Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Subwoofer + zesilovač - poraďte

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil antonio 7. 8. 2011 22:04)

Téma: Subwoofer + zesilovač - poraďte

Zdravím, vím že to tady muselo být už stokrát, ale přesto poradte.

Mám felicii (takže celkem maličké auto), momentálně hraju na rádiu Pioneer DEH-2210UB a bedničkách Kicx GFQ 130 (nejsem si jistý, zda je to úplně přesne ten model).

Představoval bych si nejspíše zesilovač + subwoofer v cenové relaci 0-3500, nemusí to byt nic sileneho, zkuste poradit, případně navrhnout něco jiného (aktivní tubu?)

díky smile

//upraveny odkazy, admin

Re: Subwoofer + zesilovač - poraďte

bedničkách?

Jinak velice podobné téma.

(upravil Babu28 8. 8. 2011 16:48)

Re: Subwoofer + zesilovač - poraďte

Poradím jen jedno, místo aktivní tuby bych radši koupil nějaký zesilovač a subwoofer. A jestli máš nějaké bedničky, zahoď je. Do auta patří repro do dveří a do zadního plata. Bez řádných reproduktorů nemá smysl kupovat subwoofer. Bylo by to jenom o samotným práskání z úložaku, až by hlava bolela. jinak to na co si dal odkaz nejsou bedničky, ale dvoupásmový reproně o montážním rozměru 13cm. Ty jsou pokud uvažuji správně pravděpodobně v předních dveřích. Jinak koupit můžeš například tohle:
www.ahifi.cz/zesilovac-carpower-hpb-602.html
a k tomu připojit:
www.ahifi.cz/subwoofer-v-boxu-crunch-gts-250.html
a pokud nemáž kabeláž, která je nutná ať máš aktivní tubu nebo samotný zesilovač:
www.ahifi.cz/kabelova-sada-fli-ak-10.html
celkem 3700kč bez kabeláže. Nevim jestli je těch 3500 strop a jestli si v tom počítal i kabely k zapojení, ale 200kč bych nešetřil a tubu bych rozhodně nekupoval. Je to můj názor a rozhodnutí je jen na tobě. Kabeláž včetně pojistkového pouzdra a pojistky +570.-

(upravil antonio 8. 8. 2011 19:35)

Re: Subwoofer + zesilovač - poraďte

Tohle je nepouzitelny? Mimochodem, jaké byste doporučili ty repráky do pláta?

díky

Re: Subwoofer + zesilovač - poraďte

Ale jo, pokud jseš nenáročnej, tak Ti to bude stačit.  Do plata dej něco normálního značkovýho průměru třeba 16cm, nebo ovály 6x9. Co se značky týče, tak dobře hrají kupř. Helix nebo JBL.

(upravil vodojem 3. 9. 2011 21:03)

Re: Subwoofer + zesilovač - poraďte

Mal som tu niečo iné ale chcem sa vás opýtať prečo je v autách väčšinou uzavretá ozvučnica a nie BR ? Lebo chcem robiť sub tak sa informujem že aký.

Re: Subwoofer + zesilovač - poraďte

Ja si nemyslim, ze vacsinou je v autach uzavrety subwoofer. Pravda je, ze na tomto webe sa uprednostnuje uzavreta ozvucnica. Ma to dovod: na tento web chodia vacsinou ludia, ktori idu po kvalitu a nie po hlasitost. Z toho vypliva aj volba uzavretej ozvucnice, ktora nepojde zbytocne hlboko na ukor kvality. Ja tiez som presiel vymenil BR na uzavrety box. Stratene hlbky som pridal cez ekvalizer a som spokojny. Naviac prisiel som aj na to, ze hlbky pod 35 Hz vobec nepotrebujem k radosti.

(upravil vodojem 19. 9. 2011 16:46)

Re: Subwoofer + zesilovač - poraďte

Ďakujem za ujasnenie wink Len som nevedel či mám dať BR alebo nie ale keď píšeš tak no tak dám. No s tými 35Hz máme rovnaký názor to je už hnusný zvuk big_smile Ale chcem ta dať Monacor SPH-200TC do 20L s BR  ladenym na 45Hz. Mám ho teraz doma v 30L BR 40Hz ale nemám k nemu zosik tak aspoň mám preňho nejaké využitie.

EDIT:
Zrobil som tu bedňu s BR má niečo cez 20L a BR s vnutorným priemerom 7,3cm a dľžkou 23cm. Dnes som ju skúšal a Bassreflex mal nejaký divný zvuk ako tie spomínané turbulencie hmm môže to byť tým, že je BR dosť blízko zadnej steny ? Je pod  70° uhlom a najbližšia časť je 5 cm.

EDIT 2: Nechápem tomu ale keď som pod neho napchal kilo silikónu tak už je to v poriadku big_smile

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Subwoofer + zesilovač - poraďte

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£