Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

Mám doma čtyři 5mpčka (8Ohm) a chci je všechy využít na přední ropro k domácímu kinu bez centru. Samozřejmě podepřeno subem s 12lx, takže ozvučnice uzavřenka d'Appolito. Nemáte někdo odladěnou výhybku na tuhle kombinaci? Prošel jsem snad celý forum a našel jsem akorát tenhle projekt http://audioweb.cz/vase-ondra1.htm , s tím jesli je možné jednoduše přepracovat výhybku kvůli změně odporu pro středobasovou větev. Díky

(upravil lexx 28. 10. 2009 14:36)

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

Výhybku nemám,ale ozvučnici použij bassrefle. - 15-18l a 1x 48x100. Při použití uzavřenky,by si musel sub dělit moc vysoko a to je špatně,navíc tak kvalitní re. dát do uzavřenky je prasárna.

(upravil Klon 28. 10. 2009 18:13)

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

Jestli chceš dělat appolito, chce to jinej vejškáč. T2030 se na to nehodí.
Chce to něco malýho (neo), co jde dělit nízko.

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

status: Jakákoli uzavřenka nepůjde dostatečně dolů. Bassreflex je nutností má-li být subwoofer subwooferem. Výhybku navrhnout od základu znova, jinak to za moc stát nebude. U d'Appolita platí zhruba poloviční hodnota cívky před středobasem, taky proto, že se dostane poloviční impedance zapojí-li se to paralelně, cívka bude kolem 1mH/0.7R. Výšku bych zaměnil za Seas, Vifu, Monacor..., tady vhodné prodávám.

13l, 35% tlumení, 2x BR-45TR.
https://lh6.googleusercontent.com/-2jBrd8GO4QI/Tvd9PPLe0jI/AAAAAAAACQQ/FtKTPDMz3Lo/s144/2_2x5mp%25255B1%25255D.png

Beru zpět těch 8l, simuloval jsem ze špatných dat!

lexx: Ty děláš jakoby uzavřenka byla méněcennou.

(upravil lexx 28. 10. 2009 19:00)

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

Já mam uzavřenky rád,pro pozvolný pokles kmitočtu a aspoň mi moli nežerou to ovčí rouno,ale jak jsem napsal ten to reprák se do uzavřenky nehodí,leda do třípásma,jako střeďák o objemu 4l.
S tou to Beymou,jsem již dělal několik komerčních projektů a sám je doma používám v aktívním dvoupásmu a jsem sním velmi spokojený. Mám ten starší typ s vrtaným magnetem.
Antonio a není těch 8l málo,když Dexon to dává do 15l a jeden na slov.netu to dává do 18l?

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

Antonio: Nechtěl jsem velký reproně a tak těch 8 litrů se mi velice zamlouvá, ty vejšky t2030 mám už nějakou dobu v provizorních bedýnkách, ale pokud nejsou vyhovující do D´Apolitta, jsem ochoten od tebe ty Seas 27TB/G bez ferrofluidu koupit. Byl by jsi ochoten odsimulovat výhybku? Je mi jasné, že bez následného měření to nebude ono, ale furt lepší než univerzální výhybka.

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

8l je málo,to je tak na jeden,ale né na dva. Toť můj názor a víc se k tomu vyjadřovat nebudu.

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

A nebo B-V-B ale 2,5 pásmo.

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

status: Nejde o d'Appolito, ale celkově o kvalitu výsledného zvuku, který stojí hlavně na výšce. Zvuk T2030 znáš, pokud to jsou neodladěné bedny a zvuk se ti i přesto líbí, asi nemá smysl měnit. K T2030 nemám moc co říct, dřív jsem s ním malinko něco zkoušel, ale povrchně, neproběhlo ladění a nebylo k čemu porovnat, někomu se líbí, někomu ne.

Smysl simulovat má jen z toho, co naměřím, koukni po někom z Olmiku. Ale kdybych mohl, ujmul bych se toho.

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

Antonio: 5mp60 je odměřené i tady na webu a ten seas co máš doma by se snad také někde pohledal, či kdyby jsi byl ochotnej jej změřit.
T2030 je už pro mne uzavřená kapitola, moc mi nesedí její agresivita, uni výhybka lepšímu projevu nenapomáhá to je mi jasný, ale skrátka tečka.

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

V tom případě kup odemne ten Seas cool, postav bednu, osaď to, pak potom se znovu ozvi.

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

Antonio: Ok, tu ozvučnici tedy 8 litrovou pro obě beymy a ten seas od tebe (viz email)

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

Nemám námitek. smile

Nátrubek Monacor BR-60TR.

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

5MP60N není vůbec špatnej za tu cenu. Mám ho v malejch 2pásmech spolu se Seasem 29TFFW (jsou to satelity do kina). Souhlas s Lexxem, 8-9l na jeden, takže v tvým případě 16-18l, hraje to pěkně od cca 65Hz. Appolito je nutnost? Zauvažoval bych o 2,5 pásmovým provedení. Nátrubek skutečně vychází poměrně velkej (vyšší frekvence naladění -> vyšší rychlost proudění vzduchu). Ale pořádně odladěnou výhybku taky zatím nemám, nemám kalibrovanej měřící mikrofon sad

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

Paolo,mikrofón mám-múžu Ti ho pujčit. Je to tak,ta Beyma potřebuje těch 9litrů. Já ji mám v 11litrech a Svisatónem na výškách strčila švagrovo Dynaudio do řiti.

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

Lexx: super, to je dobrý vědět, aspoň abych měl nějaký srovnání, protože vlastně nevím co měřím a jestli výsledná křivka jsou změřený repráky a nebo mikrofon smile. Takže bych to celý potřeboval nějak nakalibrovat. Mám Arta, LSPLab mi nechce vůbec komunikovat s mikrofonem.

Re: výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

Paolo domluvíme se e-mailem.Ještě k té Beyme 5MP60N,-některé starší serie,měly vrtaný magnet,ale byl přelepen štítkem. Proto si doma zkuste propíchnout špendlíkem štítek v zadu na magnetu. Pokuď bude te,mít štěstí a bude tam otvor,tak nálepku sundejte.

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » výhybka pro d'Appolito 5mp60+T2030

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£