Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Sluchátka » sluchátka pro digitální pianino

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: sluchátka pro digitální pianino

Ráda bych si koupila sluchátka pro digitální pianino.
Chápu, že laciné pecky nejsou to pravé, ale nemůžu si dovolit sluchátka za 2,5tis. Moje představa je do 1000,-
Dokážete mi někdo poradit podle kterých kritérií vybírat? Bylo mi řečeno, že třeba sluchátka koss nejsou vhodná, protože mají "povzbuzené" uričtě výšky a hloubky, pro dobrý poslech hudby.
Já bych potřebovala prakticky obyčejný převod zvuku z piána do sluchátek, bez zkreslení či "zlepšování".
Dokážete mi poradit? I dílčí rady typu - určitě nekupu tuto značku, protože je to opravdu nekvalitní zboží - jsou pro mě užitečné. Nepotřebuji vystřelit jedny sluchátka wink
díky

Re: sluchátka pro digitální pianino

..tak tento dotaz bych mohl okomentovat;
Dceři jsem jsem před pěti roky koupil piano Yamaha CLP-220 (tehdy 30tis.) a taktéž jsem řešil sluchátka pro tiché cvičení.
Jestli uzavřená nebo otevřená, to je celkem jedno, ale ať mají měniče o průměru min. 40mm.Určitě vyhoví sluchátka v cenové relaci 400 až 600Kč s velkými mušlemi a rozumným přítlakem na uši, zvukově středového charakteru, pokud možno s vyšší citlivostí. Mám staré Koss TD-75 a ty nejsou pro piano dobré právě svým charakteristickým zdůrazněním basů a výšek! Koupil jsem tedy záhy nato sluchátka Thompson HED-415 za necelé čtyři stovky a zároveň sluchátka Maxell HP-2000 za šest stovek. Oboje jsou pro klavír docela slušné.
Podobných typů sluchátek v této cenové relaci je jistě k dostání dostatek, v tomto případě to není potřeba brát příliš hifisticky smile

Re: sluchátka pro digitální pianino

Moc díky za velmi povzbudivou odpověď  smile
hned se bude vybírat snadněji!

Re: sluchátka pro digitální pianino

Hraju na synťáky, el. klavír a hammond - tedy zn. YAMAHA, Kurzweill. Koupené na AUKRU obyčesné uzavřené PHILIPS  SHP2000 za 100,- Kč nebo i starý TESLY, ty mi sebrala dcera.  Ale nijak jsem to obzvlášť neřešil. Je to OK.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Sluchátka » sluchátka pro digitální pianino

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£