Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Predzesilovac SC

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Predzesilovac SC

Potřeboval bych poradit z hodnotou odporů a kondenzátorů v predzesilovaci SC . Predzesilovac bude sloužit jako zesílení signálu s nízkofrekvenčního generátoru do vyváženého modulatoru (utajovac tel. hovoru) . Tranzistor musím použít BF 257 za kazdou radu nějaké hodnoty budu jen rad uz si s tím vázne nevim rady . Schéma hned přiložim

Re: Predzesilovac SC

http://s14.postimg.cc/bxx9rl0oh/predzesilova.png
photo hosting

zde přidávám schéma

(upravil Hazys 17. 3. 2015 19:59)

Re: Predzesilovac SC

Zaprvý, tohle má napěťový zisk <1

zadruhý, BF257 nutně proč?

zatřetí takto:
http://oi57.tinypic.com/29ehidi.png

Re: Predzesilovac SC

Ten napětový zisk by neměl vadit. Je to amaterská práce. Té chyby jsem si vůbec nevšiml děkuju za upozornění. Ten tranzistor jsem zvolil z toho důvodu že jich mám pár doma. Ještě by byla možná varianta s Tranzistorem KFY 46

Re: Predzesilovac SC

Ještě jsem zapomněl napsat ze napájení celého přípravku je 9V

(upravil zuki 18. 3. 2015 13:51)

Re: Predzesilovac SC

Můžeš použít třeba všechny tři stejné smile  1k-1M.... Případně optimálněji oba Rb 10-20x větší než Re(2k2-10k)...    Neudal jsi totiž Rg a Rz,  takže to nemá jednoznačné řešení...

A h21e tranistoru - min 25 u BF257 je nic moc, u KFY46 90-300 je to už lepší a nebude to tolik zatěžovat dělič Rb...  Pokud je zes.činitel tranzistoru malý, tak se bezpodmínečně musí Ib zahrnout do vstupního děliče a výjde ti pak Rb menší než Rbe (třeba Rb=10k, Rbe= 22k a Re 1k)...  Pokud je Rz malý, tak se musí báze tranzistoru "posunout" o nějaký Voltík výše tak, aby se zajistila shodná limitace v obou polaritách signálu (tj. co největší napěťový rozkmit na výstupu).

Takže teď si to už můžeš navrhnout sám smile

Ps: NF generátor mívá většinou Rg=50R a rozkmit +-10V. To zesílit něčím z 9V moc nepůjde...   A pokud bude mít ten modulátor vstupní odpor 50R (čili poměrně malý Rz)  a min citlivost třeba +-1V, tak už musíš dle toho upravit parametry zapojení, tj zvětšit proud tranzistorem (min 1x, ale aspoň 2x) nad potřebný proud do zátěže (tj. výjde ti relativně malý Re) atd...

Ale není to nic světoborného, pokud víš co chceš... Stačí na to většinou jen Ohmův zákon...

Re: Predzesilovac SC

Má to zesílení jedna, takže ti to signál nezesílí, tak proč to tam chceš dávat. Generátor asi nepotřebuje vysokej vstupní odpor aby to tomu pomohlo.

Re: Predzesilovac SC

Možná neví co chce?!? sad

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Predzesilovac SC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£