Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač" Hollywood Impact 600

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 26 z 26]

Re: Zesilovač" Hollywood Impact 600

Ono se spíš stane to že ten hollywood shoří uprostřed zábavy...
t.amp není špatný když se do něj vrazí trocha peněz. Pokud se vymění koncáky, elyty ve zdroji a na můstky dáš kus plechu, tak se jeho spolehlivost zvýši celkem dost... Místo těch toshib stačí použít MJL3281/1302.

Web

(upravil sinclair 18. 11. 2011 16:57)

Re: Zesilovač" Hollywood Impact 600

Dohnaliku, kdyby jsi nebyl taková píča a kouknul se na datasheet, resp. SOA těch prakticky nejvýkonnějších tranzistorů od ONSemi, MJL21195/21196, tak zjistíš, že asi do 50°C z jednoho páru nelze odebírat výkon vyšší, než cca 2x120W, nad těch 50°C se už začíná prudce uplatňovat power derating, takže např. při 70°C už můžeš do 4 ohm odebírat asi jen 80W.
Dost silně ale pochybuju, že by v takovém shitu byly ONSemi, nejpravděpodobněji tam budou nejpajcovanější tranzistory na světě a to jsou 2SA1943/2SC5200. Tam už je ale úplně zbytečné polemizovat o tom, kolik to dá, nebo nedá, protože to jednoduše nezměříte - pokud to zatížíte čtyřmi ohmy, vybudíte generátorem a kmitočtem 1kHz, tak ani nestihnete odečíst výstupní napětí a konce budou v řiti. Tyhle zesilovače jsem opravoval už několikrát a přesně to, co píšu, se mi stalo. Muzikant to přinesl s odpálenými konci i budiči, vyměnil jsem vadný materiál za identický, ale značkový a přesto mi to při měření šlehlo. Jednalo se o Hollywood 1000.
Takže ve třetí fázi jsem už vyměnil jen budiče a na konce jsem osadil MJL1302A/3281A a ty už sinus udržely, dávalo to něco málo přes 150W/4ohm. Je to naprosto typická čínská načančaná ojebávka a pozor! Nemá ani jištění proti zkratu, ani proti ss na výstupu - to relé je tam pouze kvůli zpožděnému připojení zátěže, protože bez něj ten koncák dává při zapnutí slušnou ránu.

Absolutně nechápu, jak může někdo takový humus koupit, byť za poměrně nízkou částku. Já bych to nechtěl ani zadarmo, protože aby to bylo použitelné a byl na to spoleh, vyžadovalo by to spoustu úprav, materiálu a času.
To si raději za stejné peníze na inzerát koupím Teslu A2200, která má všechno, co má slušný zesilovač mít /snad jen kromě symetrických vstupů/ a při dnešním síťovém napětí okolo 235V dává sinusový výkon až 2x250W a je na ni za každých okolností spoleh.

Web

Re: Zesilovač" Hollywood Impact 600

Moje blbost, omlouvám se, raději bych to vyhodil, jako všichni ostatní. Každopádně, nepsal jsem, že je to sinus, ale spíše špičkově.

Re: Zesilovač" Hollywood Impact 600

Na špičkový výkon se vyser, to je výkon, který tento zesilovač dokáže dodat v čase jednotek milisekund, pokud tam nejsou nějaké extra velké kýble a to asi nejsou, protože jinak by tam nemohly být tak slabé usměrňovače. Hudební výkon má význam u zesilovačů, které mají patřičně dimenzované trafo, usměrňovače a baterii kýblů, to potom ano, takový zesilovač se při přirozeném hudebním signálu a i mírném přebuzení chová úplně jinak, než taková mrdka.
Vyměnit koncáky, budiče, instalovat slušný ventilátor, odpovídající trafo, místo těch podi-diod pořádný usměrňovač, kondenzátory 2x22.000uF/63V a mohl by z toho být slušný zesilovač se sinusovým výkonem 2x150W.

Web

Re: Zesilovač" Hollywood Impact 600

to je nesmysl ... pokud se pořád bavíme o hollywood... to už je mnohem lepší so rovnou postavit celej zesilovač od základu big_smile

(upravil sinclair 19. 11. 2011 14:32)

Re: Zesilovač" Hollywood Impact 600

Pokud by to prodávali za litr, tak by se to dalo koupit kvůli té pěkné kastli, člověk by tím ušetřil strašný kvanta otravný mechanický práce. Střeva vykuchat prostě všecky ven, nechat jenom konektory, spínač, síťovej přívod a hotovo, u Fischerů koupit slušný chladicí tunel /nařežou Vám ho na jakoukoliv délku/, instalovat nějaký epesní fučák s regulací a do kastle by bez problémů vešel zdroj i zesilovač kolem 2x500W.
Ty kastle jsou fakt to nejotravnější, já to třeba řeším Revatechem, Fischerem nebo Modushopem, ale ani tak se tomu všelijakému řezání, vykružování, vrtání, řezání závitů apod. člověk nevyhne, protože prostě neexistuje v žádném eshopu nějaká univerzální stavebnicová kastle, že by si člověk s minimem námahy z typizovaných dílů poskládal kastli, jakou zrovna potřebuje. Něco, jako byl svého času tesláckej ALMES, na ten když se hodily dřevěné bočnice a slušný eloxovaný panel, tak to i vypadalo k světu, jenže na to člověk musel mít známosti, páč v obchodní síti se to koupit nedalo....někdy musely být známosti i na vložky a hajzlpapír....
Momentálně to řeším s Revatechem tak, že jim nakreslím výkres, co kde má být za díru a zatím se mi podařilo to z jejich typizovaných kastlí vždycky nějak vykouzlit. Výhoda je, že všecky perforace a otvory dělají zasurova, pak to jde na odrez, potom do odmašťovny a teprve na Komaxit, takže jsou všechny hrany hezky zapravený a za díru pro ventilátor se nemusíte stydět smile A příplatky za mimosériové provedení nejsou tak drastické, dá se to, např. příplatek za perforaci předního panelu, 4x díra pro Speakon, 2x díra pro XLR, 80 díra pro větrák, díra pro síťový spínač a díra pro Euro s pojistkou vyjdou dohromady asi na 200Kč, to fakt nestojí za tu otravnou práci doma.

Web

Příspěvky [21 až 26 z 26]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač" Hollywood Impact 600

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£