Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 15 z 16)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 »»»

RSS

Příspěvky [281 až 300 z 312]

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Chlapi mam na Vas jednu prosbicku. Uz par dni schanim anodove charakteristiky pentodove casti ECF/PCF82 a PCF 802 zapojene v triode (mam jich asi 12ks uplne novych a rad bych mel ke vsem lampam ve "sklade" triodove charky ). Nema nekdo, nebo nevite kde bych je nasel. Nasel jsem, ze Tom Schlangen je kdysi nekde uverejnil, ale ta stranka je uz bohuzel nedostupna.

Predem diky
Marek

Web

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Ty patky na fotce jsou čínské kopie PK-50 ?

Web

(upravil DJ_Rix 20. 4. 2013 14:23)

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

To vypadá na GES Tomáši, koukal jsem tam na ně taky...... Už je nevedou, ale přesně tyhle tam měli smile

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Já jsem v GESu koupil ty čínské sokly na 6S33S a na G807, obojí stálo za prd sad.

Web

(upravil maras 20. 4. 2013 14:46)

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Chlapi nevim...  mam je od p. Hona z patice.eu . Pokud bude treba udelam i detailni fotku..

Web

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Škoda, ruských originálů je dostatek a kvalita výlisků i kontaktů je o třídu lepší.

Web

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Tak  tyhle muzu pouzit na "vyvoj" a na ostry zesik bych osadil uz original rusky matros - teda estli sezenu... zatim sem narazil pouze na tyto patice a z Ebaye se mi nechce kupovat jen patice. Jinak Sendy  nevis kde okolo Ov by sly origose rusaky  splasit ?

Marek.

Web

(upravil Sendy 20. 4. 2013 15:02)

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Myslím, že jich máme dostatek lol. Ale možná i tyhle jsou použitelné, nevím, kvalita kontaktů u všech výrobců je kolísavá.
Zajímavé je, že nejvíc ceněné u znalců v zahraničí . hlavně ve vysílací technice - jsou ty patice, které jsou kopiemi typů, co vyráběli za války v Německu - ty ošklivé šroubovací kontakty.  Zdá se, že snad se patky na GU50 vyráběly krátce i v ČSSR, jeden typ je u armády značen jako československá výroba.

Web

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Ok ja zkusim zatim tyhle patice a pokud to nebude prave orechove tak aspon vim kde se mam obratit diky.  No a dneska sem se dozvedel, ze se mozna rysuje "ultimatni" reseni pro koncove lampy, pokud vse dopadne dobre tak se mi podari vymenit 4xKT88 - no uvidime  nechcu predbihat. Zatim porad pocitam s osazenim GU50..
M.

Web

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Tome, co je za problém s těma patkama na 6S33 u GESu ? Mám je taky na ty báně nachystané taky sad

(upravil Sendy 20. 4. 2013 15:13)

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

U jedné mi praskla keramika - jeden kontakt byl asi nějak přinýtovaný křivě, a po zahřátí lampy to asi po hodině prasklo, dalšímu známému vyhořely kontakty u žhavení - postupně na 2 paticích, přitom tam zaručeně strkal elky s novými kontakty, nic opáleného. Na to vypalování kontaktů ale údajně trpí i ruské patky, teče tam dost velký proud.

2 Maras - na KT88 bych se vzhledem k ceně a kvalitě vykašlal... věřím tomu, že GU50 dokáže to samé, přitom za pětinovou až osminovou cenu smile.

Web

(upravil maras 20. 4. 2013 15:22)

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Sendy   kdybych je mel kupovat za plnou cenu tak se na to urcite vyprdnu o tom zadna - je to drahe jak valka. Ale jeden znamy ma "pry" nepouzitou ctverici, kterou kdysi kupoval a jelikoz se na hobby vyprdnul tak je nepouzil. Chce nejake lampy co mam doma a navrhnul mi vymenu tak sem rekl, ze za tehle podminek klidne. Akorat nevim k cemu mu budou, kdyz mi tvrdil ze se na bastleni vyprdnul a tak za tim vidim nejakou kulisarnu a moc neverim, ze to vyjde a proto stale pocitam s GU50

M.

Web

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

To se musíš sám rozhodnout, jestli chceš jít cestou, která se do budoucna rychle prodraží a zamotá, nebo zkusíš trochu strmější pěšinku do málo zmapovaného území.

Web

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Ja bych se taky drzel GU-50. Ty ctyri KT88 Ti nevydrzi vecne a pak  budes shanet nove za tezke penize... GU-50 je zatim k sehnani dost a jejich vydrz je nesrovnatelne vetsi, v Rusku se emisni vrstvou zdaleka tak nesetri, jako jinde smile

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Byla jiná doba a jiné nároky na kvalitu - a kdy Alexej nebo Máša udělali něco při pracovní převýchově blbě, nemuselo se to odbýt jen prostým úderem pažbou přes záda.

Web

(upravil kudlibabka 20. 4. 2013 17:30)

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Otazkou je,jak kvalitni praci muze odvest vyhladovely,zmuceny,promrzly clovek...pravdepodobnejsi se zda zda,ze pro vojenske ucely proslo z vyroby jen to nejkvalitnejsi,zbytek pro civilisty nebo do srotu...pouzivaly se velmi kvalitni materialy a na jejich mnozstvi se nesetrilo...dnes je to samozrejme jinak...prirodni zdroje vyrabovany a vsichni se snazime usetrit kde se da...
Mam rusky 6H8C metal base z roku 1953 a hrajou z tech co mi prosly rukama nejlip /vcetne 6SN7 made in USA/...ze signalovych lamp soucasne   produkce jsem zkousel jen 6922 Electroharmonix a zvukove to v porovnani s vintage lampama bylo znatelne horsi,navic rozptyl parametru jednotlivych systemi znacny...

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

No po shlednuti tohoto videa  hnedka bude jasno jak to tu posledni dobou chodi .... Ja sem to uz tak nejak vedel davno a tohle me jen utvrdilo jak to tady chodi...

http://www.youtube.com/watch?v=8W4V_4ZxBFg

Web

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Jen malá poznámka.
Za dob nedávno minulých šlou zakoupit 2 typa klasických žárovek Tesla (holešovice)
Obyčejnou, s životností 1000h (katalog) nebo tzv dlouhoživotnostní s výdrží 4000 hodin (katalog)
Ty druhý jsme tehdy kupovali do osvětlení stropu hlediště, páč se tam nedalo dost dobře dostat. Do šaten, foyer atp se braly ty obyčejný.
Obdobná je situace i s úsporkama. Na trhu jsou typy od 6.000 do 20.000 hodin deklarované životnosti.

Jináč kurvítka v mašinách objektivně jsou - tiskárny mají čip na počet vyjetejch stran, ak je nutno dát novou barvu (i když ještě tiskne) Válec atd...
V mnohejch mašinách průmyslový UPSky se někam vhodně nacpe šitovej kondík a pak se mění celek zdrojovej blok (za nekřesťanský prachy). Zažil jsem dotaz od dodavatele, jak to , že nekupujeme u něj náhradní zdrojový bloky? No já je opravoval smile za pár kaček...
Bylo z toho na firmě tehdy takový smíšený počasí. Majitel byl rád, že má zisk, páč opravovaný bloky se zákazníkům fakturovaly za stejná prachy jak ty vyměňovaný a přitom jsem nakupovaly součástky za pár korun na nekupavali od APC napájecí bloky za nechutný prachy. Ono totiž odmítali dodat i třeba PCBčko, prej náhradní díl nejmenší je celej napájecí blok...
Mňo a majitel měl na jedný straně nepříjemný dotazy od dodavatele a na druhý straně pěknej zisk... A přitom to celý bylo o mizernejch elytech, co tam montovali.

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Pre MARASA.
Už dlhšie sledujem tvoje príspevky, velmi ťa obdivujem v tejto snahe sa dopracovať a doviesť tieto tvoje projekty do temer dokonalosti.
Mal by som ale otazku ako by si si predstavoval konečné prevedenie. Podla mna by bolo dobre myslet už pri návrhu dosiek spojov
ako tieto budu rozložené v skrinke aká bude velkosť danej skrinky,aký bude design, Ja by som si predstavoval tak gramo+preamp phono+
predzosilovač+koncové stupne bud spolu alebo ako monobloky. Každý komponent by bol v samostatnej skrinke.
amos4545

(upravil maras 3. 2. 2014 16:11)

Re: Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Ahoj

No předně díky za pochvalu to vždycky člověka potěši a nabije energii pokračovat dále  smile Jak už jsem psal  několikrát,  mám takovou náturu dělat věci pořádně a bez kompromisů. Jsem poučen životem že všude kde jsem z těchto nároků slevil, tak se to potom vrátilo jako bumerang a nakonec jsem to předělával nebo hodil do koše. Navíc vývoj mě neskutečně baví - je to tvořivá činnost, pořád je třeba se něco učit a člověk tím "roste" a nezakrňuje a "flašky" mě vyloženě chytly.  Nicméně v reálném životě mi to moc platné v téhle době není, protože jak říkal jeden můj známy (jinak velmi šikovný a chytrý starší pán) : Dneska není důležité být chytrý dneska musíš být zmetek a pak seš IN a úspěšný... No bohužel má pravdu. 
Jinak sni nevíš jak si "uhodil" hřebík na hlavičku.  Zrovna včera jsem začal přemýšlet nad konstrukcí "velkého" zesíku kterou zatím připravuju tak nějak v hlavě.  Stále se  ovšem nemůžu rozhodnout jestli to udělat  jednom šasi a nebo samostatné bloky jak si psal Ty. Sice je to nejnákladnější varianta , ale pomalu se začínám přiklánět k myšlence to mít samostatně přesně jak si to napsal Ty. Bude to také nejuniverzálnější řešení. Uvažuju o Gramo+Předzesilovač a samostatný koncák . No a pak přemýšlím o výstupácích. Ty co tady mám jsou sice na kvalitních jádrech, ale asi budu muset přehodnotit jejich použití, protože by pak ten zesík byl každý co kus to originál A proto jsem se rozhodl použít trafa nějakého komerčního výrobce (asi Hammond) aby bylo možné výrobu opakovat se stejnými parametry tak jak to udělám já.  No ale to je ještě relativně daleko, nejdříve musím dotáhnout sluchátkáč

Marek

Web

Příspěvky [281 až 300 z 312]

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Elektronkovy zesilovac SRPP Ultralinear

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£