Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 6)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Tak ještě jednou - měření

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 108]

(upravil vacropoli 10. 3. 2010 12:00)

Re: Tak ještě jednou - měření

no ja do toho konektory nekupujem... vstup pevne mikrofon (odpojitelny na kapsli) zvukovka napevno jack, zosilovač 2 šrúbi s matkami podobne u reproduktora... a dávam dnu aj ten predzosik na mikrak... krabička to bude fešná .. akurát som kúpil tie prepínače ... aj dvojitý
___
EDIT
inak mail mi nedosiel... sa mi zdá ten yahoo v posledon čase nespoľahlivý

Re: Tak ještě jednou - měření

psal jsem ti znova.. pošli mi to prosím smile at si mužu apson ověřit,že mi funguje ten logitech,než spácham premp (preamp a delic pro mereni imedance na jedne desce,na vlastni tišťák)

(upravil vacropoli 10. 3. 2010 22:12)

Re: Tak ještě jednou - měření

tak dám sem svoje dielo... http://img638.imageshack.us/gal.php?g=snmka0268.jpg... trocha blbá kvalita, ale ani neviem kde je poriadny foťák big_smile
preamp je použitý tento s TL082 čím sa chcem poďakovať používateľovi Paolo.n wink
ešte nieje dokončený (lebo ja debil som zabudol v obchode pýtať 27Ohm odpor ten 5W.... a ešte k tomu treba dvojitý vypínač.
Tá krabička mala byť povodne na minizosik, ale zhodnotil som ju takto. Tie priesvitné červené boky sú tam kôli chybe pri objednávaní (ešte som ich aj musel doplácať) a originálne čierne ani nedali. Ale tak som spokojný... konektormi som šetril, nechcel som k tomu kupovať ďalšie káble a termináli. Repro prípojka = tie dva šrúbky, pevno kábel k zosiku (aj tak sa tam musí zapichnúť), a na pevno výstup L+R do zvukovky. Zpredu sú len vypínače a stienený kábel ku mikráku s koncovkou... od kapsle.
Tak páči? Nepáči (bordel je to riadny, teda)
____
EDIT:
Mala by sa založiť téma: "Na čem měříte?" smile

(upravil Power of Bass 11. 3. 2010 11:53)

Re: Tak ještě jednou - měření

tak.. já právě stlačil preamp na minimum součástek PCB 25*25mm a navíc i s krásně symetrickým uspořádáním součástek (zatím smozřejmě pouze na papiře zapichane v polystyrenu) smile mým cílem je krabička poloviny velikosti balení hermelínu big_smile  preamp samotný by se vešel bezpečne do krabičky od sirek (2x) smile
dobrý nápad ,založme ten topic big_smile

http://s4.postimg.cc/66es52xq1/2132_preamp_own.jpg

Re: Tak ještě jednou - měření

wink .... ale dlho som sa netešil... neviem ale vždy mi pri merani spravi v impulske vždy medzi 25-35ms nejake rušenie... cez cely graf čiara.... na kostre mikrofonu je kladne napetie, nech robím čo chcem vždy je na impulske to rušenie ide rovno a na 25ms bum... potom zasa rovno
to som ten mikrak dal naopak alebo ???... už som z toho fas

Re: Tak ještě jednou - měření

Tak ukž tu impulsku. Divný to je, na kostře mikrofonu má být zem, kladné napětí má být na prostředním, "živém" vodiči.

Web

Re: Tak ještě jednou - měření

okej tak som to vymenil.. tak ako hovoríš ty.... čiže kostra mikráku na GND (ako je aj na schéme) a stredny kolik vstup toho švába.. napetie je teraz +ko na koliku..
meranie je síce čisté... impulska rovná krásna... ale veď posúďte sami

http://img188.imageshack.us/img188/8460/dt80.jpg
http://img30.imageshack.us/img30/2118/arn1500000.jpg

to prvé je DT-80ka druhá je upravený ARN-150-0000 od antonia s phase-plugom
je to... neuveriteľné...meniče su nezapustené zostava je s BR perfektne utesnená na drevotrieske 18mm

Re: Tak ještě jednou - měření

Jsi to předtím měl přepólované...
Co se ti zdá neověřitelné? U výškáče tam máš prostě hrb, protože nemáš zapuštěno. Spodní limit měření je řekněme 300Hz pro ten středobas, níž už to zobrazuje úplné nesmysly.

Web

Re: Tak ještě jednou - měření

10dB hrb?... toto spraví zapustenie?

(upravil Power of Bass 11. 3. 2010 13:24)

Re: Tak ještě jednou - měření

1-1,5k , to jsou predpokladam difrakce smile i ten propad na 2k? ,tech 10dB je celkem dost,ale ikdyby tam hrb byl, vyhybka to stahne jestli se nepletu... na kolika to asi chceš dělit?
edit a mas tam nactenou i ted tu "kalibraci"?  tam je celkem velky hrb v miste kde to mas "níž" -  10k

Re: Tak ještě jednou - měření

Vychází to celkem přesně, 90mm příruba ti podle simulace udělá hrb na 3,8kHz, díru na 7,5kHz. Výškáč je v horničce, takže se to posouvá o trochu níž. Kalibrace je správná.

Web

(upravil vacropoli 11. 3. 2010 13:33)

Re: Tak ještě jednou - měření

fú tak neostáva nič iné ako to zapustiť ... smile
___
EDIT:
inak s BR sa dúfam nemusím trápiť tiež?

(upravil MaBat 11. 3. 2010 13:35)

Re: Tak ještě jednou - měření

Nejsem si jistej, o kterém hrbu se bavíte, ale "hrb" výškáče na 3kHz samozřejmě není difrakce, ale chování toho zvukovodu a je to v rámci možností zcela v pořádku...

Re: Tak ještě jednou - měření

no dobre, ale ja som počítal s tým že ten výškač bude mať podobnú frekvenciu ako http://www.monacor.sk/katalog/PDF/G/G1/ … 03870K.pdf
čiže nechať to na výhybku?

(upravil MaBat 11. 3. 2010 13:49)

Re: Tak ještě jednou - měření

Zapuštěním se to určitě nezhorší, něco málo z toho možná difrakce bude - změř to mimo osu a uvidíš, ale v zásadě jo, tohle musí řešit výhybka. Primárně je to vlastnost toho zvukovůdku.

Re: Tak ještě jednou - měření

Mabat- s tou difrakcí sme to začal ja, měl jsme na mysli něco jiného - oblast 1-2k (stačí pozorněji číst),ale omlouvám se ,micham dve ruzne veci ...
vacro.- gratuluju, že už ti to měří a dostal ses na další "level" smile snad tam brzy taky postoupím...

(upravil MaBat 11. 3. 2010 14:01)

Re: Tak ještě jednou - měření

Reagoval jsem na checkovo "U výškáče tam máš prostě hrb, protože nemáš zapuštěno.". Kdo tím co myslel předtím - pokud vůbec, si právě jistej nejsem smile

Re: Tak ještě jednou - měření

hej to merá, ale keď pozerám na ten HRB hrbatý škaredý tak som sa aŸ zľakol... ten monacor tú frekvenciu nakreslil rukou alebo čo... do frasa s tými ich meraniami

Re: Tak ještě jednou - měření

Až to změříš po 10 stupních od 0 do 90, hned bude jasno o něco víc smile

(upravil vacropoli 11. 3. 2010 14:14)

Re: Tak ještě jednou - měření

to ale najskôr zajtra chýba mi tam ten 27Ohm odpor... takže dvojkanálovo zatiaľ nemerám.
inak niektoré odpory z tej schémy som nemal presne... teda ten 715 (680) ohm 910 (1k) ohm ..
tie 8,2 a 4K je myslím správny

Příspěvky [81 až 100 z 108]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Tak ještě jednou - měření

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£