Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Surround zvuk

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Surround zvuk

Zdravím všetkých, som tu nový. Mám receiver Sony str-db1080. http://www.avland.co.uk/sony/strdb1080/ … 802lrg.jpg

Doteraz som na ňom mal zapojené iba dva reproduktory, so zvukom som bol veľmi spokojný, no dostali sa mi do rúk dva reproduktory Sony z nejakej veže. Zapojil som ich na výstupy surround, no zarazil ma zvuk, ktorý sa v nich reprodukuje. Zvuk je akoby skreslený, keď počúvam pesníčky nižšej kvality, hrajú len front repráky a v surround reprákoch občas dačo zašramotí. Filmy to prehráva celkom normálne, aj niektoré pesničky, ale predstavoval som si zvuk rovnaký ako na front reprákoch. Na vstupe receivera mám napojený optikou PC aj telku. Dá sa nejak dosiahnuť aby hrali surround repráky rovnako ako front okrem možnosti rozšíreného sterea (A+B) ? Skúšal som sa aj pohrať s režimami dekodovania ale neni to ono.

Ďakujem za rady.

Re: Surround zvuk

Jak to máš nastavené v PC?

Re: Surround zvuk

Mám externú zvokovku creative cez PCI konektor, v nej mám nastavené 2 reproduktory ( skúšal som aj 4 ale žiadna zmena)
Na čo konkrétne sa pýtaš?

Re: Surround zvuk

Externí zvukovku přes PCI konektor? Asi nějaká novinka....:cool:

Jak to máš zapojeno a co máš v PC nastaveno?
Pokud chceš aby ti někdo poradil,dej sem typ zvukovky,spůsob propojení s receiverem,typ OS v PC,nastavení v PC......

Re: Surround zvuk

to externá to bol preklep sorry big_smile je to zvukovka Creative xtreme audio http://www.alza.sk/creative-sound-blast … 120276.htm
Operačný systém mám win xp, pripojený receiver mám optickým káblom, zvukovku mám nastavenú na 4 repráky, všetky nastavenia sú vlastne základné, prednastavené a neviem čo mám kde nastavovať.... ale myslím že to neni len o nastavení PC lebo robí to niekedy aj keď mám na vstupe telku. Tiež cez optiku. Zaujíma ma či niekto už riešil takýto problém. Pochybujem že nie....

Re: Surround zvuk

Tenhle model neznám, ale mám od Sonyho 5.1 propojenou přes optiku na DVD player.
V standartním nastavení přehrává zvuk tak jak je digitálně posílán z přehrávače, takže když přijde stereo jsou zadní efektové repráky vypnuté. Je tam možnost využít zvukový procesor a poslat do efektových repráků surround získaný ze sterea, ovšam kvalitního aby z něj vůbec bylo co získat. Když tam pošleš MPtrosky 64k, tak snad ani není z čeho to vypočítat a klidně to může vydávat jen pazvuky - ale nikdy jsem to nezkoušel. Bohužel to neumí do efektů posílat původní stereo signál, ten jde vždy jen do předků.
Takže tobě zbývá jediná možnost si to nastavit v PC, z televize to nepůjde.

Re: Surround zvuk

A vedel by si mi prosímťa povedať ako si to nastaviť? A ano myslel som aj mp3, divx a všetky takéto formáty či už menej kvalitné, alebo aj CD DVD atď. Dobre si to pochopil. Pri stereo signále by som chcel aby surr repráky hrali to isté. Ďakujem

Re: Surround zvuk

Podle mě ti nebude AVR dekódovat nějaký rádoby 4kanálový zvuk který tam pošle zvukovka po optice. Bude dékodovat 2ch PCM, nebo 5.1 AC3, DTS... Teď to máš dle mého tak, že AVR dékoduje 2 přední kanály, a jeho interní DSP z toho dělá analogově surround (specifikace toho tvého AVR studovat nebudu, ale určitě ti ukazuje na display režim v jakém hraje). No a jelikož to dělá analogově a zdroj zvuku není ani v tom surroundu, hraje to tak blbě jak to hraje, a u různých zdrojů signálu je to různé.
Pokud toužíš po přehrávání hudby ve více kanálech (časem zjistíš že je to stejně nanic, že to tu hudbu jen poprasí), nastav si na AVR něco jako "5ch stereo" pokud tam ta možnost je. Pak bude stejný stereo signál hrát z přednícu i zadních kanálů. A to bez nějakých efektů, prostě levý kanál pojede na levém předním i zadním repro, pravý zase na pravých. U filmů pak není problém zapnout surround, tam je to většinou ok i když zdroj v surroundu není.

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Surround zvuk

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£