Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Výběr zesilovače k reprosoustavám Klipsch

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Výběr zesilovače k reprosoustavám Klipsch

Zdravím všechny nevím jaký si mám postavit zesilovač.
Mám reprosoustavy Klips Synergy F-3 .
Frequency Response:  35Hz - 23kHz +/-3dB 
SENSITIVITY:  97dB @ 2.83 volts/1 meter 
POWER HANDLING:  150 w (600 w peak) 
NOMINAL IMPEDANCE:  8 ohms 
TWEETER:  1" (2.5cm), aluminum dome tweeter 
HIGH FREQUENCY HORN:  6.5" (16.5cm) 90 x 60 Tractrix Horn 
WOOFER:  Two 8â€? (20.3cm), magnetically shielded woofers 
CROSSOVER FREQUENCY:  2000Hz 
ENCLOSURE TYPE:  Bass reflex via front-firing port 
DIMENSIONS:  42" (106.7cm) x 9.5" (24.1cm) x 16" (40.6cm) 
WEIGHT:  60lbs. (27.2kg) 

http://images.klipsch.com/7fd112c4d2bda … _large.jpg

Zatím hraji přes dělaný zesilovač s TDA7250 s konci KD607, 617 vyrobeným v roce 1996, šlape do teď, ale zvuk je v basech dosti zastřený a nevýrazný, slabá dynamika zvuku. Zdrojem je upravená Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro kde jsem vyměnil OZ tda??? za LME49720 a gramofon HC-58 s předzesilovačem. Korekce ze starého zesilovače Aiwa, taktéž vyměněny OZ za LME49720.
Nemám zkušenosti z nastavením pracovního bodu. Už jsem zde pročetl co jsem našel. Vybírám mezi zesilovačem z ALdaxu PA03 (neodpovídají na e-mail - nejasná doba dodání) nebo zesilovač od zesilovace.eu JPA100, který bych si objednal jako stavebnici, nebo z volných projektů zesilovač 100W, DPS bych si vyrobil sám.
Nemám někdo zkušenosti, který by byl vhodnější pro mé reprosoustavy ?
Ještě zvažuji, že zkusím nabrat zkušenosti a vědomosti na stavbě zesilovače z šuplíkových zásob, 2SC3280 a 2SA1301 ty mi leží doma.
Děkuji za rady

Web

(upravil Hazys 27. 5. 2014 12:05)

Re: Výběr zesilovače k reprosoustavám Klipsch

Nemohl by být problém také v těch reprobednách? Po přečtení citlivosti 97dB při dvou osmipalcích s gumeným závěsem jim přestávám věřit smile

Re: Výběr zesilovače k reprosoustavám Klipsch

Jak píše Hazys. Může to být bednou. Zkus jí změřit. Pak zkus vyhodit korekce. Pak zkus hrát přez ASIO, pokud tak už nehraješ.
Případně si zkus od někoho půjčit slušný zesilovač.

Re: Výběr zesilovače k reprosoustavám Klipsch

Slyšel jsem je na jiném zesilovači a hráli mnohem lépe. Zkoušel jsem zesilovač na bednách pioneer cs-9030 a hrál úplně stejně.

Web

(upravil jardag69 27. 5. 2014 12:32)

Re: Výběr zesilovače k reprosoustavám Klipsch

Ok. Zkus tedy vyřadit ty korekce a zkus z Pc přes Foobar a ASIO
Nestačil by zesilovač s LM3886 ?

Re: Výběr zesilovače k reprosoustavám Klipsch

Korekce jsem měl vypnuté a chyba je v zesilovači. Přes ASIO ovladač již hraji - docela rozdíl, hlavně s výměnou OZ v X-FI. Já prostě nevěřím tomu TDA. Proto bych chtěl postavit nový zesilovač a pořádně, tento jsem dělal před 18 lety a ne moc precizně  stavebnice z EZK. Vím, že ty bedny umí hrát i lépe.

Web

Re: Výběr zesilovače k reprosoustavám Klipsch

Oki. Pak bych zkusil ta LM. Přišlo mi, že hrajou dobře. Na tu cenu a složitost.

(upravil jonny.pek 27. 5. 2014 12:59)

Re: Výběr zesilovače k reprosoustavám Klipsch

Co zapojení z PA03 s LM4780 ? Mě se zamlouvá nejvíce, kdyby byla možnost koupím stavebnici PA03, ale jak jsem brouzdal na netu a psal do Aldaxu tak šance veliká není.

Web

(upravil jardag69 27. 5. 2014 13:05)

Re: Výběr zesilovače k reprosoustavám Klipsch

Stavebnici neseženeš. Ale je to dobrá volba. Určitě by stačilo i katalogové zapojení.
http://www.aliexpress.com/item/FA030A-D … 49278.html

Re: Výběr zesilovače k reprosoustavám Klipsch

Děkuji, zkusím jeden ve stereu a pak v můstku, uslyším popř. přikoupím ještě jedem.  Děkuji za rady

Web

Re: Výběr zesilovače k reprosoustavám Klipsch

Osobně bych asi šel rovnou do dvojice 3886

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Výběr zesilovače k reprosoustavám Klipsch

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£