Zkuste vystoupit a zase nastoupit.

Web

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Měření LspLAB - žádný signál na vstupu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£