Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 27]

(upravil Anti 16. 10. 2012 16:05)

Téma: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Pořídil jsem si od Kohouta čtyři dps na stodesítku.Kompletně jsem osadil jen jeden kus v předtuše že se to neobejde bez komplikací.
Pokoušel jsem se implantovat jednotlivé "zlepšováky",takže jsem použil LED,degenereční odpory v emitorech diferáku,rychlé budiče a předbudiče.Zes se na malých amplitudách signálu chová normálně,bohužel při větší amplitudě vystřelí odběr obou větví a zabere proudová ochrana zdroje.
Při kontrole osazení jsem si všiml,že dle schematu mají být kondenzátory C 12,13 ve zpětné vazbě  připojeny k signálové zemi přes R11,ale deska má signálovou zem spojenou přímo s C13.Tak přemýšlím jestli jsem to nepochopil nebo špatně vidím?
Zkoušel jsem se podívat na orig desku 220 a tam to vypadá že je to tažené opravdu přes odpor.Můžete mi někdo vysvětlit jak to je?Díky.

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

R11 tam byť musí , je spätnoväzobný , spolu s R26 udáva zosilnenie , R12 tam ale byť nemusí , prepája iba signálovú a silovú zem . Snáď som to nedoplietol big_smile

Web

(upravil vladimirek 16. 10. 2012 16:58)

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Jenom slepota.  Na tišťáku jsou součástky poskládány jinak jak ve schematu ale funkčně je to správně.

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Anti,jak píše vladimírek u C12,C13 a R11 je na DPS jen prohozené jejich pořadí oproti schématu.Funkci to tak plní taky správně.Jakou hodnotu odporu máš u těch emitorů v diferáku?

(upravil Anti 16. 10. 2012 17:48)

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Je tam 100r.Bylo mi jasné že dps bude v pořádku,jen mi to hlava nebrala...
Nejdřív zřejmě osadím druhou desku dle originálního zapojení a pak začnu postupně přidávat zlepšováky abych zjistil kde je problém...

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Ty emitoráky 100R a správná LED to dělat nebude.LED svítí?

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Rudé LED 5mm,obě svítí,úbytky se liší v desetinách voltu.

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Přeměřil bych před znovupřipojením na zdroj všechny součástky,abych věděl že tam není chyba či závada.Můj horký tip jsou ale ti tranzistoroví rychlíci.

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Podle mě to kvůli rychlíkům kmitá.Proto chci nejdřív osadit původní originální zapojení s BD abych se měl od čeho odpíchnout.

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Jo jo,to je rozumný.A jak už jsem psal,LED a emitoráky nevadí.Tak přeju pevné nervy a snad se podělíš o zkušenosti.

(upravil reeb 16. 10. 2012 18:46)

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

jj na 99% ti to kmitá, holt jiný layount..dnes jsem tunil 2 kanály origo DPA110 a šlape jak víno smile

Web

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Takže narychlo osazeno BD a KD z "hrabaliště",bez "tuningů".Vybudit se to dá naplno,nicméně i ty blbé KD se docela hřejí.To znamená že bude někde bota už v základu.Tak jako tak je to postup dopředu.Budu muset zkontrolovat hodnoty odporů a kondenzátorů...

(upravil DJ_Rix 16. 10. 2012 20:46)

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Ta základní chyba s otočením trandů tuším na pravé straně se ti vyhla ? Vím že s tím pár lidí bojovalo big_smile Musí směřovat jakoby nesmyslně dovnitř smile

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Toho jsem si všiml ještě před oživováním,trochu mě to zmátlo,ale zjistil jsem to.Asi by to neběželo.

(upravil DJ_Rix 16. 10. 2012 20:55)

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Když to budíš bez zátěže,jak moc ti stoupne odběr v tom kritickém stavu kdy to topí? Na škopek to můžeš dát ?

EDIT: Ještě jedna věc,když jsi nahradil ty diody jednou ledkou,kam jsi propojil kompenzaci?

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Bez zátěže to vylítne někam k ampéře.Na škopku to mám,nic tam vidět není.Ten modul s ledkou jsem se snažil zapojit kompenzaci tak jak u 220,pozici blíže k trandům jsem dal propojku a do druhé pozice led.Nicméně deska z hrabaliště má dvě bav21.

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

OK,pokud se to rozkmitá,musí to být vidět na škopku. Jaké máš aktuálně kompenzace ? Když se to takhle rozkmitá a odpojíš buzení,zůstane to v tom stavu,nebo odezní ? Chce to poslat do toho obdélňajs 10k a podívat se jak vypadaj hrany.

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

První problém je škopek.Stará pětimegová Tesla.Druhý problém bude generátor pochybné kvality a třetí problém je nasraná manželka..Kompenzace je original,alespoň myslím.Ty 2p7 jsem bral z Ecomu,to je v poho ale C8,9 jsou nějaký Teslácký svitky,musím se kouknout jestli jsem se o řád nesekl.Ale až zítra,nebo mě žena sežere.
Zkusím i těch 10k.Zatím díky.Teď mi je jasný,že sem radši vzít desky na MIR.Na druhou stranu,koho nebaví se v tom rýpat?

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Ještě mě napadla taková volovina,pokud říkáš že to nekmitá na škopku a dělá to až při větším vybuzení,jestli třeba nemáš problém v tom obvodu triakové ochrany,pokud jej máš osazený......

(upravil Anti 17. 10. 2012 21:09)

Re: DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Dneska jsem měl trochu času.Obdélník na 10Khz je se zákmity na náběžné hraně,ale jednou jsem to vybudil bez nárůstu odběru.Což znamená ty trandy z hrabaliště naházet do koše,a už jsem si objednal nové BD.Taky budu muset zkusit signál z něčeho jiného než z generátoru,jestli z něj neleze nějakej bordel.

Příspěvky [1 až 20 z 27]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA110-Slepota nebo "mozková disfunkce"?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£