Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 26 z 26]

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

já spořílkovi neradil 7" parodii na subwoofer, jen upozornil, co nechá za 7t koupit takřka v novotě a značkového (což ADAM je), moje rada byla jiná...
spíš bych řekl, že mu u budek chybí basy, ale to jak víš a jaks i výše napsal je věc basáků samotných, ne subu, který tam kopací a dloubací basy v plné parádě stejně nedotlačí...popsals to výstižně smile , je vidět, že s tím máš zkušenost
no, klidně ať si pasiv zkusí...nějak začít musí smile

(upravil bastl 28. 8. 2023 21:05)

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

sporilek na co to chceš a čím to chceš krmit? Preoutem z předzesiku, AV receiveru, k PC...?

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

bastl

Zřejmě to vzdám, co se týká subu pro hudbu. Teda určitě. Názorů proč spíše ne je více, než těch pro.
Mám tyhle dva repráky verzi 1 : https://stx.pl/w-22-200-8-mcx.html a zkoušel jsem to s jedním, 30 litrů, předzesilovač, low pass filtr, koncový D 50 W. Ze subout . Připomínám, že by to mělo hrát pouze v dílně nebo u telky. Zatím nic moc. Koukal jsem na Youtube, kde jsou nějaké návrhy pasívních subů a byla to též pouhá bedna, i když s reprákem za 2500 Kč.
Poslední nápady, které k tom u mám :
1.Tyto repra nevyhovují. Pokud jakž takž, pak mám dvě bedny 30l, do každé jeden, pro každý spočítat BR nátrubek.  Každý by mohl mít 50 W pro sebe při 100 W zdroji. 2. Změřit, jestli se skutečně jedná min. o 50 W a při jakém vstupním signálu. 3. Tento signál zajistit na výstupu low pass filtru s 2x NE 5532. 4. Nepoužívat výstup subout, ale signál z reprosvorek. (Je to reálné s TPA 3116/50 W?-asi jo,tam je repro proti GND)
Pozn: Všechno na to mám, tak to vyhoďte......??

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

prostoru pro experimenty máš dost, u bedýnek si můžeš hrát s délkou BR trubky z kobercové role (vyškemráš někde zadarmo), nebo úplně bez ní, tu dolní propust z OZ můžeš pak klidně připojit do série i k tomu zavrhovanému sub-outu,
výkonového signálu z reprosvorek bych se nebál, spousta hifistů tvrdí, že je to dokonce lepší, než low level z preampu (jsem jeden sub i tak provozoval a bylo to v pohodě),
nějakého (diskutabilního) posílení basů ve zvukovém obraze tímto způsobem dosáhneš a nakonec zhodnotíš sám výsledek své námahy...
pokud to nevyzkoušíš in natura, tak se nikam dál ve svém úsilí/úvahách neposuneš - tak s chutí do toho!

ovšem stále platí, co bylo řečeno výše: bedny, co mají dobré basy již ve svém DNA jsou (nej)lepším řešením smile

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

Těší mne vaše podpora. Dám si "suby" k telce. Jen tak pro pokec: Zaměnil jsem zdroj signálu, kde mi právě na dvoupásmech chyběly basy a ono se to najednou výrazně změnilo k lepšímu. Už jsem spokojen i bez subu. Též jsem si dopřál luxus 2+2 regálovky a přepínat podle nálady a hudby. I když, jedny regály s BR vzadu mám 10 cm od stěny, což asi neodpovídá pure hifi poučkám. Není místo. Přeji hodně bastl úspěchů i vám.

Re: Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

Ahoj. Úplně jsem zapomněl na tohle vlákno, zas mi totiž začaly suby vrtat hlavou. V podstatě, pokud sub k TV a pro radost, pak to vidím na cena/užitná hodnota : Magnat SUB-12. Plus bastlení k tomu navíc. Obecné dotazy: 1. Ještě se prodávají suby s AB zesilovači. To už je dnes neefektivní s ohledem na malou účinnost AB zesilovače, ne? Jedině, že je to možná ještě doma opravitelné. Jaký výkon pak má trafo uvnitř? 2. BR výdech dozadu, je to problém? 3. Materiál membrány-vliv na zvuk?

Příspěvky [21 až 26 z 26]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Jamo C901 nebo Polk Audio HTS 10?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£