Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Tranzistor nebo trioda

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 71 z 71]

Re: Tranzistor nebo trioda

Např. MOC3022 (apod.). V pdf je  jak ho připojit k triaku...

PNP a NPN optočleny se nedělají...  Negaci si musíš udělat před optočleny, ale odhaduji, že ani pořádně nevíš jak funguje NPN tranzistor... tak s tím budeš mít trochu potíž... Každý tranzistor NPN i PNP neguje, vyjma zapojení se společnou bází...

Negace je totiž logická fce a ty si jí asi pleteš s citlivostí na  + nebo - signál ?!? A pro úplnost v NF signálu je  + a i - signál.

(upravil xroman2 26. 12. 2013 22:42)

Re: Tranzistor nebo trioda

Je to tenhle Opto.

Zde účtenka s podrobnýmiúdaji.

Re: Tranzistor nebo trioda

V obchodě mi řekl, že prodávaji optočlen kde je zabudovaná dvojice tranzistorů, které tedy negujou.

(upravil zuki 26. 12. 2013 23:32)

Re: Tranzistor nebo trioda

Ano, optočlenem PC817 můžeš ovládat triaky a tyristory a to tak, že na jeho straně, kde je fototranzistor tj. u triaků uděláš zdroj např. 5V jehož zem bude na katodě tyristoru... Fototranzistor zapojíš přes vhodný odpor (který omezí max. proud do gate triaku) mezi tento zdroj a řídící elektrodu (gate) triaku (tyristoru). A na vstup optočlenu (tj. na leddiodu) připojíš přes odpor signál (vhodný proud).  A jinak platí to co jsem uvedl výše... (tj. s optotriaky nepotřebuješ ten pomocný 5-12V zdroj).

Re: Tranzistor nebo trioda

No stejně bych zesilovač napájel z 12v a tím bych tedy spínal optočleny a optočlen by spínal 230v a přes rezistor by to šlo přímo do tyristoru.

Re: Tranzistor nebo trioda

Vysvětlete mi v době optotriaků a SSR, jaký SMYSL má používat tyristory, vymýšlet se s nějakýma pomocnýma zdrojema 5V a prát tam nevhodné optočleny PC817?

(upravil Dalča 27. 12. 2013 23:11)

Re: Tranzistor nebo trioda

triak buzený optotriakem.... nejjednodušší

http://www.vishay.com/docs/83629/il420.pdf

k tomu třeba BTAčko s izolovaným pouzdrem...
http://www.gme.cz/bta25-600-p225-010

skoro blbovzdor ný....

Re: Tranzistor nebo trioda

Možná by mi stačilo jakým napětím sepnu gate tyristoru a jak ho zapojím, aby na gate nešlo 230v. Můžu pak teda spínat zesiovačem na 12v?

Re: Tranzistor nebo trioda

pánové, je fakt tak tupej, nebo to dělá schválně???

Re: Tranzistor nebo trioda

Odhaduji to na 8. stran diskuse a pak stejně koupí hotovou....

Re: Tranzistor nebo trioda

Taky bych řekl, že je to zbytečný viz i to co jsem napsal výše:
... odhaduji, že ani pořádně nevíš jak funguje NPN tranzistor... tak s tím budeš mít trochu potíž...

A na to, že k optotriaku s triakem nepotřebuje žádný pomocný zdroj a že by se podíval jak je zapojen mnou výše uvedený např. MOC3022 neregoval vůbec...
Takže já zde končím...

Příspěvky [61 až 71 z 71]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Tranzistor nebo trioda

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£