Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » jaký driver, jakou bednu?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: jaký driver, jakou bednu?

zdárek
Potřeboval bych pomoct s pár věcma ohledně stavby PA ozvučení.
Takže subwoofer už mám postaven a to http://www.snakepro.com/pdf/proj/projeto_18_01.pdf s osazením 2x beyma 18G40. Dál mám nakoupeny dva středobasáky beyma 12P1000/Nd (koupil jsem je bez rozmyslu-vyšly mě velice levně) no a k nim bych potřeboval doporučit nějaký driver+hornu napadla mě beyma SMC 8060, ale zkušenost s ní nemám, no a jako poslední bych potřeboval nějaký plán na ty satelity - tzn. rozměry nebo bych aspoň potřeboval vědět na kolik to mám udělat litrů. Jinak materiál asi nejlepší 25mm překližka že?! Předem díky za odpovědi.

Re: jaký driver, jakou bednu?

k dvěma 18" a 12" se 100mm špulí a údajně 900/1800W chceš dát 1" driver s 44mm cívkou ? Copak to píšete, Antone Pavloviči ? smile

Web

Re: jaký driver, jakou bednu?

tak co bys k tomu doporučil za nějakou slušnou cenu mm? wink)

Re: jaký driver, jakou bednu?

Inšpirácia
http://profesional.beyma.com/download/pdf/FR12B-2.pdf   
CP755Nd, TD235 budú dobrá voľba. Neviem ale, či je to slušná cena:-).

Re: jaký driver, jakou bednu?

no ta cena už je horší...nevíte někdo ještě o něčem? nemusí to bejt nutně beyma...

Re: jaký driver, jakou bednu?

hoši poraďte mi prosím někdo...docela to spěchá...

Re: jaký driver, jakou bednu?

Beyma nemá moc dobré drivery - zvukově, poslední oktáva je u nich tradičně problém.Navíc jsi si koupil basové reproduktory které mají nízkou citlivost. Já bych k tomu dal DE610 od BC a hornu ME90, to má alespoň pěkný zvuk.Akorát nevím kdo ti na to odladí výhybku nebo preset pro DSP, pokud je plánovaný biamp. Tedy pokud nemáš možnost sám měřit....

Re: jaký driver, jakou bednu?

já se to chystám dělit aktivně... Jinak tohlecto už by mi cenově celkem vyhovovalo... Ještě bych potřeboval poradit s výběrem toho matorše, jestli to teda mám udělat z tý překližky nebo dřevotřísky? A taky bych potřeboval pomoct s výpočtem toho objemu, zkoušel jsem to počítat pomocí WinISD, ale vyhodilo mi to nějakou kravinu (strašně málo litrů)...

Re: jaký driver, jakou bednu?

Ak to má byť box 2x12" + driver, tak dať tam  niečo menšie ako seriózny 1,4" je hazard, lepší by bol 2". Používam ten CP755Nd v boxe s jedným 12" ( 700W/100db), a je to tak "akorát". A zvuk úplne  bez problémov...

Re: jaký driver, jakou bednu?

to nemá být 2x12" to jsou jen 2 boxy 1x12" (900W/96Db)

Re: jaký driver, jakou bednu?

budu reagovat jen na to dřevo, repra nechám zkušenějším, pro stavbu použij překližku a to určitě - březový výmět se tomu tuším říká. je to z mýho pohledu výborný materiál na PA ,ale je dražší. chceš-li levnější, postav to z něčeho jinýho, a myslím že pak budeš zápasit s váhou. satelit by neměl být těžký. někdo to bude nosit od někud někam nejak daleko, nejak často, myslím si, že i 5 kg tady může být znát. Moje satelity jsou z MDF jenže já je prakticky nikam nenosím. Když je musím přemístit, mám v hlavě jen to, že mohly být lehčí, alespoň trochu, ale prostě je odnesu.

Re: jaký driver, jakou bednu?

jojo s tou váhou je to pravda...jdu do tý překližky!

Re: jaký driver, jakou bednu?

hele tak zkusili byste mi prosím někdo spočítat velikost tý bedny? Já to házel do WinISD a vyhodilo mi to 11l nevím v čem dělám chybu... sad

Re: jaký driver, jakou bednu?

25L čistý objem, 2 basreflexy priemer 7cm s dľžkou 15cm (alebo jeden s plochou 75cm2). Superbas to nebude , ale od asi 65Hz to bude rovné.

Re: jaký driver, jakou bednu?

díky moc! smile

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » jaký driver, jakou bednu?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£