(upravil Kocour 28. 1. 2023 22:23)

Re: Hledá se 6,5" střed

Dawsoo: Je neskutecny, jak ty Revelatory i Classic maji stale co zvukove rict, ikdyz to jsou vlastne  hodne stary repra. Je to, jak pises, zlaty rez mezi mikroskopem a pohodou, a tak nejak cim dal vic zjistuju, jak se tato rovnovaha spatne hleda. Clovek by mohl vzit treba Satori Textreme MW16-TX ci jine ropro s tvrdou membranou, a rict si ok tak kdyz uz je to trosku moc mikroskop tak pred to nedam Superior ci Alumen, ale treba jen Bennic, jenze ono to tak nefunguje, a vysledkem je neprijatelny zvuk.
Nehrajes nahodou stale na 2p s 15W a zakazkovym 9900?
Ja ted mam 2p s 18W/8545 a SS6600 a neni to vubec spatny, a umim si uzit a takove jednoduche 2p.

Mechanik: ty Ellipsa jsou v BA, bohuzel jsem o nich pak uz od majitele moc neslysel. OctoDAC a koncaky byly od zacatku dane, no diky bohu i za to. MiciDSP nebo tak, to bych do toho asi nesel.

ruzne DIY repro

Web

(upravil mechanik 28. 1. 2023 22:32)

Re: Hledá se 6,5" střed

Kocour, do DSP by som tiež nešiel. Akúkolvek snahu o kvalitný DAC a nízky jitter hodín to asi zabije a pekne navrhnutý viac kanalový DAC som videl maximálne stereo... Druhá varianta, dávať na analogový výstup A/D prevodník, DSP, D/A prevodník a potom nejake Dčko z lacných modulov z číny by som nechcel už vôbec...

(upravil dawsoo 29. 1. 2023 0:53)

Re: Hledá se 6,5" střed

Kocour: Ano přesně s tím,jsou i pěkný v masivu od R.B. ,(ta poladěná M-50 a CZAP na to hrály tenkrát fakt luxusně) je to slušnej rozměrem malej základ i do budoucna a i z hrůzostrašnýho Denona PMA-717 v čistým béčku (netopí a nežere = trvalej ON) a dac od rixe tomu hodně pomoh proti sluchátkovýmu tv výstupu že to už nesere big_smile  kovářova kobyla chodí u nás fest bosa big_smile ... ale zas mě to začíná trošku bavit,součástek i repráků je dost, tak třeba si něco někdy zas sesmolim... min do práce chci budky k pc a zesák, když tam sedim na prdeli a opravuju krámy, tak ať si neničím vkus a sluch big_smile

Není co dodávat...

Re: Hledá se 6,5" střed

Jeden večer jsem pryč, a jsou tu dvě stránky. Tady měl někdo dlouhou... smile
Když to tak čtu, tak fakt začínám mít pocit že bych se měl na všechno vy...  Já jsem vlastně se současným zvukem spokojen, takže zásobní závěsy na Audax a vybavené....

(upravil Kocour 29. 1. 2023 10:31)

Re: Hledá se 6,5" střed

Pokud mereni atd neni vylozene tvuj konicek, pokud v tom nechces propalit desitky tisic.....tak nejdi cestou postupnych krucku a nech ty bedny jak jsou.

Smysluplna zmena je se casem pustit do top projektu, ktery jeste zaplatis, a je jeste pro tebe velikosti ok. Dobra desitka uspokoji jakekoliv naroky na rozsah smerem dolu. S dvanactkou tam uz pak moc neni co ziskat navic.
1. 26W/4867 + 18M + WG a 7100, 7000, bliesma, nebo treba TW29TXN ve WG (ted s tim budu delat)
2. 26W/4867 + 15M + opet nektery SS vyskac a WG148R (je potreba tomu udelat zezadu na soustruhu zapusteni)
3. 21W/8555-10 nebo lepe 2, 18W/8542-10 a opet nebo ve WG.
4. 28W/4878T00 v uzavrence 35l, vetsi regalek, 15M a zase neco v mensim WG. Ten basak je drahej, ale zase bude uspora na ozvucnicich.

A abys byl z takoveho projektu skutecne zvukove nadseny a hralo to na max potencial, tak te ceka elektronika, draty... A v bednach zapomen na hornbach dvoulinku a bennic. Jakkoliv to zni jako banalni rada, vzdyt to prece vi kazdy, tak ver ze nevi.
Takze do te doby, pokud tou cestou chces jit, se vydej na par navstev a poslech lepsich a drazsich sestav, to je nejlepsi poznani.

ruzne DIY repro

Web

Re: Hledá se 6,5" střed

dawsoo napsal:

O tesle a TVM se odmítám bavit jako o reprácích na trošku vážně míněnej projekt pokud nejde o milovníky retra a socík krámů (Toníku sorry ale trvám na tom) nakonec ARN312 taky pár lidí nejen tady mělo že big_smile

V tom jsme zajedno. Moc dobře znám neduhy těch repráků, pro seriózní poslech jsou samozřejmě jiné možnosti. Ty projekty jsou tu proto, že si moc dobře pamatuju své začátky a vím, že podobně s minimální investicí chce začít i někdo jiný, a někomu to i stačí. Líbí se mi checkova hláška, mám ji v živé paměti:

Už jsem psal, život je příliš krátký na špatné hifi.

(upravil Anti 29. 1. 2023 12:10)

Re: Hledá se 6,5" střed

Kocoure, moc si vážím tvého přístupu. A chápu že vše musí být sladěno a v adekvátní kvalitě.
Otázka zní:
Zapřu se a pořídím jiné basáky za cca dvacku, a středy s výškama po desítce. Kousnu se do rtu a sestavím vyhýbku z kondíků  cívek zhruba za pětibábu kus. A co dál? Korpusy si budu dělat sám z masivu-špatně, postavím je do obýváku s dlažbou, jednu bednu vedle francouzkého okna a druhou k plechovým krbovkám. Dovnitř nacpu DPAčka a budu si pouštět klipy z youtube přes PC a Čínskej Topping....A to nebudu mluvit o tom, že na poslechové místo si sedne hluchnoucí traktorista s padesátkou na krku...
Měřit zvládám, jednoduché filtry odsimulovat dokážu. Vize byla taková, že pořídím kvalitní středy, posléze obměním osazení ve WG, a poté dojde i na basáky. S desítkou nemám problém, pokud zahraje to co ta dvanáctka. Fakticky můžu hrát na tom co mám a postupně nakupovat osazení, třeba i v řádech let. Ale má to smysl, když zbytek nebude adekvátní?

(upravil dawsoo 29. 1. 2023 14:57)

Re: Hledá se 6,5" střed

Já si myslím že o tom je právě ta diskuse ,udělat to co potřebuješ a nevyhazovat peníze na něco co defakto nepotřebuješ. Vidím to jako Kocour. Za mě by nebylo od věci pokud tě trápí hlavně ten závěs,jen vyměnit ho za lepšího brášku s HDA membránou PR170Z0 (nová výroba) kde bys mohl vše nechat jak je a jen mírně pošolichat vyhýbku.
http://audax-speaker.de
Proraum mohu doporučit je to spolehlivej dodavatel má vlastní reálný měření a většinou repro i páruje. Nemusel bys měnit skelety rozměry jsou stejný a závěs je pogumovanej textil kterej tě možná i přežije. big_smile

Není co dodávat...

(upravil check 29. 1. 2023 22:01)

Re: Hledá se 6,5" střed

Já myslím, že když zvládneš odměřit základní výhybku a chceš to upgradovat postupně, tak právě má smysl dát výrazně lepší reprák, který se sice teď nehodí do sestqvy, ale bude zapadat za pár let do celkového cíle.
A jestli něco doporučit začátečníkovi, tak Revelatory. Není repráky který by fungoval s jednodušší výhybkou.

Mám rád řešení modulární, která ti nezavřou další cestu.

Většího přínosu na celkový zvuk by dosáhla akustická úprava za desítku. Ta se dá pověsit na dvě hmoždinky a případně i stěhovat do nového bytu.

Web