Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Projekty PA » 12" Subwoofer (the box 12-280/8-W)

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 25 z 25]

(upravil messyl 6. 7. 2023 19:22)

Re: 12" Subwoofer (the box 12-280/8-W)

Vybíral jsem z databáze v amplionu kde už jsou hodnoty zadány. Podle konverzace o tomto repru je to zadáno podle dohledaných (asi změřených) parametrů a ne od výrobce.
Takže ladit na fs repra a spis ty dva nebo jeden?
Oboje varianty by mohl tenhle zesík utáhnout co?
ještě mě zajímá to tlumení. Tlumit nebo ne?

Musím se teda přiznat, že už jsem si dva koupil a musím říct, že zpracování je pěkné. Jen ten gumový závěs je trochu slabší. Taková pěnová guma, ale na doma to asi nebude problém i když občas asi dostanou zabrat. Docela pořádný kus železa oproti tomu co sem měl v ruce (neměl jsem teda v ruce profi repro)

(upravil Otas 7. 7. 2023 7:58)

Re: 12" Subwoofer (the box 12-280/8-W)

Jo, datům z amplionu věřím, je rozdíl BI přes 20 (co jsem viděl já někde od výrobce) a naměřených 16,5.
Obvykle se subové bedny lehce zatlumují (největší stěny), asi aby to s nimi příliš neklepalo, trochu se tím zvětší objem bedny (resp. bedna se chová, jako by byla větší z pohledu naladění BR. Jinak pro to není důvod.
Kolik repráků chceš, záleží, co od toho chceš smile. Já bych šel spíš do dvou, určitě se ti bude líbit mít pořádné (trochu přehnané) basy.
Ten Malone bude na ně dost silný, bude potřeba mít rozum se zatížením. Clip jen výjimečně, jinak půjdou repra do kopru.

(upravil messyl 7. 7. 2023 10:35)

Re: 12" Subwoofer (the box 12-280/8-W)

Dobře zkusím dva.
Mám nějaký zbytky 18 mm DTD. Kdysi jsem kupoval ruly vatelínu takže to bude taky. Udělám to asi se štěrbinou to by mělo být pro mě konstrukčně nejjednodušší.
díky

Re: 12" Subwoofer (the box 12-280/8-W)

Ten odkaz výš vede na 4R verzi, proto nižší Bl. A ta příznivá Qčka jsou vyhnaná velkou indukčností cívky, viz vysoké hodnoty impedance.

Re: 12" Subwoofer (the box 12-280/8-W)

Aha, impedance jsem si nevšiml sad.
Obvykle očekávám cenu úměrnou dosažitelným výsledkům, že by výjimka?

Příspěvky [21 až 25 z 25]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Projekty PA » 12" Subwoofer (the box 12-280/8-W)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£