Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Návrh výkonové části

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 37 z 37]

Re: Návrh výkonové části

To je jedno...možná to posléze líp definuje... smile

Re: Návrh výkonové části

kacernator: ty flašky by to měly utáhnout, popř. se podívej na grafy na vlákně o PMA AB1 na slovanetu, tam je i průběh vstupní impedance. Pokud bys v budiči před mosgety použil triody s vyšším kliďákem (např 6N1P, 6N6P, ECC82) tak by to mělo být naprosto OK. Můj názor je, že i přes EC by tomu slušela (mírná!!!) zpětná vazba do katody lampy.  Optimalizace tý EC - asi tomu rozumí jen pár zasvěcených, včetně tvůrce PMA. Zkus ho, nevím, co ti na to odpoví, ale třeba uspěješ.
Větším problémem vidím to, aby jsis pohlídal, abys celý ten tranzistorový konec nehnal do saturace. Myslím tím hlavně proudový zracadla před mosfety. Je to důležitý, jinak pokud to poženeš do limitace, tak to bude mít zvuk jak tranzistorák ze 70.let. Buď navrhnou budič tak, aby z něho nelezl větší rozkmit než napájecí napětí konců, nebo použít clamp diody.

Web

Re: Návrh výkonové části

Kontaktoval jsem pana Mačuru a odpověděl mi takto:

"Dobrý den,
potřebujete až 20 mA na buzení, a 600 ohm velmi zvýší zkreslení konce. "Nějak" to hrát bude, ale zkreslení bude enormní.

PM"

Asi bych musel zapojit nějaký buffer mezi lampový předzesik a koncákem s chybovou korekcí.

Re: Návrh výkonové části

Aha, že je to až tolik, to jsem netipoval. A tak.. že by buffer s operákem? Na vstup clamp diody, a bude po ptákách smile

Web

(upravil kacernator 3. 1. 2012 0:52)

Re: Návrh výkonové části

Zdravím,

tak jsem se rozhodl pro konečný návrh výkonové části. Rozhodně chci použít buffer s opravou chyby Hawksford. Přikládám schéma, které je vhodné pro lateralní mosfety a bipoláry (ve schématu jsou špatně uvedeny vertikály). Variantu pro vertikální mosfety mám taky, ale ty mě zvukově v A třídě bez zpětné vazby moc nenadchly. Nicméně nevím jestli mohu připojit výstup lampového předzesilovače pomocí vazebních kondenzátorů přímo na báze tranzistorů Q1 a Q2? Pokud ano, jak velká je vstupní impedance na těchto bázích?

Děkuji.

http://img151.imageshack.us/img151/2548/errorcorrectionbjtoutpu.jpg

Re: Návrh výkonové části

Prostuduj si patenty, nějaký Randall Smith and his Mesa by to propojení podobného konce s lampami měl mít patentované smile.

Web

Re: Návrh výkonové části

Tohle je ale od začátku celé diskuze o HIFI zesilovači, pro kytaru to je naprosto nevhodné!

(upravil Sendy 3. 1. 2012 1:15)

Re: Návrh výkonové části

Sakra, že to tenkrát v té Petalumě (nebo Woodinvilu) hned tak striktně nerozdělili smile . Třeba to pěkných pár let dělali blbě.

Web

Re: Návrh výkonové části

Nevím o čem mluvíte a vůbec jste mi nepomohl.

Re: Návrh výkonové části

Mluvím o téměř stejném zapojení buzeném dvojitou triodou v kaskódě.

Web

Re: Návrh výkonové části

Mluvíme o stejném zapojení s chybovou korekcí? Jestli ano, máte nějaký odkaz popřípadě nějaké bližší informace?

Díky.

Re: Návrh výkonové části

Použito ve dvou velmi výkonných modelech v prvních sériích, pak místo toho začali používat zapojení s téměř shodným budičem, ale jiným koncem.

Web

Re: Návrh výkonové části

Hm, takže se jedná o nějaký basový zesilovač, že? Jiné schéma basového cajku od Mesa krom Bass400 (celolampa) jsem nenašel. A ani nevím jak se ten model první série jmenoval.

Re: Návrh výkonové části

Sendy napsal:

Prostuduj si patenty, nějaký Randall Smith and his Mesa by to propojení podobného konce s lampami měl mít patentované smile.

Tak jediné, co jsem našel za schéma, je SVT3-Pro od Ampeg. Sice to je také mosfetový konec buzený lampovým stupněm, ale bez celkové zpětné vazby i bez chybové korekce podle Hawksforda.

Opravdu nikdo neví, jakým způsobem propojit lampový katódový sledovač 10mA, 600 Ohm výstupní impedance s mosfet buffer s aplikovanou chybovou korekcí?

Re: Návrh výkonové části

Zkusil bych kusem drátu.

Re: Návrh výkonové části

Fajn, končím. Ztráta času tady.

Prosím admina, aby celé vlákno smazal.
Díky.

(upravil Sendy 4. 4. 2012 21:19)

Re: Návrh výkonové části

Mám v poslední době čím dál větší pocit, že někteří by ze všech rádi tahali rozumy, přitom sami poskytnou druhým minimum, a když se jim tahat nedaří, tak se urážejí a vztekají jak malé děti...
Nebo to je jenom můj dojem ?

Web

Příspěvky [21 až 37 z 37]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Návrh výkonové části

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£