Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Elektronkový preamp, aký máte na neho názor?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Elektronkový preamp, aký máte na neho názor?

Zdravím vás, mám možnosť kúpiť tento elektronkový predzosilňovač   http://kikitronic.blogspot.com/2009/11/marzant-7c.html  ktorý obsahuje toroid a plošný spoj osadený sučiastkami spolu s elektrónkami, aký máte nanho názor? Poprípade počuli ste ho už niekto naživo?

Re: Elektronkový preamp, aký máte na neho názor?

Něco podobné jsem vyvíjel coby preamp Mo.4.
Poslechové zkoušky potvrdily že nehraje špatně. Pak jej nekompromisně převálcovala vývojově mladší modelová řada Mo.5
Nedopídil jsem se co to stojí, ale pokud si chceš pohrát s flaškama tak mohu doporučit.
Dostaneš všechno na hromádce, hrát by ti to mělo na prvé zapojení, nejsou v tom žádné záludnosti.

Re: Elektronkový preamp, aký máte na neho názor?

Ja som začal asi pred rokom robiť elektronkový zosilňovač, jeden kanál obsahuje 2xEL84 + predzosilňvaciu elektrónku tuším ECC83 a doteraz som nemal čas ho dokončiť. Preto chcem riešiť ten el. predzosilňovač, vymením ho za najväčšie kurvítko môjho zvuku čo je mixpult a potom možno raz aj zbúcham ten zosík. Stojí to do 70€ od jedného človeka cez inzerciu.

Re: Elektronkový preamp, aký máte na neho názor?

podle mych zkusenosti ECC83 do hifi moc vhodna neni,zkus si postavit neco s ruskyma 6N6P,treba v srpp a uslysis....postav oversize zdroj s MKP kondy a smernovaci lampou a tlumivkama cca 40H,spajej point to point,pouzij nejkvalitnejsi dostupny soucasky a nebudes litovat...schema ti muzu poskytnout....

(upravil LIX 2. 11. 2011 15:03)

Re: Elektronkový preamp, aký máte na neho názor?

Tak som to predsa kúpil. Myslím si že je celkom fajn až na tie elektronky, majú na sebe len typ, žiadna značka, možno ešte neaké staré, neviem, toroidný transformátor je od firmy torelec, čudujem sa tomu zosilneniu, čakal som omnoho menšie a je vynikajúce. Pridávam foto. Všetky červené kondenzátory sú WIMA, elektrolytické sú SAMWHA a JAMICON a dva modré čo oddelujú výstup sú od RIFA.

http://s19.postimg.cc/hzuexjmy7/2108_glapus.jpg

Myslíte si že by sa dal tento modul použiť ako predzosilňovač pre gramofón Tesla nc 470, alebo je to fakt blbosť kôli zosilneniu, viem že pri gramofónoch má predzosilňovač vyššie zosilnenie ale ja u toho elektronkóveho predzosilňovača nemám vytočený potenciometer ani na 10% a to už je neznesitelná hlasitosť pre moje ucho. Nechcem použiť žiadny tranzistor, chcem postupne prejsť na elektrónkový zvuk preto špekulujem s týmto predzosilňovačom, bol by som rád keby mi napísali svoj názor skusený ludia. Chcem pred predzosilňovač zapojiť RIAA korektor z tejto schémy.

http://s19.postimg.cc/orku0ebxr/2108_phonovalvepreamp.jpg

Re: Elektronkový preamp, aký máte na neho názor?

Ahoj,

tak som sa nejak dosurfoval až tu a vidím, že niekto vyhrabal moj starý riaa pream, z doby, keď som ešte nevedel, čo to je prúdový buffer, však ty ho tam v tom preampe v poslednom stupni máš, preto doporučujem všetko čo máš medzi prvou a druhou (kondík a odpor) triodou vymeniť za riaa korekciu z mojej schémy, najlepšie ak to umiestníš do nejakej odtienenej krabičky a dôsledne vyberieš súčiastky na zhodu, samozrejme sá dá dopočítať korekcia presnejšie napríklad tu RIAAkalkulátor.

Držím palce, a zožeň si dobré elektrónky napr Tesla alebo Bell.

S pozdravom Shony

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Elektronkový preamp, aký máte na neho názor?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£