Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer s Monacor SPH-390TC - dokončit nebo jít do něčeho jiného?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Subwoofer s Monacor SPH-390TC - dokončit nebo jít do něčeho jiného?

Chystám se znovu oživit rozdělaný projekt subu s tímto reproduktorem. Mám na něj už z dřívější doby připravený a nařezaný materiál, repro jsem ještě nekoupil. Rád bych se proto zeptal zkušenějších zda má smysl v něm pokračovat, případně jak jej modifikovat, abych nebyl zbytečně zklamán výsledkem. Moje původní představa byla uzavřená ozvučnice vnitřního objemu cca. 75 litrů (vnitřní rozměry 46,4x46,4x35cm). Stěny budou kvůli tuhosti ze dvou slepených vrstev, vnitřní je dřevotříska tl.18mm a vnější lamino také 18mm. Repro jsem zamýšlel umístit na větší stranu, orientované proti podlaze a celou bednu pak na nožičky.
Celkové rozměry bedny bych rád zachoval, mám ale možnost změnit reproduktor za jiný i trochu menší na podobné cenové úrovni nebo levnější (např. SPH-300TC, některé PA reproduktory a podobně). Také by bylo možno změnit typ ozvučnice na bassreflex.
Zesilovač bude mimo sub, stavím zesík 2.1 s 2x DPA110 a 1x SPV250 (protože chci využít toroid na nižší napětí, tak pojede jen na max. 150W). Určené to bude především na domácí poslech hudby, extrémní hlasitosti nevyžaduji. Co se týká mých poslechových zkušeností, tak bohužel nemám s čím srovnávat, pouze nedávno jsem dokončil menší sub k PC s ARN 230 v BR ozvučnici (jinak ale podobné konstrukce) a byl jsem výsledkem celkem mile překvapen.

předem díky za vaše rady

Re: Subwoofer s Monacor SPH-390TC - dokončit nebo jít do něčeho jiného?

když to dáš do zavřený 75l nebude to mít žádný basy. To už 75l BR vypadá líp. jestli ti stačí, že to bude hrát od 40hz, klidně ho použij

Web

Re: Subwoofer s Monacor SPH-390TC - dokončit nebo jít do něčeho jiného?

já si myslím, že když sub, tak aspoň od 30ti Hz. jinak je lepší postavit kvalitní sloupy s větším reprákem, co jde dolů.

Web

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer s Monacor SPH-390TC - dokončit nebo jít do něčeho jiného?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£