Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » vyroba bedny lamino nebo tapeta?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

ahojte chtel bych si vyrobyt svoje prvnu bedny ovsem nevim jaj stou truhlarinou scim je nejmene prace obyc drevotriska a potapetovat a nebo koupit lamino a jen dolaminovat hrany ? nevim jestli bych zvladl nalepit tapetu bude to docela plocha dekuji za rady

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

a repra,koncepci,projekt máš už vybrané? pokud budeš zapouštět repra ,tak lamino není na čelní desku zrovna vhodné (oštípe se), méně práce a kvalitnější povrch bude mít ale asi lamino,surová DTD bude chtít pod tapetu srovnat (broušení nejlíp na formátovačce,možná i tmel..), taky záleží jestli to chceš lepit nebo naprasit vruty, vruty v laminu nezamaskuješ, v dtd to chce tmel a dobře opracovat -tapetu až nakonec, lamino asi zase neslepíš (pokud nebude řezané na pokos,což ale hrozí oštípanýma hranama (na přímočarku doma zapomen)...

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

záleží odkud jsi a jak moc máš na to prostředků?
Pokud to chceš co nejlevnější a udělat sám tak si sežeň starou skříň ( nejlépe lakovanou) nech si nařezat z toho od truhláře přesné rozměry, zavrutuj to, vruty přetmel a i řezané hrany přetmel a dej na to tapetu. S laminem je to horší - viz power.
pokud to chceš mít krásné tak to bude stát hodně peněz.
Nejlepší je MDF, zalepit zavrutovat, nalepit dýhu, vybrousit, nalakovat. cena mnohdy větší jak sestava s meniči.

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

prjekt celej ještě nemám musí to začít kreslit v 3D programu smile ale mám právě strach z toho lamina že se to při zapouštění repráků oštípe říkal jsem si že bycj to nechal zapustit v práci na cnc frézce ale nevím co by to dělalo to by se musel ozkoušet smile a tapeta já nevím nedovedu si to představit aby to nevypadalo divně přecijen je to kus nábytku ... a dýha to mě napadlo jako první myšlenka ale nevím jestli bych to dokázal udělat tak aby to nějak vypadalo nemám s dýhováním žádnou zkoušenost ani nevím kde bych ji koupil big_smile

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Nejjednodušší a nejlevnější způsob je klasická bedna(kvádr) z lamina.Pokud si necháš stěny nařezat pod úhlem a slepíš,nemusíš laminiovat žádné hrany.Na druhém místě je klasická MDF a na to tapeta.Kvalitní  tapeta je v pohodě a vypadá dobře.

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Ještě jsem neviděl, že by někde uměli nařezat pod úhlem lamino, tak aby nebylo vykousané. Ono jsem vůbec ještě neviděl, že by se někde chlubili řezáním na pokos a ještě jsem neviděl, že by to někdo přivezl od truhláře a jentak na první pokus složil - vždycky to bylo nepřesné.
Tapetu...

Web

(upravil stiglitz 27. 1. 2014 19:08)

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Tapetu, a já to dělám tak, že použiju takovou tu protlačovanou tapetu, a nebo tapetu, která je plná takových těch třísek, to vypadá taky dobře. Tím olepím bednu, když je to suchý, vezmu hrany pilníkem pod úhlem 45 stupňů, ale zlehka, abych se zbavil zbytků tapety, protože lepím s přesahy, a dno a strop je vcelku. Pak udělám boky. Stejným způsobem pilníkem postupuju, jak jsem popsal. Zlehka. Lepím naředěnou disperzí. Pak bednu natřu barvou, a tím mi vylezou nedostatky, na hranách, které je třeba přebrousit, a podobně. Jo, a nezapomeň dát pozor na spáry, a vytmelit je, protože vylézají i pod tapetou.
Pak je finální nátěr balakrylem, protože to nesmrdí, a dá se to dělat v paneláku, navíc jeho ředidlo teče z kohoutku. Nanáším molitanovým válečkem.

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Lety jsem se propracoval k jiné metodě: mám kamaráda stolaře, odpracuji si stavbu bedny na jeho rodiném domku a zaplatím materiál. Kvalita výborná a nesrovnatelná s mými pokusy, cena přijatelná. Jsem snad i po čase, kdy nedělám elektrikáře profesionálně, schopen odvést slušnou práci, jsme oba spokojeni.

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Budeš se asi Martine divit ale já takového truhláře našel. Neřezal to z lamina ale z březové překližky 18 mm.  A docela jsem litoval že tu bednu potahuju kobercem. Tak to sedělo, všechny stěny na pokos a hrany jako když střelí. A to zadní stěna byla ještě 2 x lomená po 45 stupních. Jen namořit a lakovat bez dýhování.
Nějaký truhlář mi říkal že na lamino má být pila se dvěma kotouči jeden s jemným zubem který načne laminát a dalším který nařeže dřevotřísku, to by mohlo fungovat. Nevím co je na tom pravda, v reálu jsem takovou pilu neviděl.

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

ahoj my tady máme obchod kde ti nažežou lamino přesně právě na tkovej smešp pile která má právě ty dva kotouče vypadá to zvláště jen neuměj nažezat uhli a je blbý že maj jen 18mm široký dohší by byly ty otvory jak to zahloubit tak aby to nebylo okousaný ale taky to musí jít když by se to vzalo nějak opatrně pomalu ale nevím nejsem truhlář jsem strojař a elektrikář big_smile

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

No jenže to je překližka. Překližka se dá. Lamino řezat pod úhlem jsem ještě nikde dobře neviděl. Samozřejmě bez předřezového kotouče, který má větší náběhový úhel nejde řezat bez vykousávání nic.

Web

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

škoda že nejste někdo poblíž co lepíte tu tapetu potřeboval bych to omrknout jak to vypadá mám strach že se pak bude ta tapeta loupat smile jakou tapetu přesně používáte ?? byl by nějakej odkaz ?

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Skládal jsem z lamina snad předloni malé sloupky a vykousaného lamina jsem si nevšiml.Taky to bylo od profi firmy.A vše sedělo.Jen mi jako bonus roztahali díry na repráky skoro po celé výšce ozvučnice...

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

měl bys fotku ?? smile já právě jediný čeho se bojím je frézování děr na repráky hlavě toho zapuštění jinak řezání budu taky zadávat tady unás do firmy kde olaminují i hrany

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Sloupky jsou u známého,až se tam dostanu...

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Check :v OBI jsem si dával řezat lamino pod úhlen na vestavěnou skříň. Koukal jsem jak orel ani brousit nebylo třeba. Perfekto.
Pokud se bude lepit tapeta,tak použít houbičku s jarem a vodou,poté to jde jak po másle.

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Ahoj, jsem už na prášky. Předminulý týden jsem odvezl strýcovi dtd desky s oboustraně nalepeným sololitem, což se mi jevilo jako dobrý matroš, byl navíc gratis, aby mi z nich nařezal na formátovací pile materiál. No, část se pak u něj někam poděla, takže i když to bylo popsáno, udělal jenom něco, a tak mi po několika telefonátech, a sms s rozměry mi ve snaze patrně to nějak vykompenzovat nařezal všechno zbývající z oboustranného lamina 25mm, s tím že to je "lepší" materiál.
Tak mám problém protože jsem hodlal nalepit papírovou strukturovou tapetu na ty kysny, kdyby to byla surová dtd tak to šlo, používám disperzi, na to papírovou tapetu a potom nátěr válečkem, povrch je pěkný.
Ale tohle tady nepůjde, protože na to nechytne disperze, a vlastně to nejde ani tmelit, když se objeví spára.
Už mi je trapně, protože tam pořád volám, píšu, a to jsou v tom ještě tři cesty autem po třiceti kilometrech. Dal jsem mu za to tři kila vlastně předem, a nemám nic. Vlastně jo, ale nevím, jak pořešit, aby mi ta tapeta držela na tom laminu, do hajzlu.
Co s tím?
Ach jo, všechno mi předávala jeho žena, ona neví co a jak.
Jak holt u něčeho nejsem, a nechám někoho něco dělat samostatně, zku.ví to.
Chytne na to něco?

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

dolly j napsal:

Budeš se asi Martine divit ale já takového truhláře našel. Neřezal to z lamina ale z březové překližky 18 mm.  A docela jsem litoval že tu bednu potahuju kobercem. Tak to sedělo, všechny stěny na pokos a hrany jako když střelí. A to zadní stěna byla ještě 2 x lomená po 45 stupních. Jen namořit a lakovat bez dýhování.
Nějaký truhlář mi říkal že na lamino má být pila se dvěma kotouči jeden s jemným zubem který načne laminát a dalším který nařeže dřevotřísku, to by mohlo fungovat. Nevím co je na tom pravda, v reálu jsem takovou pilu neviděl.

To je pravda . nařezat to jde i normální pilou, ale za určitejch okolností se pak stává, že se může lamino na hranách kousek vyštípnout, předřez tohle eliminuje....

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Stiglitz, viděl jsem lamino nastříkaný, perfekt. A pak polepený, ale samolepící tapetou, to jsem dělal několikrát a taky super. Ale papírovou tapetou, to teda nevím.

Re: vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Právě je potíž, že část nařezal ze surové dtd, část z tohohle, nevím jak to spojit, ale přinesl jsem to z auta, a je to navíc na pikaču uříznutý, jiný rozměr jedné ze stran, prostě místo 296mm 269, překouknul se. Je to pasé.

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » vyroba bedny lamino nebo tapeta?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£