Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » 2.0 Zesilovač 2x20W

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 58]

Téma: 2.0 Zesilovač 2x20W

Ahoj, tak opět chci rozjet nějakej projekt, vím že sjem se ptal na spoustu věcí a pak se na ně vykašlal (nebyly peníze), ale teď chci postavit pořádnej zesilovač, kterej taky pořádně hraje a nějak pěkně vypadá. Chtěl bych se vejít max do 2000Kč a požadavky jsou takový:
Žádnej brum, šum, přehřívání atd.
Hlavně čistý zvuk, aby to opravdu hrálo pěkně
Tmavě modře eloxovaná bedna (tam si nejsem jist, zda se jen se samotnou bednou vejdu do 2000 big_smile), asi takhle
Dva ručičkový VU metry vepředu, modře podsvícený
Hlavně ta cena do 2k.
________________________________________________-
Netuším, jestli je to vůbec reálný. Je to na domů k PC, takže opravdu stačí i 2x15W, ale hlavně chci aby to mělo opravdu čistej a perfektní zvuk. Prosím Vás všechny o odpověď na dvě otázky:
1) vejdu se do ceny s takovejma požadavkama?
2)jakou osvědčenou konstrukci zvolit?
Díky předem, Pískomil smile

(upravil ythren 16. 5. 2013 16:55)

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

tak potom LM1875, není na tom co zkazit, desek se na netu dá najít mraky a když koupíš origo šváby, tak ti možná ani nevybuchnou smile (do jednoho projektu sem je koupil z GESu a taky nevybouchli, ikdyž se zdálo, že to origoš moc nebyl)

nebo jestli si troufneš na SMD tak nějaký zesilovač v D by byl dobrý, ušetříš peníze za chladiče smile a za trafo s dvojitým vinutím s 2x větším výkonem než z toho poleze.

vykašlat se na korekčáky, stejnak s těma basama a výškama nebudeš točit smile ... místo toho radši vypínatelný loudness, pokud máš aspoň trochu slušnější bedny, tak s loudnessem korekce proste nebudeš potřebovat. Popravdě stačí i i takový ty loudnessy s poťákem bez odbočky, teď už si nevzpomínám čí stránky to byly, tuším že Belza smile akorát to chce čtveřitý vypínač na stereo, já jeden stavěl a bylo to vpohodě, k těm LMkám moskalu nepotřebuješ. hlavně to chce poštelovat pomocí nějakého vstupního děliče, aby to sedlo na průběh loudnessu. Z PC leze signál vysoké úrovně, tak to chce aspoň dělič 1:2  nebo aspoň 1:1,7 jelikož pak otočíš poťákem o centimetr a už to řve jako prase a loudness ti tam zdvyhne hlasitost basů ještě o dalších 8dB, tak je to naprd. ovládání hlasitosti je asi dobré oddělit operákama z jedné i z druhé strany. (oddělit tak i tu vstupní děličku)

desky nevím jak jsi zvyklý dělat, ale nažehlování tisku z laserovky mi na takovéhle základní věci vždycky bohatě stačilo smile

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Ythren: no korekce tam nebudou, jenom asi ten loudness, ale spis nez LM1875 bych si chtel postavit tranzistoracek, prece jen to bude hrat lip. Jinak desku vezmu od p. Kohouta. A dekuju smile

(upravil DJ_Rix 16. 5. 2013 18:48)

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Pískomile, tak si objednej od Kohouta desku na Leošův PC Zes a máš to.

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 89#p270689

EDIT: Než jsem to dosmolil tak jsi tu napsal.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

A čo tak postaviť nejaký jednoduchší tranzistorový koniec? Myslím že UNI50 vychádza cenovo podobne a zvukovo na tom bude zrejme lepšie.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

no nevím jestli jsou nějaké opravdu dobré tranzistorové zesilovače v tomhle malém výkonu, nějaké uni50 a podobně nevím jak dobře se vyrovná s měnším napětím. Nebo třeba obšlehnout konec z AZS222 ... mám z toho spoustu tranzistorů (snad by měli býti vpořádku) a dokonce i potenciometry, včetně toho volume s odbočkou kdybys to chtěl

(upravil Dohnalik 16. 5. 2013 19:48)

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

UNI50 je v cajku, jen bacha na zkrat na výstupu. Ochrana tam sice je, ale často mi to prorazilo VAS. Zvukově je na tom podle mě +- stejně jako LM3886, možná kapku hůře. LM1875 je velmi dobrý konec, jen má špatný činitel tlumení. Vím, že to je sprostý slovo a nikoho to tady nezajímá, ale basáky mi plandaly tam a zpět.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Buď 1875 nebo 3886. Velmi dobré, jednoduché, levné..

Web

(upravil little 16. 5. 2013 23:15)

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Dohnalik: Pokud srovnáváš s ryze diskrétně řešeným koncem tak se není čemu divit. Sám jsem onehdá jedním modulem s LM1875 napájel home-made sub s 2xARN6618 a nemohl jsem si to vynachválit. Díky integrovaným ochranám navíc není problém je provozovat až na hranici dovoleného napětí-nebouchnou. Je to strašně dobrej šváb.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Yeayer: Když ti stačí výkon 2x20W a máš nároky na opravdu precizní zesilovač, asi by nebylo od věci se poohlédnout po nějakém jednodušším áčku. Možná něco na způsob Macurovo PM-A1. Do 2k se ovšem nevejdeš.

Web

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

little napsal:

Díky integrovaným ochranám navíc není problém je provozovat až na hranici dovoleného napětí-nebouchnou.

Pozor na to, když to budete kalit na doraz katalogových hodnot, jak je zde "dobrým zvykem", tak zabírají ty ochrany už při užitečném signálu, ne při přetížení, což se může projevit právě změnou tlumení u basového reproduktoru.

(upravil Yeayer 17. 5. 2013 15:55)

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

tubamusic: je pěknej, ale kvůli tomu že je to áčko tak můžu zapomenout na malou krabici, ale já chci aby byl malej (to je asi ten hlavní požadavek).
____________________________
Je pravda že já jsem LM1875 taky tavil na neuvěřitelný napětí (+-28VDC) a pohoda, i do 2R až k limitaci a odešel až po půl roce big_smile. Každopádně teď potřebuju vyrobit prostě malej zesilovač AB 2x15W/8R (to bohatě stačí).
____________________________
Na kolik byste typovali elox na modrou barvu (s pískováním) menší hliníkový krabičky (tak 8x25x25cm)?

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Modrej elox, pískování čelního panelu? Tak 2000,- bych typl

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Dalča: sad

(upravil madeindoma 17. 5. 2013 22:39)

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Hele pískování max 100kč a elox si uděláš doma sám. pískování většinou tak 5kc/min, nechal jsemsi pískovat teďka šasi co jsem výraběl ze železa. šasi má rozměry velikosti A4 a cena byla 55 kč.

potřebuješ 3 věci. hydroxid sodný, akumulátorovou kyselinu a zdroj energie cca 12-15V 20A. Na netu návody na elox jsou. http://www.astronom.cz/procyon/chemistry/elox.html

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

v áčku bys mohl vykoušet toto zapojení. Je to i s jednoduchou dps. Do týdne se to dá zbastlit....ti pomalejší smile
http://diyaudioprojects.com/Solid/Jean- … Amplifier/

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Betaron: Jean Hiraga, z toho podle článku o PM-A1 vycházel i Pavel Macura. Pěkný odkaz. Aspoň já vyzkouším. Stavěl někdo tento zes? Omlouvám se za částečný OT.

Web

(upravil reeb 18. 5. 2013 9:56)

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

To podle toho odkazu bych nestavěl, má to mouchy.. Spíš to vyšolíchané Macurovo

http://web.telecom.cz/macura/next_cz.htm

http://web.telecom.cz/macura/pma1_cz.html

http://web.telecom.cz/macura/pcb_pma1.html

diskuse:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … p;start=30

je to ale A-čko, masivní zdroj, chladiče...takže cena do 2tis. asi ne..

Web

(upravil Yeayer 18. 5. 2013 16:50)

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

No právě že Áčko nechci, chci normálně AB.... Ale hlavně mě stačí 15W bohatě, ale aby to hrálo dobře... Protože pro Ačko 2x20W bych potřeboval trafo minimálně 100W a to opravdu nenarvu do malé pixly. Jinak o tom eloxu jsem četl, akorát jste mě předběhli, dík.
Ale jak tak koukám, tak ten push pull sledovač od p. Macury by se mi i celkem zamlouval... Ale prostě topit v klidu přes 80W už je prostě moc.
__
Jinak po včerejšku už si nejsem jistý, protože budu platit pokutu jako kráva.

Re: 2.0 Zesilovač 2x20W

Postavil bych buď TDA2005 se stabilizátorem alá sinclair, trafo k tomu seženeš za pár šušňů použitý, všude se takových válí docela dost. Největší investicí pak bude krabice a konektory.
Podle mě to za ty 2-3k bude reálný a nic moc víc nevyšpekuluješ.
Pak se nabízí LM3886/LM1875/Vmos atp...

Příspěvky [1 až 20 z 58]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » 2.0 Zesilovač 2x20W

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£