Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

Re: ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

Kdysi jsem řešil to samé co ty, psal jsem kvůli tomu i do TVM, nevím jaký je v tom konstrukčně rozdíl - ARN 130 jsem doma nikdy neměl, ale z TVM mi tenkrát šalamounsky odpověděli, to co jsem napsal tobě tzn. ARN je středobas -  ARX je širokopásmo - reproduktor určený pro reprodukci celého pásma slyšitelných kmitočtů, pravděpodobně ten rozdíl bude v mimoosovém měření, ale to TVM nedá k dispozici. Nezbývá než to zkusit smile

Re: ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

Jako abych se priznal uz to nejak nechapu - mel jsem moznost slyset ARX i ARN 130 bez vyskace, a je to jak lepsi telefonni sluchatko, ty vysky chybi zcela jasne... ja bych osobne sel do koaxu, to je jediny reseni, jak mit aspon nejakou kvalitu, to je muj nazor...

Re: ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

ty ARX s "trychtýřkem" (difuzorem) se dávali origo do felicií dopředu, ne? I když to tu charakteristiku asi opravdu trochu natáhne, tak na spodku je o 100% lepší to ARN.

Re: ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

Nazdar, tu ARN 130-60/4 mam prave v reprach k PC, objem nieco pod 4 litre , dost silne vytlmene. Ale mam tam vyskac ARV-078, a podlamna je tam ten vyskac hodne treba. Sice podla charky by mala vysoke tony hrat celkom slusne, ale realne to moc nezahra. Zo zaciatku som mal len kondik na vyskaci (uz sa ale nepametam hodnotu) a nebolo to zle, ale po vymeneni za home made 6/12 vyhybku je to o dost lepsie( na druhej strane vzhladom k cene menicov je to dost luxus ...). Hlavne je celkom zaujimave ze ked ma to ARN-ko odrezane vysky tak sa da dost viac zatazit. Xmax ma len 0.7mm (na rozdiel od netienenych 130) a na tych vyskach to omnoho viac pocut ako na basoch.

Re: ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

0,7mm? Si si istý? Nieje to chyba na stránke?

Web

Re: ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

Vůbec ne. Stíněné 130 a 150 mají kraťounkou cívku.

Re: ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

Aha tak... V origo bedniach im brácho dáva aj 2-3mm výchylky, preto mi to nebolo jasné. Asi idú za hranicami možností.

Web

(upravil martyy 5. 9. 2007 20:16)

Re: ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

No 0.7 se mi zdá taky dost málo, řekl bych taky tak 2-3mm..

Re: ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

Veď práve

Web

Re: ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

Ono je pravda ze tie 2-3mm tomu davam aj ja niekedy (sub k tomu nemam), ale tych 8.5 mm co ma netienena verzia to nieje ani omylom. Ono hodne zalezi na konkretnej pesnicke, na taky R@B ci Disco casto nic nezvycajne nepocut ani ked to ide odhadom na 5mm smile. Ono zavesy su nato stavane takze sa tomu moc ublizit neda (ak sa to neprezenie moc), ale napriklad v Rocku si to skreslenie vacsinou vsimnem omnoho skor.

Re: ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

Phalanx: presne tak...

Web

Re: ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

Tak Xmax je pořád jenom matematicky spočítaná z výšky cívky a mezery. To, kolik to potom lítá už je druhá věc, že... smile

(upravil dj-bobr 8. 9. 2007 23:44)

Re: ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

Mě tak napadá, že já mám jako provizorní centr jednopásmo s ARN-150-05/04 a když poslouchám v ose, tak jsem naprosto spokojenej smile
edit: v 5l kartonové krabici. Basů pro centr dostatek, výšek docela taky, na hlasy ve filmech pohoda. Na muziku bych asi trošku přidal ekvalizérem, ale maximálně tak 3-5dB. Velmi příjemně přes tohle jednopásmo zní akustická kytara snímaná piezosnímačem.

Web

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktory » ARX 130 nebo ARN 130/60 pro jednopásmo - ano či ne

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£