Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » návrh výhybky pro třípásmo seas

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil Bubacek077 14. 1. 2008 12:21)

Téma: návrh výhybky pro třípásmo seas

Zdravím,

mám v plánu stavět třípásmo ze seasů, měniče mám zhruba vybrány a potřeboval bych pomoc s návrhem výhybky. Umím navrhnout jednoduchou funkční výhybku, ale k tomuhle bych chtěl opravdu "hájend" (promiň Franku). Tzn. uvažovat baffle-step, kompenzaci impedance, sražení citlivosti výškáče a tak.

Basák:       CA22RNX H1288 http://www.seas.no/images/stories/prest … asheet.pdf
Střeďák:     MCA15RCY H1262 http://www.seas.no/images/stories/prest … asheet.pdf
Výškáč:      27TBFC/G H1212 http://www.seas.no/images/stories/prest … asheet.pdf

uzavřená ozvučnice bez BR, 84l pro basák, 12l pro střeďák

předem díky za jakoukoliv pomoc

EDIT:
Navrhnul jsem zatím nejzákladnější verzi výhybky s dělícími kmitočty 1500Hz a 2500Hz, to se ještě může změnit posunutím basové větve o kus níž.
výhybka:
http://members.chello.cz/bubnikb/pictures/vyhybka1.JPG

kompenzace indukčnosti:
basák 8Ω/11,4uF
střeďák 8Ω/15,6uF

potřeboval bych pomoct se snížením citlivosti výškáče, protože má jinou impedanci než zbytek, neumím říct o kolik bych ho měl srazit

zatím neumím s lspCADem, najde se hodná duše, co mi pomůže se s ním naučit, popřípadě nasimuluje průběh impedance a kmitočtovou charakteristiku?

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

Nechápu za co se mi omlouváš, ale neva smile

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

opravdu se nenajde někdo, kdo by byl ochotný pomoci? pročetl jsem si zatím nějaké návody lspCADu a moc moudrej z toho nejsem sad

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

1) ty menice uz mas doma? jestli ne ta 27tbfcg se tam moc nehodi...
2) pokud to ma byt hi-end, tak to nepujde jen tak od oka..to musis napred zmerit a pak ti klidne pomuzu.

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

měniče ještě doma nemám, tak poraďte jiný výškáč, já je vybíral podle parametrů co nejblíž k sobě, ale u výškáče jsem si moc jistý nebyl...

jinak nemusí to být vyloženě high-end, ale chtěl bych udělat co nejpodstivější výhybku hodnou měničů seas

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

Nechceš k tomuhle spíš hadrovej vejškáč?


Jen od oka pohledem na parametry.. necpeš to do moc velký bedny? Odsimuluj to tak, aby byla chára co nejdýl rovná i za cenu toho, že to nepude moc hluboko.

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

Proč chceš tu první děličku posadit tak vysoko? Ten basák začne směrovat už kolem 400Hz.

(upravil Bubacek077 13. 1. 2008 20:46)

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

7tech: to chce hlavně táta, je to víceméně jeho projekt. Já bych tu spodní děličku taky viděl nejradši kolem 200-300Hz

Frank: basák má ekvivalentní objem 94l, tak jsem myslel, že 84l bedna by mohla být tak akorát. samozřejmě každý možný zmenšení by bylo přínosem, ale bedny by měly jít co nejníž, jeto pro stereo poslech bez subwooferu a pokud možno bez BR, protože i když je dobře navrženej a udělanej, pořád někdy hučí a neni to příjemný sad

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

Basáku bych nedal víc, než 40l, spíš míň a dělil do 400Hz. Záleží, jak vyjde měření. Ale chtít highend sestavu, s měniči vybranými jen tak od oka, asi nepůjde. Zkus nějakého fachmana, např. Dawsoo nebo Pistole, aby Ti poradili, které repráky k sobě sednou jak charakterem zkreslení tak fázově, jinak to nebude ono.

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

A co zkusit tohle - http://www.troelsgravesen.dk/PMS.htm Co se menicu tyce tak az na ten vejskac je to tvoje volba ne. A ty usetreny prace (zadna vyhybka nic nemusis navrhovat, jen koupis menice, matros na bednu a jde se na vec). Akorat trochu nezvyklej tvar ozvucnice, ale kdyz jsi chtel 85litru tak o misto asi nouzi nemas ne?

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

no tak takhle to právě bejt nesmí, ta bedna bude co nejužší, tzn jen o málo širší než basák, ale dík za tip smile

(upravil dokken 13. 1. 2008 23:52)

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

4 Bubacek077 osobně si myslí,že pouštět se na led se svou simulací a dlabat na pistoleho obzvlášť vychytané projekty,je poněkud....ehmm...nerozumné,ale třeba tě podcenuji.

Edit: daval jsem link na pistoleho návrhy,ty tam jsou:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=883&p=1
proč výmyšlet vymyšlené? smile

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

dík dokkene, ten thread už sleduju delší dobu a zatim tam jsou návrhy s úplně jinými seasy. Mě jde o zachování původní myšlenky designu - černé reproduktory, všechny uvažované měniče mají stříbrnou membránu. V jiném threadu (který mi nějaký ošklivec smazal / nezlob se antonio) jsem chtěl poradit nějaký výškáč, který by se hodil ke zbylým dvěma měničům, které k sobě pasují.
Nechci nikoho otravovat tím, že bych chtěl navrhnout komplet výhybku, jen mi prosím poraďte výškáč a naveďte mě na správné řešení. Pistoleho nechci otravovat, ale žádná z prozatím zveřejněných konstrukcí mi nevyhovuje, proto si je musím vymyslet sám.

díky za pochopení

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

Aha už je mi to tedy jasné,škoda že nedělaj seasy plecháče v černým provedení...to mě osobně taky vadí.Já hledám asi podobnej projekt co ty,ale s tím rozdílem že já chci dolu 10",a těhle konstrukcí,říkám jim klasický,je fakt jako šafránu.Lidi chtěj holt sloupky...těžká věc.

(upravil kyselym 14. 1. 2008 9:47)

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

bubacku: to co si ty predstavujes neni hiend ale pouze nejak hrajici bedna(absolutne neposlouchatelna)....to si skoro rikam ze by komerce mohla byt lepsi. Pokud chces vyhybku hodnou seas menicu bez za dawsoo. Navrhne, zmeri, vyladi a bude to stat mnohem min nez si myslis. Vysledek ale bude nesrovnatelne lepsi a jinde. Bednu ti udela urcite BR 1) protoze to umi udelat dobre 2) jeste zadnej BR mu nehucel. 3) k seasim 8" se snad ani jina bedna nehodi. Navic narozdil od pistoleho by na to ted mohl mit cas. Napis mu mail a uvidis sam.

Re: návrh výhybky pro třípásmo seas

Můj koment máš v mém vláknu , zde uvádím jenom to že pokud si za to zaplatíš ta Dawsoo ti to udělá stejně dobře jako já (koneckonců stejně spolu všechny naše projekty konzultujeme...)

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » návrh výhybky pro třípásmo seas

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£