Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

Zdravím,
rád bych se zeptal, jaký byste mi doporučili CD přehrávač pro vyvedení dat do externího DAC (předpokládám Valab NOS DAC). Jsem v této oblasti začátečník. Předpokládal jsem, že stačí jakýkoliv přehrávač s koax. výstupem, ale dočetl jsem se, že jitter přehrávače má dost velký vliv na kvalitu zvuku. Zatím mám možnost sehnat Philips CD 692 (750Kč), Denon DCD-1015 (1500Kč) nebo MARANTZ CD-67SE (1700Kč). Případně budu vděčný za jakýkoliv jiný tip.
Teď poslouchám Technics SL-PG380A přes NAD302 repasovaný od Sinclaira a repro Tannoy Mercury MX3.

Předem děkuju za reakce.

Re: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

V cenách v akých hľadáš to myslím bude úplne jedno.

Re: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

... to je fakt! Z těch co Bina napsal, bych šel do Denon DCD-1015. Měl jsem Technics SL-PS670A a byl jsem docela zklamán.

Web

(upravil juras99 23. 10. 2011 17:58)

Re: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

Denon DCD 1015 má údajně hůře sehnatelnou mechaniku, možná u starších strojů taky parametr. Osobně jsem ale nebyl schopen rozeznat rozdíl mezi "transportem" Sony 335 a právě Denonem 1015 a to jsem se fakt snažil:D, navíc byl i rozdílný způsob propojení koax vs optika. Jinak ten Denon sám o sobě hraje docele dobře.

(upravil mechanik 23. 10. 2011 23:33)

Re: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

ja by som sa zase denonu vyhol, pár som ich v rukách mal... ako písal raz Jarous v denonoch tie SONY optiky odchádzajú dosť rýchlo, myslím že philips vydrží dlhšie aj ked som tu mal s optikou philips len teslu a ako na tom sú ich novšie optiky velmi neviem...

Re: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

Jestli je v Denonech optika Sony, tak potom jedině Philips. V Marantzu je myslím optika Philips, ne?
Bina: a co tenhle Philips? Za ty peníze luxus smile
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=14451

Web

Re: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

Dík všem za názory. Pokud bude kvalita transportu přibližně srovnatelná, asi vezmu ten Philips 692, který mám rozjednaný. CD přehrávač z inzerátu, na který upozornil Kritik, nemá vyvedený S/PDIF, i když na desce je příprava a i v krabici jsou díry na konektory.
Jsem zvědavý, jestli bude na mé aparatuře znatelný rozdíl zvuku s DACem oproti tomu Technicsu:-)

Re: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

Jako kvalitni transport lze pouzit i nektere soucasne DVD playery/Sony,Pioneer/,je potreba udelat novy SPDIF vystup,haknout primo vystup z chipu a pres kvalitni kond/treba silver mica/ vyvest do konektoru a dat odpor 75r proti zemi.Ziskas tak transport nesrovnatelne lepsi nez vsechny dostupne i nedostupne CD playery...

Re: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

kudlibabka: fakt myslis, ze DVD prehravac bude mit lepsi vlastnosti nez CD prehravac? Ono asi zalezi na cenove kategorii. Mam doma DVD Philips DVP 3360 s spdif vystupem. Pouzivam ho ale prevazne na prehravani filmu z flashky. Mechanika obcas po zapnuti vydava docela podivne zvuky, rikam si, ze je dobre, ze ji prilis casto nepouzivam:-) Kazdopadne, co se mechaniky tyka, tak ten muj stary Technics je perfektni, oproti DVD prehravaci o nekolik trid jinde...

Re: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

2bina:Rozhodne jo,ale ne kazdy,navic je potreba se v tom trochu pohrabat,rkni na tohle:
http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFEREN … zator.html
http://lampizator.eu/shop/viewitem.php?productid=137
Ja jako transport pouzivam Logitech SQbox,vyladenej,s novym zdrojem,novyma hodinama,novym SPDIF vystupem s lampou urcenou pro rusky radary,doporucuju....jinak jako transport pro prehravani CD kotoucu mam Sony ES337,ve kterym mam udelanej novej SPDIF taky primo z chipu pres ruskej stribrnej kond a odpor proti zemi.Nesrovnatelne lepsi,nez co tam puvodne vymysleli pani inzenyri od Sonyho...kdybych ho nemel jdu do DVD playeru....

Re: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

Tak jsem prave poladil DVD prehravac Pioneer DV444,udelal jsem novy vystup primo z chipu stribrnym babelem do noveho cinche nainstalovaneho na zadni panel.Jako transport to hraje lip nez muj vyladeny Sony ES337 za desetinasobnou cenu,doporucuju vyzkouset....

Re: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

Ahoj, jen doplním - lze použít "jakýkoliv" přehrávač vybavený čipsetem MK1389 (MKT1389). Je to v podstatě "computer-on-a-chip" postavený na klonu procesoru MIPS R4400 a tudíž je plně programovatelný alá dnešní  RISC DSP (Xilinx apod.).

Má to inbound sw generované hodiny = eliminuje nedobrý krystal a jeho napájení atp.

Věřím, že některé verze mají i I2S výstup, jen ho najít smile

MK1389 byl ve své době hojně používaný čipset, mělo ho hodně béčkových a céčkových čínských značek. Hraje to i ve stock-SPDIF formě dobře.

Valaba NOS s pasivem (47uF ruský tantal tam je) jsem kupoval kamarádovi, bez lampového výstupu to není úplně "to ono". Zlampizovaná TDA hraje lépe...

Jinak lehce upravený sqeezebox nebo profi firewire s dobrým čipsetem přežehlí i toto... holt se tam vrtí disk místo "jen" toku dat odněkud.

Re: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

Zdravím,
zatím jsem se zasekl na DACu (ještě ho nemám). Jako transport jsem pořídil Philips CD 692. Nevím, jaký na něj máte názor vy, co se týká audio výstupu - různě po netu jsem četl, že není nic moc, ale oproti mému původnímu Technicsu je nesrovnatelně lepší (čistší a zřetelnější výšky, prokreslenější nižší středy).

Co se týká lampizace DACu - opravdu je to takový rozdíl? Jak konkrétně to mění charakter zvuku? Měl jsem za to, že ten DAC je ceněný především proto, že za převodníkem  nejsou žádné aktivní součástky, které by ovlivňovaly charakter zvuku...

Re: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

Pokud jsi jeste nekoupil ten DAC z valab,zkus popremyslet o necem lepsim a levnejsim....valab znam,sam tam kupuju ruzny veci...podle mych zkusenosti(rukama mi prosly desitky DACu) jsou lepsi chipy a kombinace chipu..koukni se na tohle,to je za velmi dobry peniz naprosta spicka...
http://www.ebay.com/itm/NEW-DAC-24BIT-1 … 3335wt_952
chce to jen poladit a udelat lampovy vystupni clen.Lampizace je pomerne jednoducha a prinese zlepseni ve vsech oblastech.Zlepsi se prostor,lokalizace nastroju,dynamika...chce to vyzkouset...u toho tvyho cd playeru by slo taky napichnoiút signal primo z chipu a pres dva kondy poslat bud do vystupnich cinch nebo udelat lampizator.Upravil jsem takhle desitky pristroju a vzdycky to byl po ty uprave nebetycny rozdil.Nektere kontrukce umoznovaly nechat i puvodni vystup,po prepojeni kabelu do puvodnich cinchu bylo videt majitele jak nevericne krouti hlavou a divi se,jak to mohli pred tim poslouchat...ikdyz to treba nehralo spatne,tak po uprave vzdy mnohem lip.Pokud bys chtel pujcit externi lampizator na vyzkouseni,pripadne nasledne neco poskladat,ozvi se mi na mail....

Re: Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

bina : udelej to jak kudlibabka rika a nebudes toho litovat ; vi o cem mluvi a funguje to do puntiku : skvele smile

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Jaký CD přehrávač jako transport pro externí DAC?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£