Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Audio rozvod v domě

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 23 z 23]

Re: Audio rozvod v domě

100V rozvod má tu výhodu, že nemusíte řešit nějaké ovlivňování ostatních reproduktorů, impedance, miliony kabelů od repráků k zesíku a podobný ptákoviny. Prostě natáhnete přes barák/byt/restauraci jeden kabel postupně ho v jednotlivých místnostech nasmyčkujete na regulátory podobně jako rozvod na zásuvky a hotovo. Potom si pouze k regulátorům připojíte potřebný počet repráků a je vymalováno. Můžete si kdykoliv přidat libovolný počet repráků nebo naopak ubrat.

(upravil Thomas 30. 1. 2011 14:46)

Re: Audio rozvod v domě

Babakus:  Takže by mi stačil zesilovač, který má vývod na 100V ? Jeden takový PA zesilovač mám. http://www.proaudio.sk/100v-systemy/100 … 0v---1169/   Ale k tomu tedy budou potřeba ještě 100V bedny asi? A poťáky? Nějaký typ? smile

Babakus:  Óóó, děkuji za radu. Teď mě ještě napadá, že to asi nebude stereo? Sice to není v restauraci zas tak potřeba, možná že je to vlastně i lepší v monu, jenže co když si chci pak něco poslechnout sám? Ten zesík je mono, jestli se nepletu. Teda ten co mám já doma. hmm

Babakus:  Ještě jeden dotaz bych měl. Co když bych tento 100V regulátor hlasitosti, připojil na normální zesík a obyč bedny? Stane se něco? Nebo jen budu muset hlídat tu watáž, která je tam myslím jen 5W ? Mě jde o to, abych si to mohl regulovat z jednoho místa, kde mám bar a tam zesilovač. Nebo nějaké jiné řešení(levné) pro restauraci? Mám doma na to nějaké díly ze starého mixáku pro kapelu. Hromada poťáků a kondíků, zesilovač je v tom a bůh ví co ještě. Jenže já tomu nerozumim a neumim to dát dohromady. I když bych rád, hrozně mě baví se v tom šťourat big_smile se divim, že jsem ještě nic neusmažil

Re: Audio rozvod v domě

Ano, stačí ti zesilovač se 100V výstupem, reproduktory se 100V trafem (podhledové, bedničky) a regulátory ve kterých se v několika krocích přepínají odbočky z vinutí a tím se reguluje hlasitost. Je to opravdu velice jednoduché na instalaci a údržbu. Cenově vycházejí například podhledové reproduktory s trafem jenom o pár korun dráž, než bez něj. Někdy jsou dokonce levnější!

Typy zde http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=200832#p200832

Příspěvky [21 až 23 z 23]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Audio rozvod v domě

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£