Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

Vážení příznivci audia,chtěl bys Vás poprosit o pomoc. Pořídil jsem si externí zvukovou kartu creative x-fi 5.1 . Můj nastávající problém je v tom ,že mi nejde to podstatné zvuk. Kartu jsem zkoušel s nainstalovanýma ovladačema ale i bez  ovladačů ale stále nic. Kartu to vždycky najde,integrovanou kartu klasicky zakážu. Na liště mi vyjedou reproduktory usb,ale zvuk nejde. Foobar(foobar jede přes asio) a bsplayer jede,ale zvuk nikde. Operační systém windows 7 32 bit. Notebook asus aj10c.  Zkoušeno i na jiném notebooku a stále stejný problém. Nemá se samotná integrovaná zvukovka zakázat v biosu a dyžtak jak? Má někdo zkušenosti s touto kartou? Nebo prostě nevíte kde by mohl být  zakopaný pes?Budu vděčný za rady.

Web

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

Mrkni se do "Ovládací panely - Zvuk" co je tam za výchozí zařízení pro reprodukci. Je možné že ti zvuk leze třeba z coaxu a podobně. V systému může být klidně několik zvukovek, jenom je potřeba systému říct přes kterou má co hrát wink

Měl jsem Creative X-Fi Surround 5.1 a fungovala bezproblémů. Dneska na ní hraje Lojzek a pokud vím, tak mu chodí taky jak má.

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

ked nejde, reklamuj

Web

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

Babakus: nevím jestli správně chápu,ale jako výchozí nastavení pro reprodukci mám právě nastaveno zvukové zařízení usb,to mi tam píše. Ostatní vychozí zařízení mám zakázáno (tím myslím integrovanou zvukovku). S tím coaxem to moc nechápu,jak to myslíš.

Reduyri: reklamovat nejde,je koupena použitá,za slušný peníz

Web

(upravil KocuR 25. 12. 2013 10:59)

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

Tak si zrejme kúpil vec ktorá nefunguje, za slušný peniaz.

Tú externú zvukovku vidíš pod playback devices (prehrávacie zariadenia) len ako jedno usb zariadenie? Nemá tam tá zvukovka napríklad "Speakers" a "SPDIF"?

(upravil sinclair 25. 12. 2013 12:21)

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

Zkus to odinstalovat a znovu nainstalovat s originálními ovladači.
Je tu jeden výborný softwérák, pracující v jedné velké renomované firmě, jmenuje se Jarda Vaněček - bezpečně Ti poradí, co s tím.
Jedna bába povídala, že tyhle složitější zvukovky pracují korektně jen pod Windows, ale nevím, co na tom je pravdy, mám to z druhé ruky.
A nemáš v PC /v programech či instalacích/ ještě instalačku z původní /předchozí, třeba interní/ karty? Jestli se to s tím nemlátí...
Jsem jenom mírně pokročilý uživatel a uvažuju v tomto oboru tak trochu sedlácky, ale mně už mnohokrát pár takových zdánlivých, přehlédnutelných blbostí pomohlo.

Web

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

1) Nejde ti zvuk ani cez zeleny jack vystup ani RCA vystup?
2) Skusal si iny USB kabel?
3) Ked pustis hudbu tak ti indikuje pritomnost signalu na konkretnom vystupe na panele pre regulaciu hlasitosti?

Ak by nic nepomohlo tak mozme skusit TeamViewer a spojazdnime to na dialku...

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

(upravil xmarek 25. 12. 2013 18:54)

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

Déj zobrazit skrytá zařízení ve "Správci zařízení". Odpoj zvukovou kartu a odinstaluj všechna zařízení, která se týkají té zvukové karty tj. v záložce "Řadič zvuku, videa a her." Vypni počítač (restart nemusí pomoci, některé věci bývají zavedené v paměti a zůstavají tam i po restartu). Znovu zapni počítač a připoj zařízení. V případě nutnosti znovu nainstaluj přiložené drivery.

Note: V případě vadného kabelu by nedošlo ani k enumeraci tj. zařízení by se buď vůbec nezobrazovalo ve správci zařízení nebo by to při instalaci vyhazovalo chybu.

Web

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

tiez ju mam , do windows 7 ju staci iba pripojit a netreba nic instalovat, uz vobec nie tie drivre z CDcka z roku dinosaurov... jednoducho plug and play...

Web

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

V tom případě je to UAC1, který vytvoří hromadu endpointů...na každý kanál smile To je teda prasořešení.

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

vobec netusim co hovoris

Web

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

Dohnalik napsal:

V tom případě je to UAC1, který vytvoří hromadu endpointů...na každý kanál smile To je teda prasořešení.

Hromadu? Co vím tak dva. Jeden pro OUT a druhý pro IN (feedback). A u UAC2 je to v podstatě to samé akorát ten IN se trošku liší.

Web

(upravil Dohnalik 26. 12. 2013 0:42)

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

To je 5.1, to znamená, že to musí mít minimálně 3 streamy, UAC1 dovoluje v 96/24 jeden jedninnej stereo stream (je limitován propustností FS USB). Tím pádem se to musí enumerovat jako 3 device. Jinak si nedokážu představit jak to může pracovat jako PnP pod windowsem, kterej UAC2 neumí (jak taky jinak, je to windows).

A nebo je tu druhá možnost, že to bez ovladačů funguje pouze jako stereo.

Taky koukám, že to má i vstup, to znamená další IN stream...tady si nejsem jistej, ale mám tušení, že jej lze sypat společně s 96/24 OUT jako jeden device, pokud nepřesáhne 48/16, kvůli propustnosti, tak nějak jsem to mal já u isynchro Tenoru, co jsem zkoušel.

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

Jak funguje 5.1 pod UAC1 netuším. Upřímně nevím ani jak to funguje pod UAC2. hmm2

Web

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

Díky za rady chlapy:) Už sem to rozchodil,stálo to nějaký nervy,ale dobrý,zvuk lepší do sluchátek než integrovaná zvukovka. Pomohla rada Xmarka. Ale děkuji všem. Jen má jěště jeden takovej problém,nejde mi zvuk do sluchátek když přehrávám přes foobar2000. Jde jen do repro notebooku. Nevíte kde by mohl bejt problém? Díky případně za další rady.

Web

(upravil Dohnalik 2. 1. 2014 17:50)

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

Nastavení výstupního zařízení, otevři vlastnosti -> output a tam nastav DS: primární ovladač zvuku. A pak ti půjde zvuk do zařízení, které máš ve winu nastavneo jako primární
http://postimg.cc/image/7sq0yuk29/full/

Re: usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

Dohnalík:dík za radu,už to běží.

Web

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » usb creative x-fi 5.1 -problém nejde zvuk?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£