Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 27 z 27]

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Přesně takto se chovala 440ka, trimr pro nastavení klidového proudu při křivém pohledu ztrácel kontakt sběrače, ampéry jen lítaly, topilo to jak kráva, někdy zaprskalo, ale akci dohrálo. Výměna za kvalitní Vishay 64Y byla nutností. U všech bipolárních DPA je to problém.

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Ak sa nemylim, po nastaveni trimrov do finalneho stavu ich nietori jedinci zmeraju a nahradia za pevne odpory, aby sa predislo tomuto problemu...

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Ano,na 220 jsem trimry nahradil odpory...Ale ty trimry mám nové z Ecomu,tam by problém být neměl.Počkám na nové BD a pak budu dělat závěry.Při dnešních cenách za polovodiče nemá smysl schovávat staré krámy pochybného stavu...

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Takže, po několikadenním trápením jsem osadil nové BD spolu se zdravými KD a ...se stejným výsledkem.Chvilku jsem ještě něco zkoušel a poté jsem prostě osadil C2 a hle,najednou je klid.Žádný odběr bez zátěže,bezproblémové vybuzení,žádné zákmity na obdélníku.Tak jsem C2 osadil i na "potuněné" desce a výsledek je stejný.Jediná výtka bych měl k obdélníku na vyšších kmitočtech,kdy se zakulatí horní náběžná hrana a dolní sestupná.Nevím čím to je.
Z toho plyne že buď původní topologie DPS bude bez C2 kmitat,nebo mi něco leze z generátoru co ten zes rozkmitá.Případně je ještě jedna možnost:Stále mám něco špatně a C to prostě umravní.

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

ten C tam nemá mať na funkčnosť vplyv, skôr budeš mať nahovno generátor, ten je tam len ako VF záťaž (filter)

Web

(upravil Anti 22. 10. 2012 19:39)

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Ano to vím,proto si myslím že to leze z generátoru.Zkusím generovat sinus z jiného zdroje(zvukovka) a uvidím.

Test se zvukovkou dopadl dle očekávání.Sinus i bez C2 v pořádku,bez zátěže jen s klidovým odběrem,takže se budu muset kouknout do generátoru nebo po lepším.

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Dnes po několikadenním trápení rozchozeno.Na nějaké soudy je brzy,protože mě čeká detailní nastavení aktivu,nicméně už teď se dostavuje známý jev.Systém začal drasticky selektovat nahrávky dle kvality.
Nakonec jsem se poučil na vláknu MIR50  a ponechal originální kompenzace.Na chlazení si vystačím s kouskem plechu a přesto při běžné hlasitosti zůstává plech studený.

Příspěvky [21 až 27 z 27]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£