Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátka: zkreslení

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

(upravil Martin 17. 10. 2007 18:55)

Téma: Sluchátka: zkreslení

Ahoj kluci.
Je to totální blbost, ae moje sluchadla Koss hrají fakt perfektně, ae jsem basový prase a když si trošilinešku přidám basy, tak 3 dB okolo 60 Hz, začínají skreslovat. Je to takový nepříjemný zvuk, nezdá se mi, že překračují Xmax nebo něco takového, spíš jakoby se membrána nestíhala třepat jak má smile. Jde mi o to, že když si sluchátka přitlačím na hlavu, tento jev zmizí a  basy jsou hluboké, středy paráda, ovšem výšky už zaostávaj při velkým přítlaku. Zajímá mě, jakej jev za toto může, že basy sluchadla po přimáčknutí na ucho nezkreslují smile. Klidně potom tento topic smažu wink.
Diky kluci

Re: Sluchátka: zkreslení

bud v nich mas vlas, nebo jestli jedes z mp3, tak popridani tech 3dB zacne zkreslovat mp3 a pritlacenim jenom posunes hranici vnimani toho zkresleni...

Re: Sluchátka: zkreslení

Zkoušel jsi je na nějakém jiném zdroji signálu?

(upravil Martin 17. 10. 2007 21:25)

Re: Sluchátka: zkreslení

Nene, vlas to není... A vůbec to nezkresluje, když poslouchám ještě v "normální" hlasitosti, chyba ve sluchadlech neni, to vím. Jen prostě tímto způsobem posunu hranici dobrý kvality basů do strašně  vysokých hlasitostí. Je to prostě pro mě více než zajímavé...
Edit///. To že si je přilnu na ucho znamená opravdu přilnu a to vcelku velkým tlakem, téměř tak, že mi to zalehne celé ucho... Asi to bude to posuntí hranice vnímaní zkreslení, co tu padlo jako první odpvěď smile. Kéž by se to stejný dalo udělat i s bednami, co říkáte? :-P

Re: Sluchátka: zkreslení

Limituje ti zvukovka, nebo zdroj signalu nebo konec zesilovace z kyho slaka poslouchas.

Pokud rikas, ze pokud pritlacis, tak to zmizi - tak to ukazuje na tu vychylku... zvysis tim akustickou impedanci zateze. smile

Re: Sluchátka: zkreslení

trochu OT ake mas kossy? ja si planujem kupit UR40..teraz mam nejaku lacnejsiu radu,ale tiez som si to vsimol,ze ked ich pritlacim k hlave,tak je ten zvuk proste lepsi,taky krajsi v istych smeroch

Web

Re: Sluchátka: zkreslení

Koss KTX/PRO, mám je třetím rokem a v pohodě wink. Jo, zvuk je mnohem krásnější! Sice ubyde trochu výšek, ale zato třebas rock dostane ty správný "mrdy do bubnů", nemyslím kopák, ae normální mlátička buben potom zní fakt razantně masakrálně big_smile, jak to popsat, prostě není rozostřenej výškama a je  prostě tvrdej, přesnej a silnej a tak jak má být smile. Pro upřesnění, bavíme se o hlasitostech opravdu vysokých, cca 90 % co to jde smile. Jinak nemá cenu si sluchadla nějak přitahovat k uchu smile.

Re: Sluchátka: zkreslení

Dalsi kdo v 30 bude napul hluchej. Ze si tim kravalem dobrovolne ty usi nicis ...

Re: Sluchátka: zkreslení

lol jen někdy.... Ono se to i trochec sníží, když se to přilne k uchu a dá se to v klidu poslouchat smile. I když, něco málo přez 100dB tam asi bude lol

Re: Sluchátka: zkreslení

Ty jsi dabel smile

Re: Sluchátka: zkreslení

Martine, mám pro Tebe řešení:
- konečně uslyšíš pořádné basy!  lol
http://img220.imageshack.us/img220/502/martin1kv6.gif

Web

Re: Sluchátka: zkreslení

Znáte někdo Koss GT5 ? Máte je někdo?

Web

Re: Sluchátka: zkreslení

Fedorku lol !!!!
To Sinclar: neznám....

Re: Sluchátka: zkreslení

Recenze GT5 http://www.hifi.pl/recenzje/sluchawki/kossgt5.php

Web

Re: Sluchátka: zkreslení

GT5 - Tak před 8-mi lety jsem je slyšel a jsem rád, že jsem si je tehdy nekoupil. Co mi na nich vadilo už nepamatuju, ale nebyly dobrý. Jeden kámoš je měl, ale ten poslouchal všechno vždycky s loudness a volume na max smile

Re: Sluchátka: zkreslení

Při pohledu na ten obrázek jsem se dobře pobavil smile

Re: Sluchátka: zkreslení

Jo...GT 5 už máme hezkých pár let doma...:) Na uších jsou docela pohodlně usazené, skoro o nich po delším poslechu nevíte. Můžu srovnávat jen s Koss SportaPro, které vlastním...Na basech jsou trochu slabší než Sporty, výšky taky trochu zaostávají. Mají na rozdíl od Sport delší kabel, což je praktičtější na doma. Mají větší váhu. Tenkrát je táta koupil za 1050 Kč...Myslím si, že za tu cenu docela ujdou...Jen jsem se teď díval na čr str. Koss a tam Sporty nabízejí už jen za 1095 Kč!!! mad...Když si představím, že jsem je kupoval za 1600Kč, tak je mi trochu nevolno...:(...Takže v cenové hladině je nyní srovnání GT 5 a Sport adekvátní...Sporty hrají rozhodně lépe. Je vidět, že se kvalita posouvá víš...;)

Re: Sluchátka: zkreslení

Taky jsem kupoval Porta Pro za 2500Kč. Dnes je koupíš kolem 1200 Kč.

Web

Re: Sluchátka: zkreslení

Já za 2400,- je to 4 roky zpátky...

Re: Sluchátka: zkreslení

z ebay aj z postovnym sa daju kupit za nieco malo pod 1000 sk

Web

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátka: zkreslení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£