Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Autohifi » R: impedance SW a nezničení zesilovače

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 31]

(upravil Mulisha 8. 5. 2008 6:51)

Téma: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Ahoj pořídil jsem subwoofer 4 x 0,7 ohmu - 4cívka
chci ho zapojit: jeden i druhý pár cívek paralelně tzn. 2x035 ohmu a propojit cívky mezi sebou  sériově = 0,7 ohmu výsledně

mám zesilovač stabilní do 1ohmu!!!!!!

a teď ta rada -------vydrží to zesilovač------? pokud je stabilní do 1ohmu a já pojedu do 0,7 ohmu na SW
já myslim, že by neměl bejt problém, protože se zatížitelností vzrůstá impedance

zatim jsem nezapojoval

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

odjebeš ten zesilovač velmi záhy. Takovýhle pičusárny můžou vymejšlet opravdu jen autohifíci.

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

co to je za subáč proboha?

Web

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Quadcoil dělá například Ciare. Ty si znás děláš ale legraci , že jo? smile

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

http://www.prohifi.cz/subwoofery-do-auta/re-audio-mt-10

4 x O,7

crash si nemyslim, že půjde zesilovač do......podle mě vzrůstá impedance při zátěži
a pokud je zesilovač stabilní do 1ohmu tak musí zvládat i pod 1 ohm a takovej rozdíl 1 ohm a 0,7 není

(upravil DeadMAN 8. 5. 2008 19:20)

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Ja by som kupil este jeden zosik, a zapojil 2 cievky seriovo na jeden, a 2 seriovo na druhy...

Pripadne ako normalne vsetky cievky seriovo na 1 zosik...

Pripadne ako normalny clovek kupil radsej 2 repro na 2 monobloky... (keby som mal plnu prdel penez...)

Web

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

dead -----nesmysl------

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Z akého dôvodu?

Web

(upravil Crashpc 8. 5. 2008 19:34)

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

zátěž myslíš jak? to s impedancí nemá nic společnýho, ta je závislá jenom frekvenčně, ne výkonově.
0.7Ohmu to je rozdíl jen 0.3Ohm, jenže je to třetina, a zesilovače jsou rádi, že vůbec ten Ohm rozdejchaj a nechcípnou. Tohle ti dlouhodobě při pořádnym krmení nemůže fungovat.

jinak kupovat 25cm reprák za 17k, to je docela ujetý. v čem to je/bude namontovaný? podle mě tu práci nemůže za ty prachy udělat.

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Ten zesilovač půjde při prvním větším záhulu do prdele. Zátěž jeden ohm je už i tak dost extrém a rozhodně bych nespoléhal na to, že jedna nebo 0,7 je skoro totéž. Dneska totiž dostaneš ve výrobku jenom přesně to, co si zaplatíš, bez jakýchkoliv rezerv. Takže pokud chceš pošetřit peněženku /odprásklý zesilovač tímto způsobem ti nikdo nevyreklamuje a a zacáluješ opravu za hotový/, nedělej to.

Web

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

crash: myslim, že nemusim mít strach a pod 1ohm

sub ještě nemám doma, ale uvidíme až to změřim

teď jsem měl subwoofer 2x2ohmy - výsledně 1ohm paralelně a po naměření 1,2ohmu
a ještě jedna věc - výrobce neudáva jakékoliv parametry jen impedanci - na jedné stránce jsem našel 4x1 ohmu a na druhé 4x0,7 ohmu tak jsem zvědavej jak to bude s tou impedancí ve finále

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Mulisha: a to se ti zdá normálka koupit reproduktor za 17 litrů a nevědět nic jinýho než průměr, hmotnost, cenu, impedanci a jakous takous wattáž?

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

všechno laborace smile)))))))

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

To máš výjímečně pravdu, ale je trošku rozdíl mezi laborací a hazardem. Třeba ti to vyjde, ale měl bych hodně sevřenou prdel když netušim prakticky vůbec nic. Podle mě je situace ze strany prodejců zoufalá. Neposkytují dost kvalitní sortiment zboží pro sportovní a soutěžní účely.  Asi je to moc malá kupní síla.

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Zacalo bejt hezky, autohifici zacli blaznit a jako kazde jaro vykony nestaci, vychylka je mala a tuningove krasky skacou do posteli tem, co maji nejvetsi vychylku...

Kdyz jsi tak pevne presvedcen, ze to ten zesilovac vydrzi, proc se tady s tim prezentujes? smile Kup, zapoj, osol, budes borec. Tak maly omy nema nikdo fkraji. smile

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

zajmalo by mě kde viděj vítězství když tam perou svářecí proudy. Já bych odhadl že to jsou šit zesíky s levnejma měničema co nedokážou dát pořádný napětí.

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Nikdy jsem nepochopil, co je úžasného na vícecívkovém kakáči, snad jen krom toho, že má víc poruchových lanek a lepší možnost zničit zesák průšlehem z vinutí do vinutí.

Web

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

no že se to dá zapojit na SQ nebo SPL ne? big_smile

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Proč sis proboha kupoval takový reprák, za takové prachy?
Proč sis radši nekoupil daleko levnější 15", který bude hrát daleko lépe a nadělá víc randálu?

Re: R: impedance SW a nezničení zesilovače

Mekky: opatrně. v autohifi to funguje opravdu trošku jinak. specifický ladění na co největší hrb, a reprák to musí utlačit. to je jiné než hodně randálu. každopádně takovéhle rozhodnutí taky nepodporuju.

Příspěvky [1 až 20 z 31]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Autohifi » R: impedance SW a nezničení zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£