Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

Jo může bejt pošlu ti do SZ jak to slyším big_smile tentokráte v práci s lepším řetězcem ale uplně šitozníma bednama big_smile

Není co dodávat...

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

Taky to chci zkusit.Na sluchadlech,nemám teď postavený aparát.Večer,až bude klid.
Antonio,má se něco tipnout?Nebo můžu podat hodnocení věrnosti smile

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

môj tip :

as24.flac=mp3
fg55.flac=flac

(upravil emge 23. 2. 2023 22:07)

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

Ja to počujem opačne.
Test as24 mi pripadá lepšie, prirodzenejšie.



sporilek napsal:

Ten zvuk z FiiO M3 je děsně "technickej". Jak se říká, nemuzikální.

Zvuk audio zariadenia má byť "technicky" neutrálny. Muzikálna má byť hudba.
"Muzikálnosť" je častá fráza z recenzií. Čo to má ale v praxi znamenať? Každý si pod tým môže predstaviť, čo ho napadne. Skôr sa to spája s tým, že zariadenie má nejaké "muzikálne" zafarbenie (nevyrovnaný frekvenčný priebeh...), čo nie je dobre. Niektorým nahrávkam to môže pomôcť, mnohým však zvuk pokazí. Zariadenie potom "triedi nahrávky".

Pri hodnotení by si mal oddeliť dve veci - formát audio súborov, a audio prehrávač.
Digitálne audio máš v dvoch základných formátoch - 16/24 bitový PCM, alebo 1 bitový DSD.
CD audio používa PCM s rozlíšením 16bit/44,1kHz. Či bude tento záznam "zabalený" do WAV, FLAC, alebo napálený na CD nosič, je úplne jedno. Zvukový záznam bude stále rovnaký. Rozdiel vo zvuku môže priniesť iba iný audio reťazec.
Aj MP3 z tohto záznamu bude PCM 16/44,1, len pôvodný súbor bude zmenený kodekom, aby sa ušetrili dáta. Tento audio súbor je už ale iný. Do akej miery je to v praxi počuť, to tu práve testujeme.

Pri audio prehrávači by si mal odlíšiť prenosné/mobilné zariadenia od tých, pre domáci posluch. To Fiio môže byť dobrý prenosný prehrávač, pre domáce audio zariadenie je to však dosť veľký kompromis.

Základom pre prehrávanie digitálnych audio súborov (aj CD nosičov) je DA prevodník (DAC). Výrobcovia dnes nelogicky pchajú prevodníky všade. Logickejšie je kúpiť si jeden kvalitný DAC a k nemu pripojiť všetky digitálne zdroje. Mnohé DAC umožňujú aj reguláciu hlasitosti a ak nepoužívaš analógové zdroje, môžeš DAC použiť ako predzosilňovač. Stačí Ti k nemu pripojiť koncový zosilňovač a reprosústavy.
Digitálne zdroje si vyskúšal viaceré, každý má však svoj DAC, ktorý vytvára výsledný charakter zvuku. Hodnotíš tak rôzne DAC, nie rôzne zdroje.

Kvalitným a jednoduchým prehrávačom je Rasperry Pi, ktorý využívam aj ja. V súčasnosti je nedostatkovým tovarom, preto ceny dosť výrazne poskočili. Na prehrávanie audio postačujú výkonovo aj staršie typy, RPi 3 sa dá pomerne výhodne prekúpiť. Ja používam RPi 2B, ktorý tiež postačuje.
A dá sa z neho postaviť aj celkom "luxusný" prehrávač, ako práve stavia bastl:
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=24683

(upravil mechanik 24. 2. 2023 0:30)

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

emge, perfektne si to všetko potriedil.

S tým technickým a "muzikálnym" zvukom to je tažké. FETy sú všeobecne jemnejšie a zase nedá sa povedať že by boli horšie. JFETy na vstupe majú údajne vyššiu VF odolnosť a podobne... Do DACov sa hodia aj vdaka vyššiemu vstupnému odporu. Tažko tomu dať nejake hranice. Podla mna zvuk má byť "muzkálny" ale keď ku mne niekto príde vníma ho často ako dosť technický. Tou muzikálnostou zase nemyslím lampáč čo má skreslenie 2%... Slovne na fore to zaradiť asi nejde. Jedine stanoviť nejake referencie ktoré by každý poznal smile

môj tip ktorým si velmi niesom istý a rozdiel je fakt minimálny:
as24.flac=flac
fg55.flac=mp3

Myslím že by to chcelo niečo s viac vysokými výškami. Kludne by som to radšej hodnotil na čineloch... Možno aj metale big_smile Toto je skôr nahrávka s dobrým dynamickým rozsahom ale obsah je "riedky".

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

Osobně mi hraje lépe fg55,takže tipuji as24 jako MP3.Zdá se mi tam i trochu přidaný "stereoefekt",což dle mne některé MP3 kódování dělá.
Na sluchátka tedy.

(upravil tatko Tom 24. 2. 2023 11:51)

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

V as24.flac počujem "plnší zvuk" a viac výšok. (Nad 13 kHz podľa skúšky tonegenerátorom už nič nepočujem). Má to "kompletnejší zvuk".
fg55.flac niečo chýba - akoby časť zvukových informácií, je to také jemne "prázdnejšie" (drísty, viem).

Počúval som to opakovane na integrovanom zvuku 9-ročného PC a Superlux HD681 EVO foobarom - ABX. K bedniam, napojeným na zosilňovač(e) sedím chrbtom a nemá mi to kto prepínať.

(upravil kotel 24. 2. 2023 12:15)

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

U druhého testu jsem nepoznal rozdíl (as24, fg55).

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

Pro mne bez soustředění nerozeznatelné.
Je to pouze pocitově - fg55.flac přináší víc radosti z poslechu a zdá se mi, že nemá roztřepanost cinkání tamburin.
Tipuji mp3 je as24, flac je fg55.

(upravil dawsoo 24. 2. 2023 18:29)

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

Psal jsem včera Antoniovi do SZ toto,dnes doma na jiný sestavě = stejný výsledek big_smile Pouze subjektivní vjem ale jiný než u minulé ukázky kde jsem hodnotil lépe ukázku o které jsem tipoval že je ztrátová..

SZ:
Tentokráte bych řekl že u mě sedí subjektivní první vjem s tipováním toho co je co po delším poslechu a přepínáním
as24 je lossless - zní plněji a řekl bych nepatrně lepší prostor a jemný dozvuky
fg55 je rekomprimovanej - zdá se mi všeho trošku méně a prostor je sice širokej stejně ale je jakoby méně zaplněnej a na dozvuky se musím víc soustředit

ps: u mě o nic nejde, rozdíly jsou dle mýho zanedbatelný a beru to čistě jako zábavu, takže klidně napiš esi jsem se sekl,neb již neslyším tak dobře jak dřív a nemam ani aparát na to a ani tréning big_smile

SZ jsem psal jen proto abych nikoho nepřímo nijak neovlivnil a měl srovnbání i doma jako minule.

PS: že je hifi v bruseli ukazuje že na what hifi doporučujou na testování takovýhle sračky, na kterejch bych teda já poznal leda tak houno. lol
https://www.whathifi.com/features/best- … and-timing
Aneb drogy jsou opravdu špatný jak říkali v southparku big_smile

Není co dodávat...

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

No pozor možno nám antonio napíše že to nebola mp3 320kbps ale 224kbps big_smile Fakt si myslím že toto je typ nahrávky s málo výškami a "riedkym" obsahom kde sa to dobre stratí.

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

mechanik, nic takového, každopádně úkol byl splněn - tvůrcům "ohavných mptrosek" je třeba vzdát poklonu. smile Ledaže by to byla brnkačka rozlišit tady:

https://www.audioweb.cz/data/test-as25.flac
https://www.audioweb.cz/data/test-fg56.flac

A už dost.

(upravil mechanik 24. 2. 2023 20:06)

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

Toto je teda blbý mastering. V realite majú nástroje vysokú dynamiku a skôr stredový zvuk ale toto je na basoch uhučané a mäkké a tie nástroje nemajú dynamiku ani stredy, má to len nejake divné výšky. Akosi sa to zlieva. Mám kopec náhrávok napríklad jazzu kde človek má pocit ako keby sedel v tom klube. Je počuť tupý charakter bubnov v malom priestore a akúsi "rezavosť" trúbok. Je uplne počuť akustiku priestoru. Orchester podobne. Lubovolný Philip Glass.

Kedy zverejníš výsledky predošlého testu (as24.flac, fg55.flac)?

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

Nic proti, ale porovnávat dva soubory a rozhodovat který je mp3 a který ne je úplná ptákovina. Pokud neznáte původní soubor se kterým nebylo nijak manipulováno, tak je to zbytečné. Nikdy nevíte co vylezlo z masteringu, takže i konečný výsledek je často o preferencích a nebo kvalitě aparatury uživatele. Formát mp3 je velmi záludný. Po převedení se může v určitém směru zvuk mp3 jevit jako lepší. To co se často při převodu ztratí, tak tím se i něco odhalí a posluchač na to skočí jak na špek.

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

Zajímavé. Mně se to líbí moc a s duněním ani uječeností jsem problém neměl. Nahoď něco ty. Já už končím.

Nezveřejním to, ať je to tajemstvím. Dejte si to případně sami do softu, jen je třeba oko hodně zaostřit.

(upravil mechanik 24. 2. 2023 21:00)

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

Vidím tam opticky zmenu medzi stopami ale aj keď viem čo približne by mal mp3 so zvukom robiť tak to neviem vyhodnotiť. Každopadne navádzať ľudí na kontrolu cez SW nie je dobré. Potom si to mudrlanti dajú do programu a napíšu ti správny výsledok big_smile Mal by si to napísať.

Ak máš stále nejake regálové 2 pásmo tak tú prebasovanosť asi nepočuješ. To je možno aj nejakych 30-35Hz. Ak máš stále ten integrovaný zosilňovač SONY tak by som aj tie výšky bral "s rezervou" smile Ale ujačané to nie je len sú tie výšky totálne bez dynamiky a zliate. Možno to zle zosnímali. Príliš z dialky alebo čo...

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

V momentě kdy to napíšu, tak to "hned půjde slyšet". smile

Zesilovač Yamaha A-S500 a 3p s Vifa PL22WR09 + PL11WH09 + SEAS 25TAC/D. Basáky jsou v uzavřence, nejde to do nejnižších kmitočtů, zato ale přesně a bez hučení. Jsou to nedávno překopané bedny. Zrovna na tomto odvedly dobrou práci a byl to zážitek poslouchat až do konce. Spíš podezřívám obecně bassreflex. Zkus je u svých ucpat a přidat na EQ co to udělá.

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

U mňa tak narýchlo cez slúchadlá - fg56 je tragédia, as25 trochu menšia tragédia.

Súhlasím s mechanikom, ten zvuk je hrozný.

(upravil lacikamo 25. 2. 2023 0:58)

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

antonio napsal:

V momentě kdy to napíšu, tak to "hned půjde slyšet". smile

Mně to ale zajímá! Proč jsem volil jak - vím. Ale jestli správně?
Pustil jsem si to z notebooku Fujitsu Esprimo , program Aimp2 (ruská verze Winampu, ale lepší smile přes bluetooth moduly KZ AZ09 na špunty IEM KZ ZSN. Poslouchal jsem pozorně, tedy rozdíly jsem slyšel, vím i jaké. Někteří je zde i popsali..

(upravil mechanik 25. 2. 2023 4:43)

Re: Posloucháte někdo z mp3 přehrávače?

antonio,  test proste vyhlásiš za uzatvorený a zverejníš výsledky. Dalšie názory sa nebudú zohladnovať. Prípadne tie nahrávky môžeš vymazať. Prípadne súbory uplne premenovať smile

bassreflexvá bedna hlavne ide hlboko a potrebuje to poriadny koncák s výkonom, potom to uhučane a rozplizlé nebude. Mne BR nikdy nehučal. Rozširuje rozsah smerom dole a spodné oktávy sú vždy mäkké. Veď BR znižuje výchylku a tým aj THD...

Máš tam mäkké EI trafo a ešte k tomu malé. Tých 100W ani nebude trvalých pri zatažení oboch kanálov. To by mi tiež hučalo.

Ekvalizovanú uzavrenku oproti BR som skúšal pred 10 rokmi s PAčkami. Stálo ma to mnoho penazí a výsledky boli až na jeden prípad v prospech BR. Bolo to hlbšie. Uzavrenke pri skutočne poriadnom ekvalizovaní narastá THD a reprák má neúnosnú výchylku. Ekvalizované v uzavrenke sa mi páčilo len BC 15TBX100 s qtc 0,4 v extrémnych 120 alebo 140l a kvôli ekvalizovaniu to malo výchylku že to bolo len pre tiché až stredné hlasitosti. Pri 18SW115 v 50l som si dokázal že simulácia je len simulácia hralo to katastrofálne...