Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » aktivna vyhybka na subwoofer

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: aktivna vyhybka na subwoofer

co vravite na tuto vyhybku?? http://mmmsvet.hyperlink.cz/clanky/subw … bwofer.exe

oplati sa to postavit?? dakujem za vsetky pripomienky a nazory, pripadne ked mate schemu podobnej, cenovo dostupnej vyhybky

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

Hm nebylo by špatné menit propusti což tam chybí.

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

Pěkná hovadina.

Web

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

preco??  nepotrbujem zase nejake najlepsie riesienie.

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

http://www.edisk.sk/stahni/30524/ne125. … .64KB.html
toto predavaju v sos ako stavebnicu ide to ladit od 80Hz do 250Hz je to jednoduche a ucinne smile. mam na to navrhnutu aj dosku ak by si chcel tak sa ozvy na mail

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

dik za tip, ale podla mna je 80 Hz dost vysoko.. ta moja vyhybka hraje tusim od 15 , I ked ta frekvencia by sa dala zmetit  zmensenim kapacity kondezatora ... A neni trosku divne odoberat signal do vyhybky s vystup zosilnovaca na satelity?? hraje to v pohode? smile)

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

ale 80Hz je horna hranica a da sa nastavit az do 250Hz. Je to len koli tomu aby si ovladal jednym potakom oba kanaly naraz a odobera sa tam len velmi maly signal cize na vykone ti neubere neboj smile a hra to v pohode

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

80Hz je vysoko? si si istyyyyy?

A tých 15Hz čo píšeš ti zahraje aký basák? a budeš to vlastne počuť ono to je totiž infrazvuk.

Web

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

uz mi to je jasne.. 80 je horna hranuica.. a tych 15 je myslene ako dolna.. takze zahraje to od 15 Hz.. aj tak neplanujem pouzit basak s takymto rozsahom, takze ej to ok.. Otazka je vsak ktora s tychto dvoch vyhybiek je lepsia. pripadne ak mate nejaku lepsiu

(upravil Marosh555 30. 8. 2007 15:17)

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

tu co som tu dal ja pouzivam dost dlho a som s nou spokojny. Mam na to navrhnutu dosku takze o robotu menej ale je to na tebe. Toto zapojenie patri medzi jednoduhsie ale zato je dobre
EDIT:// pripadne ak by bol zaujem tak ju mozem aj postavit a poslat

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

Možno ti to pomôže: http://home.new.rr.com/trumpetb/audio/009js.html

Celkom šikovná kalkulačka

Web

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

pre Marosh555 .. diky za ochotu,a le tuto vyhybku maju u nas ako stavebnicu, pripadne si ju asi psotavim neskor sam, keby daco tak sa ti ozvem wink

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

2 onee : moc veľmi pekne ĎAKUJEM !! som to pred cca pol rokom našiel na nete a odvtedy nič sad ono výhybka sa dá navrhnúť aj cez lspCAD ale iba 12db/oct alebo potom radiť dve sériovo a pod. no nieje tam možnosť s jedným operákom spraviť výhybku -18db/oct

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

Ten LSPcad zahoď.

Web

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

Proč??? Při výpočtech používá "učebnicové" koeficienty pro daný aproximace. Kdysi jsem tam navrhoval výhybku na kterou spokojeně hraju dodnes. Přeměřoval jsem její přenos a prakticky se neliší od grafů v tom LSP.

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

A k čemu jsou dobrý jen dvanáctkový filtry například? Ani blbej subsonik osmnáctku to neumí...

Web

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

No v zásadě jí to umí, ale jako 6tku a 12tku v sérii, s jedním OZ ne...to je pravda. A subsonic já používám 24dB/oct.

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

Máš recht, ale stejně si myslím, že je rychlejší vzít modelový zapojení a přepočítat kalkulačkou, jako to dělám já. Nestalo se mi, abych se při prvním přiblížení netrefil do tolerance 10%.

Web

Re: aktivna vyhybka na subwoofer

viem že asi nezverejníš schému a výpočty ako to máš ty, ale aspoň by si môhol povedať pár slov ku tej kalkulačke čo bola vyššie
http://home.new.rr.com/trumpetb/audio/009js.html
či je to použiteľné, alebo úplna píčovina...
dík wink

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » aktivna vyhybka na subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£