Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 21)

Audioweb.cz » Sluchátka » zosilňovač pre sluchátka

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 21 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 404]

Re: zosilňovač pre sluchátka

Tomáši a copak tam asi ty 2-3mV udělají špatnýho ? Že poteče do třicetiohmovejch sluchátek ss proud 100uA ?? Bude to snad mít nějaký vliv na zvuk??

Re: zosilňovač pre sluchátka

Ale no tak,chtěl jsem tam prdnout smajlíka smile ,připadal mi zbytečnej,neber to tak rezolutně,já tím chtěl v podstatě říct,že tvoje obava o 3mV ss ofsetu je podle mě zbytečná a není potřeba to tak hrotit. smile

Re: zosilňovač pre sluchátka

DJ_Rix napsal:

copak tam asi ty 2-3mV udělají špatnýho ?

Neudělají nic špatnýho. Jen při zasunování a vytahování sluchátek uslyšíš trochu chrastění smile. Osobně by mi to vadilo.

Jinak killerX3 má pravdu s tím servem. Že to fungovalo Krausovi, neznamená, že je to správně. Jsem tomu nemohl věřit když jsem to četl, že použil druhou polovinu operáku jako dc servo. Nejde ale vůbec jen o dc offset na výstupu. Stačí se podívat na schéma. 1M odpor na vstupu serva. LME49720 nemá příliš vysokou vstupní impedanci a je příliš rychlý. To zajistí nějaký pomalý fet a nebo speciální bipolár (OP177).

(upravil mechanik 20. 11. 2012 23:45)

Re: zosilňovač pre sluchátka

DJ_Rix, keby som na každú možnosť niečo vylepšiť reagoval takto tak ešte dnes by som počúvl na širokopásmach v krabici... big_smile  na druhej strane keby som si to kúpil tak asi tiež nechcem počúvať čo sa dalo urobiť lepšie ked už je to doma a hotové. A mne sa to chladenie tiež nepáči, cez tenkú foliu na ten velký chladič...

(upravil DJ_Rix 20. 11. 2012 23:47)

Re: zosilňovač pre sluchátka

Chlapi vlastní invenci se meze nekladou, mně by se to navrhovat nechtělo, tak nezbývá než koukat na výtvory druhých smile
Ovšem že to jde udělat v ultra top provedení (a to popravdě nebylo zatím ani jedno z těch co jsem nejen zde viděl smile ) pak bude fošna stát litra a celý to postavíte za bůra. Kdo si to potom postaví ? Vymejšlí se top konstrukce a LMEčka musíte škudlit jako samply od výrobce , sorry ale potom nehroťte ptákoviny big_smile Poslední dobou mám pocit že se to nějak moc hrotí, furt samej hájend a kdenic tunic smile Ať vám to hraje smile

EDIT: Jo, ten 1M ve vstupech je haluz, asi to bude taky důvod toho malýho nenulovýho ofsetu...

Re: zosilňovač pre sluchátka

jo to už jsou pádné argumenty. asi nad tím pouvažuji

Web

Re: zosilňovač pre sluchátka

Když se koukám na datasheet LME49600 ,to doporučené zapojení přesně odpovídá tomu,jak to má zapojené Kraus.
Takže sice asi je lepší zapojit to s pomalejším OZ typu OP07 apod, ale zároveň asi nebude nic proti ničemu, pokud to uděláš klidně s tím duálem, předpokládám že výrobce věděl proč to doporučené zapojení do DS dává. smile Chtělo by to asi vyzkoušet, já snad doosadím ten svůj kousek na desce od Krause a oměřím to..... smile

(upravil danhard 22. 11. 2012 9:05)

Re: zosilňovač pre sluchátka

Zajisté, výrobce moc dobře věděl proč to tam dává, no přeci aby použil svůj obvod smile
Alan do toho nepotřeboval zanášet nějaká moudra, potřeboval rychle zaplácnout časopis nějakým článkem a nakonec je to "osvědčené" katalogové zapojení smile

Katalogové údaje ale hovoří jasně:
max. proudový offset 65nA * odpory na kterých se projeví 2Mohm = max. offset na výstupu způsobený tím úžasným "servem" 130mV !

max. offset na výstupu, když tam tato přichcávka není:
(65nA * 11k + 0,7mV) * 2 = 2,83mV

Takže celé "servo" je tam slušně řečeno na hovno a na piču ! smile

ps. Tady jsem se sekl, proudový offset se projeví jen na jednom odporu, takže max. 65mV, napěťový je minimální.

(upravil DJ_Rix 21. 11. 2012 21:48)

Re: zosilňovač pre sluchátka

Omluv mou mladickou neznalost, ale domníval jsem se, že se snad bude počítat s proudy toho prvního operáku (LME49720), čli typicky 11nA x odpor do vstupu 1M (proč počítáš s oběma ??) je pouhopouhý 1mV offsetu.......

Jistě, mohu natrefit zrovna na limitní kus, který bude naprd, ale typická hodnota bude předpokládám kolem katalogového údaje... Taky zmenšení těch spropadených odporů by jistě pomohlo,ne?

(upravil danhard 21. 11. 2012 21:49)

Re: zosilňovač pre sluchátka

10nA x odpor do vstupu 1M je 10mV ?
zopakuj si násobilku a pak můžeš popřemejšlet, proč jsem tam použil ty hodnoty.
Pro úplné hňupy je tam doprovodný vysvětlující text.

(upravil DJ_Rix 21. 11. 2012 21:52)

Re: zosilňovač pre sluchátka

Sekl jsem se o jednu nulu no smile jo, už mi to docvaklo, i s těmi odpory. Doufám že tím úplným hňupem jsi nemyslel mě smile

offset bias x odpůrky

Re: zosilňovač pre sluchátka

Hňupi jsou obecně, třeba to někoho nabudí k přemejšlení.
Pokud použiju mezní hodnoty, tak jsem je použil i v tom druhém příkladě, aby bylo srovnání rovnocenné.

S typickými hadnotami by to bylo  22mV se servem proti cca 0,5mV bez serva.

Re: zosilňovač pre sluchátka

Hmm, tak tam chlapi to servo raději nedávejte , nebo to osaďte něčím jiným,jak jste navrhovali na začátku. Já si Krause osadím tím co mám doma a budu doufat že nebudu mít na výstupu 22mV DC.

Re: zosilňovač pre sluchátka

A proč tam za každou cenu potřebuješ nacpat nějaké kurvítko ?

Re: zosilňovač pre sluchátka

Kraus to má přesně podle DS,jedině že bych to servo nezapojil... Domníváš se teda že to servo je k LME49600+LME49720 úplně zbytečný ? Vůbec jej tam nedávat ?

Re: zosilňovač pre sluchátka

Dyť to vyzkoušej, stačí vyhodit ten odpor z výstupu serva, nebo ha dát na zem, aby se nezměnilo zesílení. Mimochodem je ten odpor nesmyslně malý, jelikož se podílí významně na zesílení a taktéž výst. odpor serva svou nelinearitou a přičítá se šum serva. Co je to za servo, když dělá opravu offsetu v rozsahu plného rozkmitu výstupu ? Proč ? to jen chtěl ukázat konstruktér jak má v hlavě nasráno ?

Re: zosilňovač pre sluchátka

Ha no vidíš, 1k, toho jsem si ani nevšiml, holt příště musím být opatrnější na ta tvrzení že výrobce ví co dělá big_smile

Re: zosilňovač pre sluchátka

killerX3 neser bohy, ty si normálně pouštíš na regulátor hlasitosti dc napětí ?

Re: zosilňovač pre sluchátka

Že to s OPA2132 chodí lépe je celkem jasné, stačí se podívat na katalogové údaje a spočítat si max. chybu, měřit to potřebuješ jen pro kontrolu.
Ale máš killerX3 pravdu, jdu si zase někam zalézt, nemám totiž potřebu poučovat bandu blbečků, pokud považují upozornění na jasné nesrovnalosti za nějaké rýpání.

(upravil luta 22. 11. 2012 0:08)

Re: zosilňovač pre sluchátka

pánové já Vám děkuji oběma smile chtěl jsem fakt jen slepě navrhnout sluchátkáč, vzít to spíš jako relax od programování a moc nad tím nepřemýšlet, ale jak je vidět, kálím si na vlastní hlavu..není dobré slepě následovat příklady z datasheetu

Web

Příspěvky [101 až 120 z 404]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 21 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » zosilňovač pre sluchátka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£