(upravil dawsoo 28. 1. 2023 18:10)

Re: Hledá se 6,5" střed

Jojo, přesně tak jak píšeš 4p 15-8-3-1 je ultimátní řešení a věřím že by to bylo o dost lepší než skromnější alá Xavianí varianta která se rodila 2012-15.. kdy ještě tyhle pecky nebyly. Ty mý 32W ještě voněly lepidlem, byly z uplně první výrobní série. střeďáky 18W i 12M byly oba spešl s příměsí dřevěných vláken suffix -G05 ... byly to ještě bohatýrský hifi časy big_smile

Není co dodávat...

(upravil mechanik 28. 1. 2023 18:21)

Re: Hledá se 6,5" střed

Počuť by som to chcel ale vlastniť bednu s 15" by som nechcel. To musí nutne byť nevzhladná ozruta smile Tiež tých 94db je zbytočnosť. Akurát to vyžaduje extremny objem navyše pri rovnakom ladení dole... Mal som doma 18SW115 a napriek citlivosti tieto reproduktory nejde pohánať zo zosilňovačov 100-200W ak to má hrať dobre... Do 4 pásma s 8" ide pod ten 8" dať nejake pekné subwooferové pumpy 2x12" a menej, s nízkou citlivostou do rozumného objemu pri relativne rozumnej výslednej šírke bedni...

Vyzerá to že dosť ľudí tu má slabosť pre tieto extrémne priemery basákov dole smile Škoda že okrem dawsoo-a a pár starších projektov s TIW300 tu nikto velkú bednu neukázal smile O nejakom peknom velkom projekte by som si prečítal velmi rád.

(upravil dawsoo 28. 1. 2023 18:51)

Re: Hledá se 6,5" střed

No ono je to taky o tom že dřív moc dobrých 12 k použití nebylo,maximálně nějaký AT což taky nebyla nikdy vůbec láce. A S nimi jsem pár projektů u někoho viděl jen s tím neexhibovali nikde na netu. Co jsem dále viděl byly projekty s Beymou (podprůměr)  Etony (předražená sračka) Visatony (podprůměr) a nebo Monacorem (sračka) slušnější výrobci dělali velikosti jen do 10. O tesle a TVM se odmítám bavit jako o reprácích na trošku vážně míněnej projekt pokud nejde o milovníky retra a socík krámů (Toníku sorry ale trvám na tom) nakonec ARN312 taky pár lidí nejen tady mělo že big_smile

Není co dodávat...

(upravil Kocour 28. 1. 2023 18:57)

Re: Hledá se 6,5" střed

Mechanik, No neukazal jsem to primo tady, ale ukazal.
https://pkaudio.webnode.cz/ellips-a/

ruzne DIY repro

Web

(upravil penjo 28. 1. 2023 19:04)

Re: Hledá se 6,5" střed

Možno by stačilo občas pozrieť aj susedné fóra, kde som uverejňoval v dobe vzniku info o mojich nevzhľadných ozrutách.
Moje dva staršie projekty. Osadenie vždy prediskutované s TheLastUnicorn, ktorý aj prevádzal merania a simulácie. Skelety sú moja vlastná DIY výroba.
Trojpásma Golem z roku 2013. Osadenie dole prekopávka Tesla 15" (popíšem nižšie) ARO/ARA, stred Audax HM170Z18, hore pôvodne Eton 26HD1, ale projektant výhybky ho nedokázal ukočírovať ani na tretí pokus, aby nejačal. Napokon výmena "ladiča" a výšky za Fountek NeoX3.0. Objem cca 155l, ladenie 33Hz.

Druhá verzia Golem II vznikla v roku 2019. Dole opäť prekopávka Tesla, nad tým Monacor SPH170C, HiVi DMN-A a Dayton ATM2-4. Objem cca 185l, ladenie 30Hz.
Tesla prekopávky: venoval sa tomu Martinekk (kurpelm) z Trenčína. Rozložiť komplet celý magnetický systém, osústružiť pólové nástavce, zložiť, nanovo namagnetovať v Čechách, osadiť do toho komplet nový kmitací systém od p. Kříža z Havlíčkovho Brodu.

https://i.postimg.cc/ctMz9kws/20150529-190909.jpg https://i.postimg.cc/Xrpbq39d/IMG-20190205-192525.jpg https://i.postimg.cc/TpkxTh5T/IMG-20190205-202352.jpg

Z bední, kde boli použité 15" existujú aj tu známe RpM-1, potom Mabatov projekt na zákazku s hornou 1518. Ďalšie mi nenapadajú.

(upravil dawsoo 28. 1. 2023 19:26)

Re: Hledá se 6,5" střed

Pěkný .... Dříve se lidi rádi více chlubili (v dobrém) se svými projekty,což bylo super a posouvalo to komunitu dál už jen díky inspiraci a sdílením zkušeností, dokud nepřeválcovala skoro všecky fóra klaka vypatlanejch hornovejch militantů a další část si z toho udělala svůj byznys,tak se skoro každej na to pak vyprd, dělit se zadáčo o svý poznatky a radost z tvorby, když o to v zásadě už nikdo nestál a dělali si raději svý věci v klidu dál bez pozornosti,
Je to podle mě určitě pro DIY komunitu jako celek škoda.

Lidí co mohli ukázat pěkný věci bylo a asi i je dál stále dost,ale k čemu a pro koho že? smile

Kocour napsal:

Mechanik, No neukazal jsem to primo tady, ale ukazal.
https://pkaudio.webnode.cz/ellips-a/

Ultimátní projekt referenční třídy. Pasivní verze by byla věřím ještě větší masakr, ale jsme u toho co dál? big_smile

Není co dodávat...

Re: Hledá se 6,5" střed

Z môjho pohľadu sa už tak dosť malá CZ/SK hifi komunita rozdrobila ešte na drobnejšie pre názorové nezhody, vznikli nové fóra, kde boli "len svoji", ďalej ne/moderovanie a spam, ako si písal - neochota ľudí zverejniť niečo a fenomén poslednej doby - sociálne siete a "DIY HIFI" skupiny, kde si každý (častokrát) aj magor pod vlastným menom ide svoje a presviedča ostatných o vlastnej pravde, že vzorčekové výhybky sú TOP.

(upravil mechanik 28. 1. 2023 19:42)

Re: Hledá se 6,5" střed

Kocour, tvoje projekty sú fakt pekné. Rád tvoje práce sledujem. Len si dovolím trochu rýpnuť že tu už je ten 12" z pohladu estetiky trochu na hrane... Alebo za? smile Ale s tým nič urobiť nešlo. Urobil si čo sa dalo.

penjo, ľudia na reprománií majú obvykle menší rozpočet čo sa prejaví v osadení aj dizajne. Z toho dôvodu to sledujem trochu menej.

Inak pekný projekt mal Bubuxin. Tušim nejake 4 pásmo s ATčkami a raal point source ribbonom na vrchu. Ale trochu sa mi to pletie s nejakym projektom od Kocour-a možno... Tak pardon ako som skrížil dva rôzne projekty...

dawsoo, ja sa snažím sem nič nedávať. Stačí sa pozrieť ako bol vykradnutý Dudek... Aj keď k tomu výrobcovi, ktorý sa "inšpiroval" mám inak rešpekt a majú pekné produkty. Tiež tie dnešné veci si už viac idú svojou cestou a je to tam poznať menej... Tak ale stačí sa pozrieť na ante supersonic one zosilňovač ktorý hádam ani nevznikol ale vznikla jeho low cost kopia... Krátky masívny chladič, kde je koniec prekrytý plechmi a sú tam skryté toroidy. Kto len to dnes tak robí? big_smile To nehovorím o hranolčekoch IXIS a podobne... Podla môjho názoru ak niekto nemá dostatok schopností aby si navrhol niečo originálne tak nech to aspoň nepredáva. To je trestuhodné...  Takže vždy keď sem niečo moje dávam tak to dám niekde kde to poriadne nevidieť a možno to časom upnle zmažem. Fakt nestojím o to aby môj dizajn CNC 3D panelov robených na CNCčku z bloku hliníku, ktorých výrobu som riešil roky, skončil v sortimente nejakeho výrobcu... Za tých pár príspevkov "pekné" mi to nestojí.

Re: Hledá se 6,5" střed

dawsoo napsal:

....Co jsem dále viděl byly projekty s Beymou (podprůměr) .......

Niečo staršie od " hornových militantov" wink

Re: Hledá se 6,5" střed

BV, dawsoo asi myslí hlavne nejake projekty s 12BR70. Inak mne sa vždy páčila 12BR100 ako taký old school, nejaka náhrada za staré JBL... Len tomu v beyme dali Xmax 3,5mm takže ten reprák uplne zabili big_smile

Re: Hledá se 6,5" střed

Horňaci to maj těžší. Neni prdel narvat umyvadlo před vejškáč aby to tam drželo a ještě to vystředit potl

Re: Hledá se 6,5" střed

Hlavne sa tam musí napchať pena, aby to nehralo ako amplion big_smile

(upravil penjo 28. 1. 2023 20:21)

Re: Hledá se 6,5" střed

Pri tomto tvrdení by som bol opatrný. Síce som ešte nepočul od Mabata horny, ale mám nachystaný projekt so Sandhornami, ktorý realizoval aj BV. Hore Faital PRO HF108 a dole Sica 12SR3PL. BV použil dole Dayton DSA-315. Referencie tu môže kľudne napísať.

Re: Hledá se 6,5" střed

Robím si trochu prdel. Ale rozsahom smerom dole pri použití súčastných PA 12" vám budú konkurovať kvalitné 2 pásmové budky so 7" smile

Re: Hledá se 6,5" střed

Presne tohto "problému" som si vedomý a je to zase len "kompromisná" bedňa...no prednostne ma zaujíma pásmo smerom hore. Dole to bude ladené niekde medzi 45-48Hz, čož je na hifi dosť vysoko. S tým DSA sa dá ísť nižšie. Uvidím, čo to povie, keď sa k tomu dopracujem.

(upravil dawsoo 28. 1. 2023 21:48)

Re: Hledá se 6,5" střed

mechanik napsal:

BV, dawsoo asi myslí hlavne nejake projekty s 12BR70. Inak mne sa vždy páčila 12BR100 ako taký old school, nejaka náhrada za staré JBL... Len tomu v beyme dali Xmax 3,5mm takže ten reprák uplne zabili big_smile

Ano přesně tak v kontextu vlákna myslel jsem 3p dobovou klasiku ,ve svý době to byl skok k lepšímu než tvm/tesla ty různý populární variace 12BRxx-5MP60+T-2030  (ty jejich vejškáče byly už tehdy fakt strašidelný) z dexónu blahé paměti. Brzy ale už byl limit repro  i přes pokrok v návrzích vyhýbek a začly se dělat hromadky ze zalytronu a madisoundu (to byly zlatý časy tady). Buntovy bedny jsem slyšel v Nirváně kdysi s Krasomilem (ne tyhle ale jiné 3p ano) a budu diplomat "nezaujaly". big_smile

Není co dodávat...

Re: Hledá se 6,5" střed

Dawsoo, Mechanik: Tento rok vznikne Ellipsa v pasivu, Kanny uz dodelava ozvucnice. Osazeni uplne stejne, tzn uz mam i navrzenou vyhybku. Tuto bednu zaroven povazuju na naproste rozumne maximum, v normalnich podminkach ta dvanactka dolu je k neutahani, ty menice se charakter sesly vyborne, zaroven nevim co jineho lepsiho bych tam dal, a 4p neznamena ze by to byo lepsi, tzn celkova komplexita je mensi. Cenove to levne neni, ale zaplatitelne to je.
Vzhledove to nazivo je mnohem lepsi, fotakem ty proporce nejsem schopnej rozumne zachytit, bedna je nejuzsi co dovoluje basak, zaobleni to cele zjemni a je funkcni. Vychazim z toho co na to rikaly vsechny navstevy.
Za mne rozhodne pasivni verze, ten aktiv to omezoval.

ruzne DIY repro

Web

(upravil dawsoo 28. 1. 2023 22:03)

Re: Hledá se 6,5" střed

Je to tak Kocoure,dneska bych to řešil kdybych chtěl bedny pro sebe podobně v době kdy jsem dělal 4p takovýhle možnosti nebyly 3p aby repra pokryly Bliesma Elipticory... rozhodoval jsem se mezi 3p s 10 a 3p s dvěma 8. Ale vyšel nově 32W revelator tak jsem to udělat takhle a nelitoval jsem hrálo to přesně jak jsem chtěl ideální zlatej řez mezi mikroskopem a pohodou abych mohl poslouchat uplně všechno celé dny bez únavy. Kdybs věděl na co doma hrajeme tak by ses zasmál (bedny jsou malý ale dobrý nicméně ten zbytek) ale na youtubko a filmy ženě stačí lol

Není co dodávat...

(upravil bastl 28. 1. 2023 22:10)

Re: Hledá se 6,5" střed

275K peněz big_smile mít tak Monike kreditku lol
http://www.troelsgravesen.dk/Ellipticor-A50.htm

(upravil mechanik 28. 1. 2023 22:19)

Re: Hledá se 6,5" střed

Kocour, dovolím si tvrdiť že ten aktiv dole dobrý je ale len v prípade že by si si sám vedel s prehladom navrhnúť aj elektroniku. Ja som dva konce a aktiv využil k tomu že som s citlivostou stredovýšok mohol ostať na cca 100db a dole použiť 84db basáky... Tiež som si mohol na výšky dovoliť Ačko a na basy 800W koncák. Takže sa skombinovali všetky výhody. Tiež nemusím riešiť tú RLC kompenzáciu nad ladením BR. Tam vychádzajú hrozné hodnoty. Tiež by som sa bál nízkodeleného 4 pásma. Ono ten seriový odpor tam už bude značný. Ale perfektná výhoda pasivu je že tam môžeš kedykolvek meniť koncák alebo čokolvek... Aktiv je dosť taký "uzatvorený systém" smile

Hádam budem mať tú česť niekedy si nejaky z tvojich projektov vypočuť. Páči sa mi že používaš kvalitné reproduktory aj súčiastky do výhybiek a bedne sú poctivé a s dizajnom na úrovni. Samozrejme je to drahé ale inak to nejde, drahé to byť musí.

bastl, Troels Gravesen sa posledné roky snaží postaviť čo najškaredšiu bednu a ide mu to big_smile