Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Hi-Fi preamp

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 57 z 57]

(upravil Bendas 28. 11. 2007 0:19)

Re: Hi-Fi preamp

Tady je můj korekční předzesilovač- budu vděčnej za připomínky..
Předzesilovač s aktivními korekcemi, na vstupu filtr
http://nahrajobrazek.cz/view_image/030e … _FILTR.BMP
korekce v ''nule''
http://nahrajobrazek.cz/view_image/a646 … orekci.jpg
Korekce na minimum
http://nahrajobrazek.cz/view_image/3999 … re_low.jpg
Korekce na maximum
http://nahrajobrazek.cz/view_image/98ee … e_full.jpg

OZ OPA 604 nejsou zatím vybrány definitivně, ale v poměru cena-dostupnost-kvalita jsou mi sympatické. Zesílení asi nakonec bude taky jinak, viděl bych to 2dB. Napájení a filtrace v tomhle schématu není řešeno. Simulace v programu TIna.
Jak moc se mám snažit o plochou fázovou charakteristiku- jak to ovlivní zvuk? Případně co v tomto ohledu zlepšit?
Předem díky za postřehy.

Re: Hi-Fi preamp

Nikdy nedávat elektrolyt na výstup operáku, pokud tam není aspoň 50-100mV ss v definované polaritě. Ono to sice hraje, ale elektrolyt bez ss polarizace se pomaličku odformovává, vzrůstá jeho svodový proud na stonásobky a více, takže případné následné potenciometry časem začnou stejně chroptět. Dnes je bez problémů /rozměrových i objednacích/ k dispozici v rozumném rozměru i kapacita 4,7u/50V MKT, takže není co řešit.
Jediný problém může pro některé ultrakokoty být fakt, že MKTčko s takovou kapacitou stojí místo koruny /jako elyt/ těch korun asi pětadvacet.

Web

Re: Hi-Fi preamp

R7, R8, R9 - těch 470R bude asi překlep, že...

Re: Hi-Fi preamp

Jedna sračka za druhou, je vidět, že máte prd zkušenosti....

Re: Hi-Fi preamp

Áno, to je pravda... neviem ako ostatní čo sa tu zúčastňujú diskusie... na druhej strane, na niečom tie skúsenosti treba nabrať smile viem že sú to hračičky a Vám by z nich bolo zle, ale mne by to zatiaľ vyhovovalo...keď dokončím schému môjho preampu, môhol by som to na pobavenie ukázať ? teoreticky by tam nemalo čo nefungovať, ja len tak informačne, že či by tam neboli nejaké banálne chyby

Re: Hi-Fi preamp

Jasně, pak to pošli.... smile

Re: Hi-Fi preamp

tak, už to skoro mám, zatiaľ to vyzerá takto

http://leteckaposta.cz/558631927

potom z toho ešte spravím DPS,ale najprv to ešte upravím, tak prosím o rady smile

Re: Hi-Fi preamp

Já radši nic...

Web

Re: Hi-Fi preamp

Nejde mi to stáhnout...

Web

(upravil ondra Ch 14. 1. 2008 15:13)

Re: Hi-Fi preamp

Proč tak složitě? Méně je někdy více...........
http://www.bryston.ca/BrystonSite05/pdf … -01-17.pdf

Web

Re: Hi-Fi preamp

No než tak složitě bych se zeptal spíš proč tak překombinovaně. smile Nevím proč tam máš narváno tolik operáků.

Re: Hi-Fi preamp

na vstupoch som dal aby si som si môhol nastaviť citlivosť pre každý kanál zvlášť, premýšlal som dať tam jeden spoločný operák zo zosílením povedzme 5x a potom na vstupy dať už len trimre pre citlivosť, ale nejak sa mi to nepozdávalo, napr. CD prehrávač čo som mal naposledy doma mal okolo 2V rms a musel by tam byť na vstupe pomerne veľký útlmový článok, tak som sa rozhodol pre túto možnosť,ale asi to bola debilina,že ?
ďalej som tam chcel výhybku, použil som DIP prepínače do DPS, je tam regulácia 50-85Hz /5dB kroky, to si myslím že je dobre, hodnoty súčiastok mám z lsp CAD-u, Q u každého je okolo 0,7
taktiež REC out čo tam je, to je ďaľší operák, v sluchátkovom zosilňovači sú a v subsonicu, použil som ešte aj pre zlúčenie signálov pre subík, bál som sa to zlúčiť odpormi kôli presluchom

inak,bol by som rád keby sa mi niekto ku tomu vyjadril, čo tam mám zle (ale asi všetko,že? hmm ) , povedal mi kde robím chyby, aby som vedel čo v budúcom preampe zlepšiť, tento som staval na skúšku,aby som sa naučil čo to, kde, ako prečo... je to môj prvý, teda bude,dúfam smile

Re: Hi-Fi preamp

Můžete mi to prosím někdo poslat mailem? Díky moc!

Web

Re: Hi-Fi preamp

Máš to tam .o)

Re: Hi-Fi preamp

Díky.

Po stručným zkouknutí bych doporučil:

- kondíky 47p na vstupu proti zemi (blokování vf bordelu) zvětšit
- Na výstup každýho operáku dát seriovej odpor cca 100 ohmů, vylepší chování s kapacitní zátěží
- Dodržet aspoň přibližnou shodu impedancí v + a - vstupech operáků (pomůže zejména v případě tebou zamýšlenýho osazení fetovými operáky)
- Stabilizátorům 7815, 7915 přidat ochranný diody po vzoru LM317T, 337T, zejména když mají na výstupu kýble jak kráva
- IC3 potřebuje svod + vstupů na zem, jinak nebude fungovat
- Zamyslet se nad tím, jestli je opravdu třeba řešit to takto "ultimátně" a s tolika operákama - kurvičema zvuku - KAŽDEJ operák JE SLYŠET


Dotaz - proč je ve sluchátkáči jinej operák než jinde? A proč je kurva zrovna na místě, kde lze očekávat NEJVYŠŠÍ rozkmit, použit operák s 0,3 V/us, když všude jinde, na místech signálů slabších, máš šváby s 20V/us???

Výčet dost možná není konečnej, tohle bylo na první kouknutí.

Web

Re: Hi-Fi preamp

dik:)
toto postavím aby som sa niečo naučil a potom chcem spraviť nový,lepší. Tieto úpravy určite využijem, keď to budem osadzovať tak tam pomením tie súčiastky. Mám len takú otázku - aký by bol ideálny kondik na vstup keď tých zmýšľaných 47p je málo?
inak ten operák v sluchátkači, OPA177, niekde som to pozeral na nete,možno to bolo aj tu a počul som že je OK, tak škoda sad dám tam zatiaľ 5534

ešte som tak uvažoval nad riešením s tými vstupmi, keby sa dal na každý vstup trimer na citlivosť, bez operáku, potom by sa dal jumprovy prepinač a buď by to šlo rovno ďalej alebo cez operak zo zosilenim povedzme 5dB, bol by teda použitý iba jeden OZ a dal by sa každý vstup navoliť či zo zosilenim,alebo bez, aj tak by to šlo,nie? smile

Re: Hi-Fi preamp

Vstupní kondík - napočítej si ho na požadovanou horní mezní frekvenci... imho 300kHz stačí...

Možná ani ty trimry nebudeš potřebovat, CD má 2V, tunery, kazeťáky a spol. nějakých 700mV, rozdíly do 3dB bych neřešil... Čili CD rovnou, zbytek jemně předzesílit a hotovo.

Když Ti někdo řekne, že nějakej operák je OK, je to sice moc hezký, ale je nutný vědět taky KDE je OK a kde už ne...

Web

Příspěvky [41 až 57 z 57]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Hi-Fi preamp

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£