Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Autohifi » R: impedance SW a nezničení zesilovače

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 31 z 31]

(upravil Lojzek 11. 5. 2008 16:49)

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Pane bože to je vůl... reproduktor za 17 000kč  a ktomu ještě nějaké RE audio prosimtě kdyby sis koupil za ty prachy 2 profiky třeba od beymy tak by jsi natrhl všem prdel jak by jsi přidal volume. Je to krásné, má to výkon ale za 17 000 kurnik to bych měl hudbu jak král. smile
Toš já taky vymašlám pičoviny ale toš toto bych nehecnul ani za prd. smile

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

představte si auto bez sedaček a v něm dvě horny s PD1850 yikes

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Moje zkušenost je zatím taková, že do 1ohmu jsou "stabilní" většinou nejnovější monobloky pracující v Dčku, tedy "digitály". Ony totiž nemají žádnou proudovou ochranu, ta tam udělat jednoduše nejde a tak ani výstupní proud teoreticky není limitován. Je limitován pouze "tvrdostí" měniče a v praxi to funguje tak, že pokud takový monoblok zatížíte jedním ohmem a budete buzení najíždět pomalu až do limitace, dosáhnete omračujícího výkonu a nic se nestane. Nic se nestane ani v případě, že ten zesilovač budete používat jako normální běloch, nikoliv autohifi-tuner-prase.
Průser nastane v okamžiku, kdy takovýto zesilovač, zatížený jedním ohmem, nevybuzený a s kondenzátory měniče naládovanými na plnou energii dostane "prdu" nebo zfleku plný kotel. Pak se energie naakumulovaná v kondenzátorech přežene přes D-S výstupních fetů a protože tam žádná proudová limitace není, dosáhnete nikoliv omračujícího basu , ale pouze jedné rány a omračujícího smradu z pálících se pouzder fetů konce a měniče, ten to totiž vždycky odsere také.
Pro ilustraci - třeba oprava digitálu Mac Audio Fearless One po takovéto šarádě představuje cca dva tisíce korun.

Web

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

no ty D kllasy jsou většinou s SMD součástkama, teda co jsem viděl od usblasteru. to se musí špatné popravovat ne?

(upravil Whisky 15. 5. 2008 10:13)

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

No ja mam tady ten http://www.ground-zero-audio.com/englis … 11000d.htm tak doufam, že to vše vydrzi.

Ta rana může nastat, jen když nechám zapnuty radio na dost nahlas a vypnu ho a pak když ho zapnu a zapomenu,  ale to až tak nedělam, takze to nehrozí.
Ja jedu teď na 4ohm, ale zkusim to co da repro na 2civky a 1ohm, jsem zvědavej smile

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Tobe lupe radio?

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

etše ste nevideli koniec stabilný do 1 ohm? v profi?? hehe

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

myslel jsem to tak, ze tam zůstane volume a hned to z nuly jede na plno...jaky lupáni si měl na mysli...třeba při vypnutí zesíku, že lupne v basáku, nebo tak?
Z jakýho důvodu se dělají stabil do 1ohm. Je to jen o zvýšení výkonu? Pry je to dost na ukor kvality a kontrola nad reprakem je pak o dost horší...tzn. co se teda sníží? To nevím, to by mě mohl někdo vysvětlit. Jde dolu damping faktor?

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Zesilovac je z podstaty zdroj napeti. Zjednodusene v zavislosti na vstupu a zesileni hodi nejake napeti na vystup a v zavislosti na impedanci zateze tou zatezi prosvisti nejaky proud. A jaky bude rozdil v tom proudu pri zatezi 4 versus 1 ohm? Jaky bude vykon protlaceny civkou toho repra? O co tezsi musi byt civka repra, ktera ma takovy proud snest? O co hmotnost te civky snizi citlivost a jak zahybe s dalsimi parametry? A co na to Jan Tleskac...?

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

no ono když máš zaplý zesilovač, zapneš rádio které má větší volume tak to vadí ale ne tolik když máš zaplé rádio na větší volume a zapneš zesilovač tak ten reproduktor dostane takovou pecku že ho po pár takových zapnutí můžeš vyhodit. a nebo nechat převinout cívku smile teda tak si to myslím já že to funguje.

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Tleskač je mrtvej sad Mažňák, ten hajzl ho shodil přes zábradlí lol

Příspěvky [21 až 31 z 31]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Autohifi » R: impedance SW a nezničení zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£