Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » vyroba bedny lamino nebo tapeta?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 23 z 23]

(upravil Power of Bass 28. 11. 2014 22:33)

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

teď z hlavy nevím jak s etomu říká,viděl jsem to u stolaře - protahvačka ? smile  Ikdyž je to trochu "inverzní inženýrství " tím, by třeba to lamino šlo "stáhnout" ,abys měl povrch "surový" ... jinak polepové folie (reklamní a co jsou ted moderní carbony atd na auta) by jistě chytly lépe rovnou na to lamino...

richtrp- asi už je to pasé,já to tu nesledoval,ale taky jde ta bedna udělat z rtoho lamina a pořešit jen čelní desku z něčeho jiného - MDF + dyha/tapeta/lak dle libosti  , pokud to nemusíš mít "celé stejné"  .. já mám reproně s jablonovou dyhou,ale čela jsem si nechal dát do černého laku... smile

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Preťahovačkou to nebude žiadny stolár hobľovať. Tá vrstva je tvrdá. Nože by sa skoro okamžite zatupili a už by to len pálilo. Nože a ich brúsenie, to je drahá záležitosť. Preto sa aj režú pílou s plátkami. Obyč rýchlorezná oceľ nemá šancu.
Jedine to celé zbrúsiť. Ale nestojí to zato, výsledok neistý. Lepšie začať znova s novým materiálom.

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Ono to s tím vykusováním lamina není zas až tak drastický, ale musíš to umět. Lamino řežu obyčejnou ruční cirgulou Narex, ale jsou potřeba tři věci. Za prvé řezat zásadně z rubový strany, za druhé řez na straně lamina polepit maskovací lepící páskou, a za třetí hloubku řezu nastavit na maximálně o 2mm víc, než je síla materiálu. Řežu podle lišty, pomalu, a řez je hladkej, jak kdybys to ukrojil nožem.

Web

Příspěvky [21 až 23 z 23]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£