Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » 2.0 Zesilovač 2x20W

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 58 z 58]

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Jo, to souhlasím. JPA se liší hlavně v desce, trochu osazení a odladění, to je tak +- vše. Postavit kvalitní 20W zes se samozřejmě dá, nikdo nikomu nebrání vzít topologii DPA110, udělat většinou zesu v SMD, VAS, předbudiče, budiče diskrétně a budeš mít konec, kterej ty integráče roznese, ale je s tím dost práce. Tyhle výkony by zvládl i jeden pár MJE1503x s vysokou rychlostí. Fajnšmekři si hodí do diferáků jfety (tuším, že i nějaké SMD by se našly) a je z toho zes jako víno.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Dohnalik: To zní jako challenge! Že bych to po zkouškovým zkusil? (MJE konce, vhodné budiče, kombinovaná montáž THT-SMD)..  Spíš jen zda na dvouvrstvou či jednovrstvou desku... když ty SMD budou zespod, tak sice to půjde snadno replikovat domácí výrobou, ale zas to nebude vypadat úplně hezky... Spíš jsem pro dvě vrstvy a trochu miniaturizace.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Určitě dvouvrstvou, sice ty to asi nerad uslyšíš, ale když to dostaneš do slušných rozměrů, tak to v číně vyrobíš za úplnej pakatel. Já to mám v plánu až naberu dostatek zkušeností, bude to konec takovýho mojeho digitálního integráče, před tím DSP, vstupy vesměs digitální, ale i analog.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Ahoj
Když chce super konec at si postaví to DPA110,při napájení 25V to má akorát.A když na konec použije darlingtony,tak je to na ůrovni 220.Těžký HIGH END.Cena do 500Kč za konec.Na nastavení stačí multimetr.Podklady volné na netu,Pavel dal svolení k použití.Určitě jsou na uložto.

(upravil right13 19. 5. 2013 13:59)

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

to som chcel napisať , postav si MIR50, do 2k sa určite zmestiš a bude to bomba, ťažko budeš hladať niečo lepšie, keď maš zaujem napiš mam tu ešte nejake dosky s maskou a popiskami

Web

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

dohnalik: Kdybych chtěl desek víc, udělám si to klidně přes itead, pro sebe si vystačím zatím s Gatemou :-P Ještě větší sranda by pak byla použít i nějaké koncáky v D2PAKu, a udělat miniaturní třeba 5W koncáčik s excelentními parametry. Bohužel netuším, jestli jsou k dispozici vůbec nějaký rozumný komplementáry v D2PAKu... To se musím podívat.

(upravil Dohnalik 19. 5. 2013 14:33)

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

No to asi nebudou, každopádně to už je extrém, 5 W je málo i na to domácí hraní, těch 20 W je takový minimum pro citlivější bedny se zachováním slušné dynamiky. Já tady teď vymýšlím jak by to šlo, pár úprav, něco přidat, vyházet, udělat to celý v SMD, VAS a předbudiče asi 2SA1209/2SC2911, budiče BC139/140, konce MJE. Nebo jestli někoho napadá nějaký lepší osazení? Koukal jsem po jfetech, v SMD jsou jenom Nka, slušný Pčko člověk nesežene ( lol ), takže nezbývá nic jinýho, než zůstat u BCček. Rozměry by to mělo cca jako UNI50, výkon nižší, napájení 2x25 V, ale kvalita si myslím daleko nad vším tímhle. Já před to ještě hodím JFET operáky, takže to trochu ten jfetovější zvuk mít bude, i když samozřejmě ne v takové míře. Jestli se do toho pustíš, tak dej určitě vědět, možná můžu být nápomocen.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Dohnalik, Jan16: no kdyby jste to vlastně vyřešili vy, tak už můžu bejt pak nápomocen jenom designem bedny, rozmístění desek, trafa, přední panel atd. Já s objednáváním desek z číny nemám žádnou zkušenost, tudíž jestli by se to takhle dalo udělat že bychom to postavili všichni tři, a pak to postupně každej upravil k obrazu svému, tak by z toho bylo dobrý vlákno i dobrej zes big_smile.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Tady je pouze problém ten, že kdybych ten zes udělal já, tak ho nikdo nebude chtít stavět, leda že bych ho někomu vnutil.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

to Yeayer: Slyšels užs LM1875? Dá 20W, je to jednoduché a hraje skvěle. Pokud teda nemáš nějaké extra kvalitní reprosoustavy na kterých bys byl schopný rozlišit nuance diskrétního řešení smile

Web

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Slyšel, ale měl tuším pajcy a nějaký pošahaný zapojení, ne?

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Taky bych nešpekuloval a koupil originály LM1875, pustil do toho napájení -10% podle DS a víc neřešil. Levný, slušný řešení co neurazí a vleze se do malý bedýnky.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Hraje to tak, že nad tím rozum zůstává stát. Psal jsem to tady už před nejakým rokem ale nikdo tomu nevěnoval pozornost nebo nevěřil..

dps třeba

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 30#p252830

http://svetelektro.com/clanky/nizkofrek … 5-400.html

Web

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Mám tu krásnou německou desku ze staré TV, vzhledem k vysoce kvalitnímu osazení kondů ELNApředpokládám, že i šváby budou origo (měly by být SGS), akorát jsou to TDA 2040. LM1875 jsem měl, hrají dobře, vydrží celkem hodně, ale neříkejte mi, že třeba ten JPA50 by hrál hůř nebo stejně.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Možná by se jevil lepším přednesem, protože má vyšší výkon, ale na parametry bych řekl že LMko na tom bude o chlup líp nebo stejně. Navíc JPA50 máš za stereostavebku pořád 50E tzn. že Ti na zbytek konstrukce zbývá 750,- což není mnoho na to že musíš pořídit krabici, trafo, konektory, vypínač a další smetí.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

No vyoadá to tak, že vás asi poslechnu a použiju ty LMka, ale teď jak jsem našel tu desku s těma TDA2040 tak už to hraje celkem luxusně.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Jaké máš reprosoustavy a zdroj signálu?

Web

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Yeayer: Za ty 2 tisíce co máš na to vyčleněný si kup tohle a máš to:

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=18131

Příspěvky [41 až 58 z 58]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » 2.0 Zesilovač 2x20W

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£